Pohotová nabídka WEDOS na migrační nabídku NETIO

Včera mě pobavila reakce WEDOS na nabídku NETIO, které nabízí přestěhování webu z WEDOS na jejich servery.

NETION nabízí přestěhování zdarma od WEDOS, ten reaguje slevou 90%, pro zákazníky NETIO

Pro mě je to asi nejhezčí konkurenční reakce za tento měsíc. Nic agresivního, jen reakce na nabídku jednoduchou protinábídkou. Žádné sáhodlouhé výměny názorů jen vtipně podaná reakce 🙂

Většinou se podobné věci dějí na Twitteru, kde nejsou žádné „teritoria“. Fanoušky to většinou baví a jedná se o příjemné rozptýlení. Občas se na tom dá i slušně vydělat, podobně jako v tomto případě. 90% sleva na první rok není rozhodně k zahození.

Obdobných případů najdeme více. Nejvíce mi asi utkvěla v paměti kauza se slonem, kterého zastřelil Bob Parson (šéf GoDaddy). NameCheap v reakci na video nabídl za každou převedenou doménu od GoDaddy dar 1 USD pro organizaci na ochranu slonů Save the Elephants. Je pravda, že v tomto případě to je trochu drsnější, ale k marketingu prostě patří využívání příležitostí k boji. Prostě když vám někdo hodí rukavici, tak jí zvednete a pustíte se do boje anebo jí necháte ležet. Kdo chce vyhrát ale musí bojovat 😉

NETIO nabídlo migraci od WEDOS zdarma. WEDOS reaguje migraci od NETIO zdarma a 90% slevou na první rok.

8 komentářů

 1. Škoda, že hostuju úplně jinde. Sice uvažuju o odchodu od svého hostera, ale asi si počkám na podobné nabídky i jiných hostingů 😉

 2. No já jsem k Netio přešel. Sice od Angelu, ale přešel a nelituju. Jako ta rychlost a ochota je nevídaná, všechno funguje. Na něco podobnýho si vzpomenu před deseti lety u Flywebu než na to začli kašlat. Podporu jsem využil jen s migrací, zatím jsem jindy nepoužil, takže tady nevím. Snad to vydrží.

 3. Netio je geniální – máme tam několik firemních virtuálů a narozdíl od Wedosu jsou schopni dělat individuální nabídky a přizpůsobení, což je důvod, proč jsme tam. Navíc cena je na VPS nižší (nevím jak v ceníku, aby mě tu zas Grill nechytal za slovo, ale pro nás ano), takže není co řešit.

 4. Netio se věnuje, ostatní na to se*ou, člověka to hlavně musí taky bavit. Na Webtrhu jsem se tuhle argumentaci dočetl a po přesunu ji potvrzuju. Byl jsem na Flywebu, gigaserveru, Angelu a všude chcípnul s jakýmkoli vývojem a zájmem o klienta pes. Na kecy a to i te´d tady ty moje se nesmí dát, kdo nevyzkouší, nepochopí. Pokud chce někdo netio zkusit, napište mi sem a já vám dám svůj ref kód. Pokud teda majitel cn130 dovolí :))

  1. Pavel Otta: nedovolí 🙂

   Ale můžeš si koupit reklamu pod článkem za 50 CZK navždy anebo velký banner nahoře.

 5. Ale notak, kdyť tady nedáváme komenty proto, abychom si tu něco oporučili a pak nacpali druhým svůj referal, ale proto, že jsme o tom přesvědčeni. Styď se!

 6. U NETIO mám jeden virtuál na pár webů a musím říci, že naprostá spokojenost. Co slíbí, to dodrží a domluvit se je možné téměř na čemkoliv. Kéž by to tak bylo i u jiných společností. Jinak, od Wedosu je toto dle mě ne rychlá reakce, ale pěkná podpásovka. Mě osobně by zajímalo, jestli by i oni na své FB stránce nechali reklamu na NETIO, případně jinou konkurenci :-).

  1. David: na FB stránkách velkých společností se běžně diskutuje i o konkurenci. Je to v pohodě, pokud se dodržuje slušnost. Tohle mi přišlo v pohodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.