Experiment u Wedos

U Wedos začali experimentovat s olejovým chlazením serverů. Zmínka o něm padla na lednovém Setkání v Datacentru WEDOS. Moc jsme si to ale v reálu neuměl představit. Dnes se ale na jejích facebook stránkách objevilo následující video.

Vypadá to trochu nezvykle. Server DELL 1850 v plastové nádobě je ponořený do oleje Agip Ite 360.

Co jsem koukal na internetu, tak zmiňovaný olej se běžně prodává do transformátorů, spínacích zařízení a kondenzátorů. Cena je kolem 20K CZK za 200 litrů. Měl by být vysoce teplovodivý a nehořlavý. Zaujalo mě, že má nižší hustotu než voda. Ten 200 litrový soudek co jsem viděl v nabídce jedné firmy vážil jen 180 kg.

O serveru toho moc známo není. Vypadá to, že žije 🙂

Proč to Wedos dělá je jasné. Nové řešení jim ušetří peníze. Podle stránky grcooling.com, kde se můžete podívat jak takové olejové datacentrum vypadá v akci, se náklady na chlazení údajně redukují o 90-95%, dále náklady na elektřinu o 10-20%. Což je přesně to co Wedos dlouhodobě prosazuje. Nakoupili kvalitní úsporné řešení a dále minimalizují provozní náklady. Ve velkém to funguje dobře.

No jsem na to celkem zvědavý. Ve středu tam jedu kvůli Dnu otevřených dveří WEDOS 2013, tak to třeba uvidím na vlastní oči, udělám nějakou tu fotku a zkusím se poptat na další detaily.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

    1. komunista: Pomáhám s přípravou akce Den otevřených dveří Wedos 2013, která se bude konat 23. – 24. května. Uznávám, že to vyznělo dvousmyslně 🙂

  1. Video se dobře šířilo mezi přáteli na fb, takže svůj smysl „reklama“ splnila. Aneb nenásilná reklama ve formě virálního videa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.