Co se událo na českém hostingovém trhu v červenci 2020

Čekal jsem že v červenci bude na Twitter mrtvo, ale nakonec toho bylo více než minulý měsíc. Také se hodně psalo na firemní blogy. To co mě zajalo jsem vždy přidal k hostingu.

Blueboard

Blueborad začátkem července varoval před společnosti dnscr.org, která obesílá lidi s doménami .cz a nabízí jim předraženou registraci ostatních koncovek.

Blueboard představil svůj nový web.

Forpsi

Forpsi se přidali k těm kdo upozorňují na pochybné nabídky registrace domén. Varovali před firmou DNS CR.

Ignum

Ignum a OneBit součastně 8.7 vytáhli každoroční akci EURid Web Awards. Pokud máte .eu doménu, tak se můžete účastnit soutěže, kde hlavní cenou je reklama na Bruselském letišti pro váš web.

ONEbit

Ignum a OneBit součastně 8.7 vytáhli každoroční akci EURid Web Awards. Pokud máte .eu doménu, tak se můžete účastnit soutěže, kde hlavní cenou je reklama na Bruselském letišti pro váš web. OneBit zároveň rozjel akci na .eu za 30 CZK. Tuším že od tohoto roku si může každý akreditovaný registrátor vybrat několik dní v roce, kdy bude moct .eu doménu prodávat za 1 EUR.

Stable

Stable propagoval svoji službu SMTP Klerko, která umožňuje hromadné rozesílání emailů.

Subreg (Gransy)

Subreg rozjel akci na .cm doménu (Kamerun) za 3 EUR do konce září.

Na zkoušku a na hraní u hostingů si můžete zapnout PHP8.0 Alpha1.

Subreg hrdě oznámil, že se stal 15. akreditovaným registrátorem domén .ge (Gruzie).

AnycastDNS rozšířil Gransy do Turecka, Nový Zéland, Ukrajina, Švícarsko, Indie, Řecko  a přidali další node do Maďarska. Celková latence je podle jejich testů lehce pod 26 ms.

Váš Hosting

Váš Hosting upozornil na svůj starší článek Velké srovnání MySQL (MariaDB) a PostgreSQL.

VSHosting

VSHosting poslední rok hodně tlačí Kibernetes. Věnuje mu hodně prostoru marektingu.

Wedos

Wedos začátek měsíce začal souhrnem statistik z jejich komunitního fóra help.wedos.cz. 284 položených otázek, 511 odpovědí, 242 doplňujících komentářů. Více jak 56 % zodpovězeno zákaznickou podporou. Zkusil jsem statistiky helpu prohnat přes Marketing Miner a má celkem slušné výsledky. Organická návštěvnost je odhadována na 12.206 z 851 vyhledávacích dotazů. Web má 211 odkazů z 38 domén. Zaindexováno téměř 12 tisíc stránek. Dle oficiálních statistik téměř 6,5K otázek, cca 6,2K vyřešených, 7,9K odpovědí a 10K uživatelů. Je to velký projekt, který je oficiálně stále v beta testu. Věřím že se Wedos už investice do něj vrátila.

V posledních měsících vytahuje Wedos opět své olejové chlazení serverů (Projekt HUPS – Představení a něco z historie olejového chlazení WEDOS).  Důvodem bylo pokročení projektu do další fáze.

 

Wedos spustil testovací provoz služby WEDOS CD (Cloud Disk). K dispozici jsou 3 varianty. 3 GB Free (1 účet), 3 TB family (5 účtů), 3 TB office (10 účtů). Variantu Free jsem testoval. Největší problém bylo prokousat se přes vytvoření účtu ve WEDOS ID (nutnost mít 2 emaily, vymyslet bezpečnostní otázku, zbytečné znovuvyplňování osobních údajů). Služba je postavená na Nextcloud a hravě nahradí můj oblíbený DropBox. Super je že Wedos nelimituje počet zařízení. Všechno fungovalo dobře a rychle. Pár nedostatků jsem hlásil. K službě je spousta online nástrojů, které toho umí hodně. Třeba kancelářský balíček OnlyOffice mě mile překvapil. Wedos slibuje formou různých bonusů rozšířit WEDOS CD FREE až na 100 GB. Prokousat se sice přes WEDOS ID je utrpení, ale samotná služba WEDOS CD je milé překvapení s velkým potenciálem – zkuste sami. Bylo by super mít českou konkurenci pro DropBox anebo Google drive.

Až do konce srpna u Wedos jede soutěž o „jablečný telefon“ anebo dovolenou za 30K CZK. Tipnout odpověď na soutěžní otázku „Jaká bude celková váha tygrů ussurijských v ZOO Hluboká nad Vltavou při oficiálním vážení, které proběhne v září 2020?“ si můžete po zakoupení anebo prodloužení hostingové služby (instrukce chodí emailem).

Tweet měsíce

Tohle se ONEbit opravdu povedlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

 1. Zdravím, vy jste insider u Wedosu, že? 😉 Nedokázal byste mi pomoci zodpovědět palčivou otázku, a to, zda Wedos řeší problém s IPv6, který mají a je od 1.8. hlášen (1.8. – forum, 2.8. – helpdesk). Nechápu, co trvá chlapcům technikům tak strašně dlouho. Prostě přestali komunikovat. Spíše problém neřeší. Nebo na něco čekají, ale bylo by sakra fajn, kdyby řekli, jak dlouho řešení toho problému asi bude trvat. Takhle to vypadá, že neví, co mají dělat. Jsem jim moc vděčen za další IPv6 blok pro VPS, ale tak když už se v administraci ta volba objevila, očekával bych, že to bude 100% funkční. Není.

  https://help.wedos.cz/otazka/reverzni-zaznam-stale-nevytvoren-vps/29570/

  1. Zdravím, nějaké insider info i kontakty mám, ale s tímto bohužel nepomůžu.
   Obecně pokud se nějaký problém neřešení anebo nejste s řešením spokojený tak urgovat přes kontaktní formulář anebo přes chat. Help je super, ale občas tam něco zapadne. Pokud je mi známo, tak není napojený na ticketovací systém. Stále je v beta testu.
   Jestli ani to nepomůže, tak napsat přes kontaktní formulář s tím ať to předají na vedení společnosti. Naprosto každá stížnost se řeší a eviduje.

   1. Díky za reakci. 🙂 Je to zaneseno i v systému přes kontaktní formulář (od 2.8.). Tedy ještě počkám a pokud se nic nebude dít, vyzkouším Vámi navrhovanou možnost. Pěkný den přeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.