Prázdninové akce na české webhostingové scéně

Letní prázdniny jsou takové mrtvé období, kdy se toho zas tak moc neděje. Většina lidí spíše duchem odpočívá a firmy mají možnost soustředit se na přípravu nových služeb, s kterými vyrazí na podzim. Na české webostingové scéně to ovšem neplatí. Konkurenční boj se s klesajícími objednávkami přiostřuje a pro nás zákazníky to znamená možnost využít různých akcí.

Kvůli přehledu trhu si dělám takový seznam, kdo co připravil. Jednotlivé akce pak hodnotím od 1 do 10. Většinou se stěží nějaká dostane na stupeň 5, ale prázdniny přinesly hned několik překvapení. Vezmeme to podle abecedy.

EBOLA – Akci Eboly jsem ohodnotil stupněm 5, což je zajímavá. Pokud použijete slevový kód TWITT327 dostanete slevu 50%. Akce platí do 31.7.2013, vzhledem k tomu, že začala 15.7.2013 viděl by jsem to jako reakci na sílící tlak konkurence. V každém případě Ebola dostává bod za využití Twitter jako prodejního kanálu.

IGNUM – Včera spustila společnost Ignum akci, které jsem musel dát rovných 9 bodů. Což se mi tento rok stalo jen třikrát. Pro prvních 500 lidí je totiž připravená registrace nové domény .cz za dumpingovou cenu 90 CZK. Tedy 35 CZK pod prodejní cenou CZ NIC. Takže ideální pro spekulanty. Pokud hledáte tipy, projděte si stream @DoménvéhoRobota. Momentálně je to tam zaspamováno kompletní aktualizací databáze, ale pokud tomu věnujete chvilku tak určitě najdete hezké kousky. Co se týká koupené domény doporučuji pak zdarma přesunout jinam, prodloužení .cz doménu u Ignum totiž podle jejich ceníku stojí 249 CZK, což je na dnešní poměry poměrně hodně.

NETIO – „Nástupce“ legendárního Angel Hostingu nabízí 50% slevu na jejich služby při použití kupónu Prázdniny. Hodnotil jsem 4kou, protože Netio má na můj vkus poměrně drahé služby. Na druhou stranu znám pár lidí, kteří si váží jejich individuální přístup a ten je občas k nezaplacení.

SAVANA – Hofy poskládal pro své zákazníky celkem hezkou slevovou akci. Celkem mám zaznamenány 4 akce.
– 50% slevu jsem ohodnotil 4kou. Možná by si zasloužil i 5, ale z VMS jsem poslední dobou spíše rozčarovaný.
– 2kou hodnotím 50% slevu na příplatkové balíčky.
– 5ku dávám 50% slevě na vyšší tarif pokud si koupíte vyšší tarif a upíšete se na 12 – 60 měsíců.
– Vysokou 8čku musím dát za 100% slevu pokud si koupíte o stupeň vyšší tarif a upíšete se o 24 – 60 měsíců.
Přiznám se, že jsem o této akci chtěl napsat samostatný článek, protože je na poměry českého hostingového trhu poměrně unikátní. Dávat takto masivní slevy za uvázání se na delší dobu může svědčit o více věcech. Například, že se Savana za každou cenu snaží udržet své zákazníky, anebo o chytrý tah jak donutit zákazníky přejít na vyšší tarif, kde už většina lidí u VMS pozná propastný rozdíl. Také může Hofy chtít nabrat hotovost na koupi nových strojů. Přiznám se, že na českém trhu VPS/VMS a levných dedikovaných serverů čekám hardwarovou revoluci. Železo zlevňuje a něco už naznačoval TELE3 se svou akcí „vyměňte virtuál za železo“. No uvidíme.
V každém případě mi tato akce přijde až trochu moc. Když jsem jí detailně procházel trochu mě zamrazilo, jestli nemá Savana nějaké problémy. Ale jak jsem napsal možnosti může být více. O upgrade železa psal Hofy i na Webtrhu, tak uvidíme.

Wedos – No a máme tu posledního. Tady vypisovat konkrétní akce nemá moc cenu, protože každý týden se koná něco jiného. Musí být údajně sranda :). Většinu si pro sebe hodnotím 3 – 5.
Od začátku prázdnin vzrostl tlak na akce pro stávající klienty. V současné době je tedy koncept akcí zhruba následující: Akce pro stávající klienty anebo všechny klienty (3 – 7 dní), akce pro nové klienty (7 – 10 dní) a jednorázové nárazové akce (hodiny až den). Doporučuji tak odebírat novinky na Facebooku do mobilu. Začali se také vydávat jednorázové kupóny s pevnou cenou. Tento týden je také poprvé akce na bonus za nabití zálohového účtu. Takže můžete v podstatě vydělat na dvakrát.
Co se týká partnerského programu, mě osobně se nijak extra nedaří oproti jiným obdobím (jednotky objednávek za stovky korun), ale absence velkých slevových kupónů si pochvalují lidé co prodávají VPSka. Tam jdou zisky do tisíců. Heh ale to jsou lidi, co až se spustí dlouho odkládané dedikáče tak jejich zisky půjdou do desítek tisíc.
Jedna insider informace: Pokud se za den neprodá alespoň stovka hostingů tak je zle 🙂

Závěr

Pokud víte o dalších akcích webhostingů v ČR, tak je hoďte prosím do komentářů. Děkuji.

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.