Co se událo na českém hostingovém trhu v prosinci 2015

Prosinec je ideální měsíc, který dokáže hostingové společnosti prověřit. Zvýšený nápor na servery v důsledku návštěvnosti komerčních webů, zaměstnanci i vedení si chce užít volno, reklamní oddělení má ideální příležitost ukázat, co umí a samozřejmě pohodové svátky jsou šancí pro PR.

Active 24

Společně s dalšími třemi poskytovateli v ČR hned po vydání plné verze 4.12.2015 nasadil Active 24 PHP 7.

BlueBoard

Společnost BlueBoard Hosting se jako první v ČR přidala k projektu Let’s Encrypt.

Czechia

Czechia oficiálně na jednom ze serveru spustila ostrou verzi PHP 7. Czechia je jedním z prvních hostingů, který umožnil v ČR si otestovat na jejich hostingu beta PHP 7.

Český Hosting

Český Hosting oslavil 12 let svého působení na trhu. Gratuluji a děkuji za VMS 🎂. Narozeniny oslavil slevou 80 % na webhosting.

Tento měsíc se také stěhoval do nového datacentra ServerPark.

Český Hosting se pochlubil, že 95 % všech požadavků vyřídí do 10 minut.

Forpsi

Forpsi tlačil tento měsíc dvě služby. Sdílený hosting a Cloud. Na sdílený hosting má 50 % slevu pro první rok plus tam někde proletěla doména zdarma a ke Cloudu vouchery zdarma. Jen pro zajímavost mateřská společnost Forpis italská Aruba je správcem domény .cloud.

Na webhostingu Forpsi si také můžete vyzkoušet PHP 7.

Gransy

Subreg zdražil odchyt .cz domén z 500 CZK na 1000 CZK. Více informací se dozvíte ve vyjádření od zakladatele Gransy s.r.o. zde.

Anycast DNS společnosti Gransy od prosince slouží jako sekundární DNS pro národní doménu Keni (.ke). KENIC si od této spolupráce slibuje zvýšení stability DNS národní domény a nižší latence ze světa mimo Africký kontinent. Anycast DNS Gransy tvoří 29 bodů napříč všemi kontinenty. Tyto body automaticky duplikují DNS záznamy domén. Ty jsou tak blíž uživatelům a dokáží jim dát odpověď daleko rychleji. To se pozná spíše při mezikontinentální komunikaci. Díky duplikaci DNS záznamů, také v případě výpadku či timout poslouží jako náhrada. Subreg plánuje službu Anycast DNS zpřístupnit také svým klientům.

Subreg se pochlubil, že spravuje přes 300 tisíc domén.

Ignum

Od 10.12.2015 mohou i zákazníci Ignum používat PHP 7.

ONEsolution

OneBit se přidal do klubu webhostingů s PHP 7.

Stable

Stable nasadili 7.12 PHP 7 na hostingu endora.cz. Podle Twitter účtu byla nová verze během 24 hodin aktivována na 250 doménách. A prý že o něj nebude zájem 🙂

Na Endora.cz jsou od 22.12 všechny .cz domény zabezpečené DNSSEC. Zároveň nasadili Let’s Encrypt.

Tele3

Tele3 vychází vstříc lenivějším zákazníkům a pořizuje si doménu t3.cz.

VSHosting

VSHosting v prosinci zveřejnil fotku SSD disku s kapacitou 4 TB, který stojí 250K CZK.

4TB-SSD

VSHosting se formálně přestěhoval na novou adresu v jejich datacentru ServerPark.

WEDOS

Wedos i v prosinci poctivě buduje PR novému datacentru. Objevilo se několik desítek fotek ze stavby a jedno video. Dominuje beton, spousta železa a velká čísla, která poukazují na bezpečnost. Ze začátku stavby to vypadalo prostě jen na fotky stavby, ale začíná to spíše připomínat promyšlenou větší marketingovou akci, která bude zakončena nějakou službu spojenou s bezpečností dat.

V prosinci vyšlo několik doslova brutálních slev nejen na webhosting navázaných na různé svátky (Mikuláš, Vánoce). Od Wedos jste mohli získat .eu doménu od jedné koruny. Hosting pak byl za desítky korun na rok. Sám jsem si pořídil dva webhostingy s doménou za cca 36 CZK. Výjimečně byla i sleva na prodloužení 20 %. Na tu jsem nějak zapomněl :/

Wedos se pochlubil, že za poslední rok zachytil 161 tisíc DDoS útoků. Něco na té DDoS ochraně asi bude, podle mereni.kyblsoft.cz mají jako jedna z 13. společností opět 100 % dostupnost.

U Wedos skončila velká soutěž o auto. Úkolem účastníků bylo tipnout si počet registrovaných .cz domén k 17.12 v 13:00. Soutěž byla uzavřena 15.12. Jak se mohlo přesně trefit 11 lidí je mi fakt záhadou 🙂

Závěr

Možná i díky konkurenčnímu prostředí, hned 6 společností nasadilo po vydání PHP 7, což je pro český trh rozhodně dobrá zpráva.

Palec nahoru ode mě mají Active 24 a Wedos za upozornění na kritickou chybu v Joomla. Jen Wedos by to mohl dávat mimo FB Status i do TW Status.

Tweet měsíce

Tento měsíc vyhrál Český Hosting a jeho kabely v barvách trikolóry, který dělá čest svému jménu 🙂

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.