Plánujete expanzi na Slovensko?

Slovenský hostingový trh není na rozdíl od toho českého na tom tak dobře. Najdete zde spoustu firem, často i velkých, které jsou i o deset let nazpět. Proto i Slováci raději volí české společnosti, které spolu svádí tvrdý nekompromisní souboj o to, kdo je lepší a přinese zákazníkům lepší službu. Naštěstí se na Slovensku najde několik světlých výjimek, které se snaží bořit zaběhnutá pravidla.

Mezi takové bořiče patří určitě elbiahosting.sk. Společnost založila v roce 2007 parta lidí, kteří chtěli přinést na Slovensko pořádnou webhostingovou službu. Jako první zde zrušili limit pro počet emailových schránek a možnost hostovt neomezené množství domén.

Nejedná se sice o velkou společnost na jaké jsme zvyklí u nás, ale už od začátku si dávají záležet, aby jejich služby stály za to. Zatímco pro ostatní je běžné používání repasovaných anebo desktopových komponentů, tak u Elbia jede všechno na značkových serverech.

Pro našince už začíná být samozřejmostí, že si platí jen za hosting a doménu má za nákupní cenu. Podobnou cestu razí i Elbia. Máte zde možnost koupit vcelku levné slovenské domény. Ovšem SK NIC určuje cenu podle objemu. Takže cena klesá s tím jak hostingová společnost postupně roste. Přejme jim to 🙂

Elbia nabízí celkem tři tarify webhostingu. Výhodný multihosting vychází nejlépe zvláště díky podpoře přes ICQ. Za 10 EUR máte službu s neomezeným počtem domén, přenosy, denní zálohování, prostorem pro emaily a prostorem pro databáze. nejdůležitější je ovšem podpora, která se o Vás postará často nad rámec svých povinností. Což se hodí zvláště provozovatelům eshopů.

Elbia nabízí i dedikované a managed servery. Domluvit se dá prakticky na všem. Na rozdíl od většiny hostingových společností preferují individuální přístup a nabídku tak můžete mít na míru.

Momentálně společnost spravuje 4000 domén z toho tři čtvrtiny jsou .sk domény. Mezi jejich největší reference patří farmaceutické společnosti jako MSD, UCB a alergia.sk.

To co jste si přečetli bylo komerční sdělení. Jehož nejsem autorem.