Slovenská WY Group koupila Stable.cz

Ve středu 05.03.2020 oznámila na svých stránkách společnost Ignum, že koupila konkurenční Stable. Pokud bychom to měli převést na .cz domény, tak pětka koupila jedenáctku a stala se čtyřkou 🙂

Ignum patří od listopadu 2019 pod slovenskou skupinu WY Group, ta vznikla spojením velkých slovenských hostingů Webglobe a Yegon v roce 2014. WY Group vlastní slovenská investiční skupina Sandberg Capital.

Na rozdíl od akvizice Ignumu dojde k personálním změnám, takže ačkoliv nový šéf Stable v tiskové zprávě říká, že neplánuje nic zásadního měnit, tak bych v tomto byl opatrný. Menší a střední firmy jsou často úspěšné jen díky úzkému vedení. Ve Stable byli vlastníci dva.

Ignum je momentálně 5. největší registrátor .cz domén. Stable je 11. Pokud by spojili síly, jak to udělala společnost Internet CZ (Forpsi), když koupila General Registry, dostali by se na pozici čtyřky. Otázkou je zdali jedno místo pro ně má smysl. Forpsi díky “pohlcení” konkurence získal na dlouhou dobu pozici jedničky.

 

Co se týká počtu služeb, tak zde je to trochu náročnější zjistit. Ignum v tiskové zprávě píše že má 24 tisíc zákazníků a Stable má 15 tisíc zákazníků využívajících webhostingové služby. Podle statistik CZ.NIC hostující následující počet .cz domén (ze statistik jsem odebral bez hostingu).

Ze statistik to vypadá, že větší je nakonec Stable 🙂 Tady si myslím, že už spojení dává smysl. Stát se společně čtyřkou v hostování .cz domén je slušná reklama.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

  1. Snaď to aspoň niečo prinesie stávajúcim klientom, pretože s WY hostingom nemám dobre skúsenosti – časté výpadky, veľmi slabý support apod. Ale som optimista, že sa poučili a budu sa časom zlepšovať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.