Jak si Active 24 představuje all inclusive web hosting

Active 24 dnes na Twittru představilo svůj balíček Komplet za 49 CZK.

Tak se na to pojďme podívat.

Za 49 CZK/měsíc získáte následující:
– 1GB prostoru
– hostování 1 domény
– webhosting Linux nebo Windows
– PHP/ASPX skripty, úroveň Profi
– databáze MySQL / MSSQL
– FTP přístup
– CGI skripty (PERL, Python a Ruby)
– Cron
– 64 MB paměti
– Při koupi na 12 měsíců, doména zdarma.

1 GB je rozhodně slušný prostor. Osobně jsem takovýto prostor na žádném hostingu ani zdaleka nevyužil. Na druhou stranu nikdy jsem neměl portál s flash hrami, tapetami na plochu, ani ničím prostorově náročným. Poskytovatelé hostingu s tím evidentně počítají. Běžně se tak setkáváme s nabídkami „neomezeno“. Osobně mám radši konkrétní vymezení prostoru. Snadno se pak argumentuje, když ono neomezeno překročíte. No co si budeme povídat 1 GB vám na WordPress bude určitě stačit. Pokud ne, hosting do 50 CZK/měsíc nebude pro vás zřejmě to pravé.

1 doména, znamená žádný multihosting. Pokud si službu objednáte na rok získáte doménu zdarma, což je nepochybně zajímavá nabídka. Tady nemá cenu to více rozebírat. Pokud chcete dělat MFA farmu, tak se vyplatí spíše sáhnout po nenáročném multihostingu.

Zatímco hostování na linuxu je rozšířená varianta, MS řešení už zní zajímavěji. Co jsem dělal s ASP, už je to nějaký ten rok zpět, tak jsem zjistil že hostingové řešení bylo překvapivě drahé. Sice už od té doby utekl nějaký ten pátek, ale vsadím se, že moc webhostingů, kde spustíte ASP do 50 CZK nenajdete. Podobně to je s MSSQL, kterou tento tarif podporuje. Ovšem tady jsem se zastavil. Zatímco na stránce s popisem balíčku je MSSQL uvedená na stránce s porovnání tarifů už ne.

PERL, Python a Ruby jsou určitě bonusové body, které konkurence u low cost hostingů jen tak nezískáte. Ovšem otázkou je jestli je budete potřebovat.

Cron. Je fajn jej na hostingu mít. Nemusíte tak aktualizace řešit přes websurf s automatickým převodem kreditů 🙂 Ale popravdě už by jsem Cron dneska považoval za stejný základ jako třeba FTP.

64 MB paměti by mělo stačit na většinu moderních CMS anebo eshopů. I když znáte to, jak projekt roste, tak některé pluginy nemůžou vyjít s pamětí. Navíc co když se sejde větší množství návštěvnosti?

Co jsem koukal na ostatní běžné věci jako phpMyAdmin, oficiální „neomezené“ datové přenosy, Podpora 24 hodin denně a možnost editace htaccess vše je v ceně.

Jako bonus k programu je:
– Instalace CMS (WordPress, Joomla, Drupal, osCommerce, phpBB) na jedno kliknutí, což je skvělé protože se občas vyskytne CMS co má problém s nějakou maličkostí hostingu. Pokud už je předpřipravený, většinou je i odladěný.
– Garance vrácení peněz 14 dní. Nějaká záruka se vždy hodí. Beru to jako plus.
– Přístup k zálohám databází. Kdo by neznal překlepy v SQL, co smažou víc záznamů než je zdrávo 🙂
– SMS notifikace mailů.
– Podpora FTPS.
– Statistiky přístupů AWStats.
– Podpora IPv6

Co chybí anebo je zpoplatněno
– Automatické vytváření domén 3. řádu si musíte dokoupit za 50 CZK.
– Obnova dat ze zálohy vás přijde na 500 CZK. Alespoň 1 obnovení ze zálohy by mohlo být zdarma.

Závěr
Je tedy tarif Komplet od Active 24 opravdu all inclusive web hosting? Co si vzpomínám na všechny moje osobní projekty, které jsem kdy dělal, tak by je tento tarif měl bez problémů zvládnout. Možná by jsem měl trochu strach z té paměti 64MB u CMS. Nedávno se mi trochu zadrhla 404m.com, kvůli většímu náporu lidí těsně po publikování článku. Na real time google Analytics mi to hlásilo 15+ v jeden okamžik. Chybová hláška ukazovala nedostatek paměti. A to mám VPS od Angel hosting s 1024MB paměti. Tak nevím. Když publikujete pro lidi a pustíte to do světa přes sociální sítě, ten nápor prostě musí stát za to 🙂

V každém případě se mi velmi líbí podpora ASP + MSSQL. Za 50 CZK je to dobrý deal 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

  1. Hmm…tak mně se to zdá relativně drahé…jsou i hostingy levnější. Nejsem teda odborník…když si koupím více těchto balíčků, bude mít každý web svoji IP adresu? Jakoby úplně jinou?

  2. Mas na 404m nejaky plugin na cacheovanie? Lebo wordpress je celkom velky zrut pamate – ty jej tam mas tak cca 400-500MB volnej – zbytok zozerie samotny beh VPSka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.