Zombie sites – staňte se nekromantem

necromant

Díky Ahydovi mám dneska lepší náladu, tak jsem se rozhodl vrhnout na jednu metodu tvorby webu, ktera patří spíše do stínového světa developování minisites. Základním kamenem každé minisites je obsah. Ten se dá získat mnoha způsoby. Jednou z poměrně „neetických“ metod je nechat vzkřísit už jednou mrtvý obsah. Když doména expiruje zas tak moc se neděje. Často však se na ní nacházelo velké množství kvalitního unikátního obsahu. Původně developeři obnovovali smazané projekty na expirovaných doménách, aby získali zpět cenné ranky. Stačilo navštívit archive.org nebo google cash. Najít původní obsah a prostě jej na znovu registrovanou doménu nahrát. Zní to velice jednoduše a pohodlně. Další osud webů je nám už ukradený. Většinou se nasadí vlastní linky, reklama a po navrácení ranků se prodávají i zpětné odkazy. V podstatě web „žije“ dál. Ale jedná se už jen o oživlou mrtvolu, která vydělává na to, aby přežila.

Když jsem začínal s developingem tak jsem si to jedenkrát zkusil. Doménu jsem si odchytl přes robota (zájem o ní nebyl). Nasadil vlastní obsah. Původně měla GPR 3. Ten spadl za pár dnů na 0. Po nasazení nového obsahu nastal mini přepočet (každé 3 – 4 týdny, řeší penalizace) a na stránce skočil GPR na 2. Tohle mě dost zarazilo. Většinou se GPR vrátí zpět. Proto jsem kouknul na originální obsah v archive.org jestli stránka neměla nějaké penalizace (prodej backlinků apod.) Původní obsah nebyl moc kvalitní, ale zato ho bylo hodně. Inu překousnul jsem tu hranici etiky a podíval se do světa stínů. Musím dodat, že původní obsah sice nebyl moc kvalitní, ale byl psán dost spontánně. Trochu mu připomínal umělecké dílo nějakého žáka střední školy. Asi by jsem ho jako content nekoupil, ale chtěl jsem zkusit co se stane když na mainpage vrátím původní obsah. Prostě mi to nedalo. Po dalším mini přepočtu se vrátil rank na 3ku.

Zombie web má dvě definice:

1. web vytvořený z archivu nebo google cache, většinou pospojován do ministe

2. minisites které přežívá jen díky rankům, nemá takřka žádnou návštěvnost (pod 10 lidí/měsíc)


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře

  1. To mi pripadá ako celkom dobrý nápad ako oživiť rank na mojom prvom „webe“ na mojej prvej domene. Díki moc zaujímavý článok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.