Co se událo na českém hostingovém trhu v srpnu 2015

Jak dopadl poslední prázdninový týden u hostingových společností?

Active24

Tak Active24 se přidal do klubu nabízejících neomezený hosting. Cena je 49 CZK/měsíc. Parametry tak trochu připomínají nejprodávanější sdílený webhosting NoLimit od Wedos (prostor pro emaily, databáze), ale navíc je k dispozici MSSQL (500 MB). Detailnější rozpis parametrů je zde. Nijak extra mi v parametrech zajímavější nepřijde v porovnání s konkurencí (WEDOS, Forpsi), ale Active24 má i variantu na Windows serverech (ASP) a ta už by za úvahu určitě stála.

Czechia

U Czechia jedou dál na vlně akcí na různé domény. Jejich příspěvky patří mezi ty nejzábavnější 🙂

Celkem mě překvapilo kolik lidí z ČR si registruje u Czechia nTLD.

Stable

Tak Stable opouští mojeID. Už není potřeba pro freehosting.

Subreg

Bez Subreg bychom nevěděli jako nové domény vlastně přijdou. Ne myslím to fakt vážně. Je jich tolik, že už to nestíhám sledovat. Naštěstí mám follow na @subreg 🙂

 • .tech
 • .accountants.
 • .download
 • .racing
 • .loans
 • .win
 • .taxi
 • .dog
 • .theater
 • .hockey
 • .run
 • .online
 • .movie
 • .soccer
 • .coupons

I Subreg rozjel akce na domény. .TOP, .FAITH, .DATE, .REVIEW za 49 Kč, .LOL za 123 Kč, .ME za 244 Kč. Takže kdo chce vyzkoušet nTLD tak třeba .top nemusí být špatnou volbou.

Subreg se stal prvním neukrajinským akreditovaným registrátorem domén .UA, .COM.UA, .KIEV.UA .KYIV.UA, .IF.UA, LT.UA. Takže velká gratulace!

Superhosting

Superhosting chce do konce roku překročit ve špičce 400 Gbps. To jsou panečku přenosy 🙂

VSHosting

Většina příspěvků VSHosting se týkala jejich nově dostavěného datacentra ServerPark, ve kterém bylo v červenci oficiálně spuštěno. Tento měsíc probíhaly zátěžové testy a zkoušky. Na Facebook se objevilo i několik dalších fotografii.

WEDOS

Wedos těžil z účasti na akci e-shop víkend 2015. O perfektní PR se jim hned na začátku měsíce postarala jedna ze zákaznic. Není co dodat.

U Wedos konečně rozjeli nový mailserver. Nejdříve v testovacím provozu, kde ti co se nebáli o své emaily, mohli získat hosting zdarma a ke konci měsíce už se migrovalo. Na sociálních sítích jsem žádné stížnosti nezaznamenal. No uvidíme.

Wedos se pochlubil, že má jako jeden z mála (snad jediný) čtyři nameservery. 2x Hluboká, 1x Německo a 1x Holandsko. Že jsou u Wedos trochu paranoidní už jsme si zvykli, ale pokud to do budoucna pomůže, tak proč ne 🙂

Wedos se pochlubil, že v Hluboké poskytuje wifi zdarma. Je na něj vyčleněno 1 Gbps konektivity. Mít datacentrum ve městě má rozhodně své výhody.

Vypadá to, že po dokončení mailserveru se vývojářům u Wedos uvolnili ruce. Nově je v administraci hlášení poruch.

Wedos opět navyšoval konektivitu. Teď už má 70 Gbps. Myslím, že má hodně rezerv anebo plánuje velký růst?

Asi nejzajímavější zprávou měsíce je, že Wedos konečně začne stavět své dlouhou slibované druhé datacentrum. Sliby nahradila fotka kupní smlouvy na pozemek a kus vykopané hlíny. Více detailů najdete zde.

Wedos napsal článek k jubilejnímu 100.000 DDoS útoku. Gratulujeme! Jen si je prosím nechte pro sebe a na naše weby je nepouštějte. Díky 🙂

Závěr

Hmm a kdo měl nejlepší tweet? Osobně se mi líbil Homer fotící kupní smlouvu na pozemek, kde bude stát druhé datacentrum Wedos. Ale chtělo by to nějaký vtipnější komentář.

Takže volím Czechia a jejich nabídku domény .love.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

 1. Nemel byt nadpis “v srpnu?”

  Jinak 4 – 5 nameserveru v ruznych lokalitach (vcetne zahranici) pouziva spousta hostingovek uz spousty let (kdyz jeste zadny wedos nebyl)

  1. Díky za opravu. Nějak se mi pletou měsíce. Já jsem zkoušel cca 10 hostingů a všude jsem narazil na 2. Jednou tuším byly 3. Asi to bude tím že vybírám vždy low cost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.