Dmitry Medvedev a Twitter

Současný prezident Ruské federace Dmitry Medvedev se jednoduše zeptal na twitteru lidí co očekávají od jeho dalšího působení. Vzhledem k tomu, že má přes 122 tisíc followerů o odpovědi nebylo nouze.

Ačkoliv jsem na tento tweet víceméně narazil náhodou a možná, že to ani nenapsal on sám, ale jeho PR tým, přišlo mi to velmi zajímavé. Jeden z nejmocnějších můžu naší planety se jen tak zeptal lidí co od něj očekávají. Svůj názor mu může napsat kdokoliv. Může to být anglicky anebo rusky. Jako by někdo poblíž vás doslova na dosah ruky.

Už jsem zažil předvolební meeting různých politických stran, pokládání otázek do moderované diskuze, anebo politické skupinu na facebooku, tohle mi nějak nějak víc magické. Možná je to jen otevřeností twittru. Bylo by celkem fajn kdyby se třeba naši politici více ptali lidí na jejich názor. Umíte si představit třeba poslance v sněmovně za tím jejich kecacím pultíkem, který všem oznámí, že mu zrovna na twittru někdo položil připomínku k nějakému právě projednávanému zákonu a rád by to projednal. Asi utopická představa, že občan prostřednictvím sociální sítě může alespoň navenek ovlivnit jednání v poslanecké sněmovně. Hmm že by jsem kandidoval v příštím volebním období a stal jsem se nástrojem voličů? Za to srandu by to možná i stálo ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře

  1. Heh Drago, di do toho.Akorát si prosím vyber levici nebo pravici. V našem státě totiž nemáme ani jedno. Pravice zvyšuje daně, a levice umí jen plivat. Máme nejlepšího ministra financí ve střední a východní Evropě. Budeme východní Švýcarsko. Daně máme moc nízké. Ti pitomci nevidí naše abnormální sociální pojištění u zaměstnanců??? No tady řešíme něco jiného, nechal jsem se unést…ale je to tak. Sťuknul jsem pár článků na http://www.lziDNES.cz a budu v tom pokračovat, třeba se někdo probere. Rozhodně nebudu přemlouvat bábu ani dědka, ať nevolí levici. Vono je to totiž zcela jedno. Tahle banda vyžírků je jednotná…ať vyhraje ten nebo ten….Uff teď jsem se ale zase naštval…Ale jo Twitter asi má sílu…

  2. No nevím, jestli mají politici čas sledovat tisíce odpovědí na twitteru, kam ti napíše opravdu každý.. vem si: x% budou odpovědi typu omg lol, několik odpovědí se bude duplikovat apod. prostě několik hodin než si to politik probere.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.