Co se událo na českém hostingovém trhu v květnu 2019

V květnu se konala jedna významná událost. EURid udělal akci registraci .eu domény na 10 let za 10 EUR. Tuto akci mohli využít všichni akreditovaní registrátoři. Tento rok jich moc nebylo, což je celkem zklamání. Jedná se totiž o výjimečnou příležitost získat doménu za 1 EUR/rok. Snad se na příští akci, která by se měla opakovat na podzim lépe připraví. Já jsem akce využil a pořídil si 11 domén pro účely Ultimátního testu webhostingů.

Jinak květen byl na zajímavé tweety slabší. Někteří ani netweetovali :/

Active24

Koncem května se na Twitteru Active24 objevila reklama na jejich službu Web Security. Ta obsahuje ochranu proti útokům na zranitelnosti webových aplikací, denní kontrolu souborů zdali se v nich nenachází škodlivý kód, čištění zdrojových kódů, odstranění z blacklistů Google, DDoS ochranu a pár dalších vylepšení. Cena je 200 CZK/měsíc, teď v akci za 99 CZK/měsíc na první fakturační obdoví. Zní to celkem zajímavě.

Forpsi

Forpsi byl jedním z mála kdo do akce s EURid šel. Nabízel doménu .eu na 10 let za skvělých 275 CZK. Udělal hezkou a jednoduchou infografiku, kde znázornil na kolik vás v akci vyjde vzhledem k časovému období.

I v květnu Forpsi tlačil přes sociální sítě svůj cloud. Pokud si zvolíte jako DC český Ktiš tak všechny servery na kterých běží Forpsi cloud jsou vybaveny pouze SSD.

Ignum

Ignum upozornil na svůj nový článek 10 kroků k webu na WordPressu. Článek se problematikou dotýká jen velice povrchně a spíše slouží jako rozcestník na další články, které už jsou o dost zajímavější. Jsou však určené spíše začátečníkům.

Další zajímavý článek, který vydali je Jak se zbavit spamu v e-mailu. Není to sice nic extra odborného, ale pro začátečníky dobrý start. Co se mi tam nelíbilo je doporučení ověřit si důvěryhodnost webu kliknutím na zámeček v adresním řádku. Let’s Encrypt dneska může mít každý. Spousta napadených webů má SSL certifikát a klidně na nich může být phishingová stránka. Jinak super. Lidi se vzdělávat musí.

OneBit

OneBit propagoval .cz doménu zdarma k novým objednávkám webhostingů Start, Home, Business a Premioum. Podmínka je objednat webhosting na 12 měsíců.

Třetí kdo nabídl .eu doménu za 10 EUR byl právě OneBit. Pro objednání bylo nutné kontaktovat zákaznickou podporu.

Svět Hostingu

Svět Hostingu přechází z klasickým MySQL na MariaDB. Stávající účty je možné převést na požádání.

Váš Hosting

Na blogu Váš Hosting vyšel článek porovnání Apache a Nginx – Apache vs Nginx. Celkem hezky do toho zapojili i propagaci vlastních služeb. Škoda že nepřidali nějaké vlastní grafy a porovnání.

S čím se ale vytáhli je návod jak nainstalovat GitLab. Podobných odborných návodů v češtině moc není a spíše hledáme v zahraničí. Je fajn že si najdou čas a rozšíří český internet o kvalitní obsah. Palec nahoru!

VSHositing

VSHosting prozradil že plánuje partnerský a affilaite program. Možná bude už letos. Mohlo by to být zajímavé, protože VSHosting se zaměřuje na prodej dražších služeb (dedikované servery). No uvidíme jaké budou provize.

Wedos

Wedos byl druhý kdo zveřejnil na Twitter nabídku .eu domény na 10 let za 270 CZK.

Wedos pokračoval v kampani na jejich energetické nápoje WEDOS Energy. Podle komentářů celkem táhnou.

V květnu představil Wedos vylepšení NoLimit. Můžete si vytvořit webhosting i pro subdomény. Jak se to dá využít rozepsal do článku Jsou domény moc drahé? Potřebujete oddělit obsah pomocí subdomén? NoLimit je tu pro vás! Článek je poměrně dlouhý. Dozvíte se v něm že toto vylepšení bylo přidáno hlavně kvůli plánované službě VMS, kterou Wedos chystá už opravdu dlouho.

Wedos se opět připomněl se svou DDoS ochranou, když se mu úspěšně podařilo ustát plošných DDoS útok. Během 9 minut na něj bylo provedeno 150 útoků na subnety webhostingů. Celkem 24,8 Gbps ve špičce. Bohužel jsem si neuložil aktuální graf z Uptime Robots, jak se to dotklo mých webů. Výpadek mi nepřišel, ale bylo by zajímavé kouknout na odezvu.

Wedos má vlastní affiliate systém či spíše síť wedos.as, kde jsou zatím produkty jen dvou společností – Wedos a Pojištění.cz. V květnu se objevila informace, že vyplatil partnerům už 15 milionů CZK.

Tweet měsíce

Většinou sem dávám fotky HW anebo vtipné tweety. Tento měsíc však vyhrál Subreg (Gransy) za přidání .zm (Zambie) do rodiny TLD, které využívají jejich AnycastDNS. Ani si to neuvědomujeme a roste nám tu další čistě česká firma, která je stále známější a důležitá v IT světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.