Forpsi a neregistrovaná doména

Společnost Forpsi je momentálně jeden z nejoblíbenějších registrátorů .cz domén. Aby také ne, když od listopadu minulého roku prodává .cz domény za 90 CZK. Momentálně zpravují přes 206 tisíc .cz domén. Tedy přes 21% všech .cz domén a jen tak jej někdo nepředežene, alespoň než dojde na placení prodlužovacího poplatku.

Dneska ale má Forpsi opravdu špatný den. Ráno došlo k menšímu výpadku, který ale technici rychle opravili. Rozhodně jim dělá čest, že o tom veřejně informovali. Některé webhostingové společnosti budou tvrdit, že žádný problém nemají i když jejich servery právě v přímém přenosu v TV hasí hasiči.

Dopoledne se na WebDeal objevila diskuze o problému s registrací jedné domény. V podstatě šlo o to, že si chtěl jeden člen WebDeal registrovat doménu. Vše zaplatil a než zaměstnanci provedli registraci, doménu uchvátil někdo jiný. Takovéto případy jsou známé spíše ze zahraničí.

Ten samí uživatel pak zkusil registrovat jinou doménu, ale u Forpsi došlo zřejmě k nějakému většími nedorozumění, protože volnou doménu označili za registrovanou. Nakonec uživatel zvolil registraci jinde.

Detailněji celou minikauzu popsal Wladass na svém blogu http://wladass.cz/pochybne-registrace-u-forpsi/.

Zástupce Forpsi se k celé kauze vyjádřil přímo v daném vlákně a požádal i majitele první domény o komentář. Ten se od společnosti Forpsi distancoval. O doménu měl údajně zájem už delší dobu a prostě se to tak sešlo. Oba zájemci čerpali inspiraci ze seznamu volných domén na http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny.

Závěr
– Historie se opakuje a nezbývá než se poučit z doménového meme komiksu.
– Forpsi jako první registrátor překonal hranici 200K registrovaných .cz domén. Možná už by mohli svůj registrační systém dostat na úroveň 21. století.
– Forpsi i přes svou velikost se k problémům staví čelem, za což dostávají ode mě jednoznačně palec nahoru.
Seznam volných domén Ing. Jana Kvasničky rozhodně netřeba podceňovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. škoda že ta cena je jen pro nové registrace a ne i pro prodlužování.. takže jsem u subregu..
    Každopádně, vždy je lepší platit kartou a doména je hned registrovaná.
    A vůbec nejhorší by byla status na facebooku: „Tak jsem si objednal registraci domény xyz.“ Až budu večer doma, tak to zaplatím převodem z účtu..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.