Let’s Encrypt oznámil překonání 5 milionů aktivních certifikátů

Let’s Encrypt se pomalu daří plnit sen o bezpečném internetu. Dnes na Twitter oznámili 5 milionů aktivních certifikátů (celkem bylo vydáno přes 8,5 milionu). Přitom 8. března to byl teprve první milion.

Svůj podíl na tom jistě má i Google, který (ne)nápadně nabádá provozovatele webů ať začnou používat HTTPS. Nabízí za to nepatrně lepší pozice. Navíc nedávno odhalil Gary Illyes, že jakékoliv přesměrování už si neukrajuje nic s linkjuice. Nic tedy nebrání v tom, aby každý mohl zabezpečit svým návštěvníkům šifrované spojení. Mimochodem na ESV16 jsem viděl, jak se dá jednoduše přes „free wi-fi“ upravit obsah na stránce anebo podstrčit stránku jinou. Pokud web nepoužívá HTTPS, tak nemáte šanci to poznat. Přitom například u eshopu stačí jen změnit číslo účtu kam poslat peníze a je hotovo.

Bezplatně u nás nabízí Let’s Encrypt více jak deset velkých společností. Některé pro to mají automatické rozhraní, jinde jde o vytvoření a zprovoznění požádat. Myslím si, že i zásluhou toho je, že .cz doména je na 12. místě. Konkrétně 1,2 % ze všech Let’s Encrypt certifikátů je vystaveno pro .cz doménu a to už rozhodně už stojí za zmínku. České hostingové společnosti začali Let’s Encryp podporovat poměrně brzo a některé na tom postavili i část své reklamy.

Máte už certifikát od Let's Encrypt?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.