Co se událo na českém hostingovém trhu v srpnu 2020

Srpen byl prostě prázdninový a podepsalo se to i na aktivitě hostingových firem na sociálních sítích.

Hlavním zdrojem informací je seznam České Hostingy, který obsahuje většinu hostingových účtů na Twitter.

Blueboard.cz

BlueBoard zkusil akci .cz doména za  1 CZK ke každé objednávce webhostingu do konce srpna. Bohužel nejsem schopný zjistit efektivnost této akce, protože BlueBoard není registrátorem .cz domén a zřejmě domény registruje přes Ignum a těm kleslo od 13.08 do 31.08 počet registrovaných .cz domén o 234.

Český Hosting

Jeden z nejstarších hostingů v ČR Český Hosting (THINline s.r.o.) se stal akreditovaných registrátorem .cz domén. Rovnou toho využil a převedli si k sobě více jak 28 tisíc .cz domén svých zákazníků, čímž se stali 9. největším registrátorem na trhu. Více informací najdete v článku Český Hosting se stal akreditovaných registrátorem .cz domén a hned se umístil na 9. místě.

Ignum

Subreg/Gransy

Další POP ke svému anycast přidal Gransy přímo do NIXu.

Roští.cz

Váš Hosting

Velkou silou a možná i největším kapitálem Váš Hosting je jejich administrace VPS Centrum. V srpnu propagovali článek na svém blogu ISP Config vs. VPS Centrum, který zdůrazňuje výhody oproti nejpoužívanější „konkurenci“ IPS Config. Článek pojali jako „nezávislé“ srovnání, což mi přijde trochu škoda. Od článku jsem čekal spíše doplněk agresivního marketingu, který ukáže „jak se to dělá po Česku“ než řekněme běžnou recenzi.

VSHosting

VSHosting oslavil 6. srpna 5 let od otevření svého datacentra Serverpark. Zároveň publikovali několik statistik. Například že odběr elektřiny vzrostl z 23 MWh na 373,5 MWh anebo že natáhli 42 kilometrů kabelů.

Wedos

Wedos začal měsíc tradičními statistikami z komunitního webu help.wedos.cz. Oznámil že se blíž 10.000 uživatelů a plánují k této metě nějakou akci. Za červenec přibylo 290 otázek, 578 odpovědí + 274 komentářů. 45,33 % z toho jsou odpovědi z řad komunity. Nejaktivnějším členům opět poslali balení 24 plechovek energy drinku WEDOS Energy anebo jablečného džusu.

Meta 10K uživatelů byla překonána 13.08. a od položení první uživatelské otázky to bylo 406 dní.

Po delší době se objevil nasdílený příspěvek z účtu @wedos. Jednalo se o krátké video z utopení 90 serverů v oleji.

Wedos nás nechal nahlédnout pod kapotu jejich poslední služby WEDOS CD.  V srpnu počet aktivních WEDOS CD dosáhl 777 a zjistili, že jej lidi využívají trochu jinak než čekali, takže podle toho budou muset upravit svůj plán. Z článku na blogu jsme se dozvěděli, že plánují další certifikaci ISO 27017 (Bezpečnost informací pro cloudové služby) a šifrování souborů bude mít až další speciální varianta. Pro placené varianty se také zřejmě navýší počet souborů na neomezeně.

14.08 oznámil Wedos akce na .eu domény. Od 17.08 se dali koupit za 5 Kč bez DPH na rok, tedy pokud jste měli štěstí. Kupóny byly omezené. Kdo nestihl tak mohl nakoupit za 35 Kč/rok. Osobně mám radši akce na .eu domény 10 let za 10 EUR, ovšem ty jsou jen výjimečně.

Wedos se stal generálním partnerem FB Zbrojovka Brno a hlavním partnerem SK Dynamo ČB. Kdo by řekl, že někdy hosting bude sponzorovat dva prvoligové fotbalové kluby. Díky tomu získali i lístky na zápasy, které rozdávají v soutěžích na Facebooku. O tom co je k tomu vedlo se rozepsali na svém firemním blogu Je to šílenství podporovat dva prvoligové fotbalové kluby?

 

Tweet měsíce

Odhodlání Wedos je to co je dostalo na vrchol. Je fajn že na to nezapomínají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

  1. Minulý měsíc byl opravdu slabí. Díval jsem se na ten twitter seznam odkud čerpáš a překvapilo mě, že ty společnosti nevyužívají sociální sítě ani k pořádné propagaci služeb. Občas tam někdo něco dá aby se neřeklo. Určitě dříve psali víc. Minimálně velké společnosti jako forpsi, active24. Pokud mají stejný přístup i k marketingu obecně, tak se nemůžeme divit že tu vládne wedos.

  2. Ten článek o sponzorování fotbalu je super. Doporučuji všem přečíst. Probírali jsme ho minulý měsíc v komunitě na Facebooku. Online reklama je přepálená do extrémů a hodně lidí jí jede protože si myslí že musí. Oni už psali dříve o neefektivnosti online reklamy a drahých konverzích. Přesun do propagace značky je dobrý nápad a evidentně jim funguje (hokej, fotbal, drinky, billboardy, zoo). Fotbal jelo ve velkém i ePojištění. Teď kvůli covidu navíc určitě nakoupili s pořádnou slevou.

  3. Já sleduji na Twitter Wedos (nejlepší obsah a nechci promeškat akce), Subreg (zajímavé technické informace), Rošťí (dávají odkaz jen ba blog, ale top technické články), Váš-hosting (zajímavé články a občas pobaví) a Vshosting (občas hezké fotky zajímavého hardware). Zbytek je marný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.