Co se událo na českém hostingovém trhu v červenci 2019

Dovolené v červenci byly hodně znát. Spousta hostingů na Twitter pořádně ani nepípla. Zbytek psal spíše sporadicky, anebo publikoval předpřipravené reklamy. Výjimkou byl Wedos, který publikoval celkem dost zajímavých informací. Dnešní přehled je tak převážně o něm. Uvidíme jestli se to v srpnu zlepší.

BlueBoard

BlueBorad nasadili PHP 7.3.

Forpsi

Forspi propagovali svůj WP Ready hosting. V podstatě je to sdílený webhosting s předinstalovaným WordPress. Nutno podotknout, že co jsem zatím testoval Forpsi v rámci Ultimátního testu webhostingů, tak až na obtížnější administraci zatím jede dobře. Uvidíme až se dostaneme k zátěžovým testům 😉

Stable

Stable měli akci na .xyz za 95 CZK. Slušná cena. Škoda že jsou tak drahé na prodloužení.

VSHosting

Na stránkách VSHosting se objevil článek s plány na podzim. Připravují novou ochranu pro managed servery, která by měla být decentralizovaná. Což zní zajímavě, ale chtělo by to více informací.  V záři spustí další pop k jejich CDN v Singapuru. Zatím jich mají 8 a cena se odvíjí od přenesených dat. Začíná na 1450 CZK/měsíc za 2 TB. V plánu je druhá 100 Gbps linka a nejzajímavější asi je připravovaný affiliate program.

Wedos

Wedos začátkem měsíce celkem slušně navýšil parametry NoLimit, tak jak bylo slíbeno v květnu.

memory_limit: 128 MB → 256 MB
max_execution_time: 90 sekund → 300 sekund
PHP upload_max_filesize: 32 MB → 128 MB
PHP post_max_size: 32 MB → 128 MB
Počet aliasů: 1 → 3
Počet PHP procesů: 5 → 7

Pro extra byly parametry upraveny následovně:

memory_limit: 256 MB → 512 MB
max_execution_time: 90 sekund → 300 sekund
PHP upload_max_filesize: 128 MB → 256 MB
PHP post_max_size: 128 MB → 256 MB
Počet aliasů: 1 → 3

Obecně už mi stačil klasický NoLimit. Nikdy jsem neměl problém, že by mi docházela paměť ale nestíhaly PHP procesy. Nejvíce tak využiji navýšení aliasů z 1 na 3, tedy na jednom NoLimit půjde mít až 4 domény.

V původním článku byla zmíněno i navýšení databáze pro redakční systémy až 17 násobně. V rámci testování jsem měl nějaká historická data a srovnal to s aktuálními. Došlo k celkem zajímavému navýšení u tabulek InnoDB pro Insert, Update a Delete. Select byl už předtím rychlý a špatně se to měřilo (Wedos používá úsporné procesory, které se přetaktovávají podle potřeby), takže tam mi to vychází +- stejně. Je to 17x více? Záleží na metodice a použitém měření/benchmarku, což prozrazeno nikdy nebylo.

Pokud se zaměřím na klíčové SQL dotazy, které používá WordPress, tak tam je to hodně znát. Například INSERT INTO posts (vytvoření nového příspěvku), který se provádí vždy když píšete nový příspěvek se teď provede za v průměru 0,0017 vteřiny, dříve to bylo i přes 0,03. Dále třeba UPDATE `wp_posts` (úprava příspěvku) vychází na 0,0009 vteřiny, dříve i 0,002 vteřiny. Obdobné poměrně zásadní zrychlení je i pro práci s wp_options. To jsem ale teď jen narychlo koukal do Query Monitoru. Pro pořádná čísla to chce alespoň pár desítek měření a více SQL dotazů. Zrychlení tam ale je slušné.

Wedos ukázal prázdninovou kolekci triček pro ajťačky. Jedná se o oblíbený motiv, který používá i u Wedos Energy a existují i trička s černobílou verzí. Zatím jsem je ale nikde v nabídce neviděl.

Wedos vrátil jako dárek k NoLimit .cz doménu. Měl tam .sk, .eu a .pl. Plánovaná krátká akce se protáhne až do konce prázdnin. Především je otázkou proč jí vůbec dali pryč. Možná chtěli ušetřit (.eu je levnější) anebo mají plné sklad dárků? Třeba nějaké A/B testování? U Wedos člověk nikdy neví.

Wedos spustil beta test jejich platformy pro pokládání otázek a odpovědí help.wedos.cz. Většina otázek se zatím točí kolem jejich služeb, ale objevilo se už i pár o WordPress anebo i SEO. Nutno podotknout, že zákaznická podpora se snaží a odpovídá velice rychle. Vše je moderované, což je u podobných projektů určitě dobré. Btw. za aktivitu posílá Wedos kódy na balení 24 kusů Wedos Energy. Projektu moc fandím a aktivně přispívám 🙂

Wedos vydal článek na svém blogu, který se zaměřuje na blízkou budoucnost, tedy až dokončí rozdělané věci (VMS, Cloud, DC2). V článku se v podstatě probírají jen dvě témata a to, že chtějí co nejdříve stavět DC3 a svou vlastní celosvětovou CDN. DC3 bylo jako fór zmíněno už dříve. Že přijde tak brzy asi nikdo nečekal (od roku 2021 chtějí rozjet plný provoz). Prozatím mají pozemek a pozemek a připravuje se projektová dokumentace. Co se týká CDN tak se má jedna o AnycastDNS + ochrany + wedos proxy + CDN. S tím že popů bude do začátku 5 a v každé 45 serverů. Shrnout to v jednom odstavci je těžké, kdyžtak koukněte na článek Blízká budoucnost aneb co nás teď čeká.

Tweet měsíce

Nejlepším tweetem července byl jednoznačně ten od Subreg. Tajemná zpráva získala nejvíce lajků a dokonce i retweet. Později se ukázalo, že za důmyslnou marketingovou akcí byla dcerka jednoho z lidí ze Subreg s přístupem k Twitter účtů. Anebo ne a čeká nás pokračování… 🤨


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.