Wedos OnLine

Wedos OnLine je služba na měření dostupnosti webových stránek a serverů. Stojí za ní největší česká hostingová firma Wedos Internet, a.s.. Službu najdete na adrese Wedos.online.

V současné době je služba ve veřejném beta testu. Kdokoliv se může zaregistrovat, vytvořit si účet a monitorovat až 10 svých webů anebo serverů a to s frekvencí až 1 test za 1 minutu. Aby bylo možné web monitorovat je nutné ověřit vlastnictví webu. Ověření probíhá nahráním vygenerovaného souboru do hlavního adresáře anebo prostřednictvím pluginu do WordPress.
Služba není náročná na výkon. Ze serveru si stahuje pouze hlavičku (header). Pokud server neodpoví do 10 vteřin, tak je proveden test z další lokality, který potvrdí výpadek.

U monitoringu serverů se používá PING.

Služba posílá upozornění pokud se změní stav. Takže pokud server (váš web) vrací stavový kód 200 (vše v pořádku) a najednou se tento stav změní třeba na přesměrování (stavový kód 301), tak dostanete upozornění. Hodí se to pokud dojde k chybě anebo napadení webu.

Informace o výpadku webu zaslaná emailem z monitoringu Wedos OnLine

Jakmile dojde k nápravě, tak obdržíte email, kde je shrnuto jak dlouho výpadek trval a v jakém stavu se web nachází.

Dále si můžete nastavit při jaké odezvě máte dostat upozornění. Pokud se třeba váš web zpomalí pod předem stanovenou hranici ms, tak dostanete upozornění emailem. V základu je nastaveno 2000 ms, lze zvednout až na 5000 ms.

Ukázka administrace