Kde registrovat nejlevnější .cz domény

Sdílení informací je základ internetu 🙂 Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

V tomto článku najdete aktuální seznam nejlevnějších registrátorů .cz domén na trhu.

Aktualizováno: 11.03.2018

Kde registrovat nejlevnější doménu .cz

Pořizovací cena pro akreditovaného registrátora je 125 CZK od registru CZ.NIC. 125 CZK se platí i za prodloužení. U .cz domén se neplatí za převod k jinému registrátorovi. Svou doménu si tak můžete převést kam vám to vyhovuje.

V tabulce jsou zeleně ceny, které jsou dotované a červeně ty s marží. Provoz .cz domény registrátora stojí náklady na systém a jeho správu, který si musel vytvořit, provoz a správu DNS serverů (ty můžete využít u vašeho hostingu), fakturaci a zákaznickou podporu.

Registrátor Cena registrace Cena preodloužení Poznámka Omezení
Wedos 99 CZK 125 CZK Slevový kupón CZ99 1x na zákaznický účet
Wedos 99 CZK 125 CZK Slevový kupón CZ99W 1x na zákaznický účet
Český Hosting 100 CZK 250 CZK  Využít slevu 5x na zákazníký, pro zachování slevy domény musí zůstat u ČH
Exohosting 120 CZK ??? CZK Nenalezen ceník prodloužení
Wedos 125 CZK 125 CZK Registrovat doménu bez omezení
Forpsi 125 CZK 125 CZK bez omezení
Gigaserver 125 CZK 125 CZK bez omezení
Web4U 125 CZK 169 CZK bez omezení

 

Kdo registruje nejlevnější domény a proč

CZ.NIC nedělá ve spolupráci s registrátory slevové akce na domény. Má však co-marketingové kampaně, kde jim přispívá na reklamu a propagaci. Pokud někdo prodává pod nákupní cenu 125 CZK, tak cenu dotuje, případně hradí třeba z hostingu.

Wedos Internet, a.s.

Wedos hostuje nejvíce .cz domén podle statistik CZ.NIC. Domény registruje a prodlužuje za nákupní ceny, protože je bere jako doplňkovou službu pro svůj hosting. Několikrát zaznělo na konferencích, že pokud by to bylo možné dával by je zdarma. Wedos se také zavázal veřejným příslibem, že domény nezdraží.

Wedos také v omezené míře, formou slevových kupónů, nabízí domény pod cenou. Některé kupóny jedou už několik let jiné jsou sezónní. Krátkodobé slevové akce, třeba na 1 den, se objevují na Facebook a Twitter. Delší pak přichází přes newsletter. Doménu je také možné si vybrat k webhostingu zdarma. Nesmíte však použít velký slevový kupón. Většinou fungují 25% a výherní 30%.

Seznam aktuálních slevových kupónů Wedos najdete zde.

Wedos má také jednu z nejlepších administrací na hromadnou správu domén (hromadná registrace, prodloužení, změny, vše automatické a složky). Jen není zrovna moc ideální pro mobilní telefony a je nutné si na ni zvyknout. Pokud je pro vás překážkou můžete si udělat vlastní a napojit jí na jejich API.

Český Hosting resp. THINline interactive s.r.o.

Český Hosting v rámci propagace svých služeb nabízí registraci až 5 .cz domén za 100 CZK. Tato akce jede už několik let. Podmínkou je, že domény nesmíte převést jinam. Samozřejmě podle pravidel CZ.NIC vás nesmí registrátor omezovat v přesunu domény. Pokud to však uděláte, Český Hosting už vám další doménu za 100 CZK nemusí povolit registrovat.

Velkou nevýhodou je předražené prodloužení domény za 250 CZK.

Forpsi resp. INTERNET CZ, a.s.

Forpsi je největším registrátorem .cz domén. Docílil toho díky agresivní cenové politice, kdy nabízel .cz domény pod cenou. Spousta lidí si u nich doménu pořídila a převedla jinam. Nutno podotknout, že jsem neslyšel o případu, kdy by ve Forpsi na tuto praktiku nějak negativně reagovali. Vždy si zachovali prozákaznických přístup.

Forpsi je přímým konkurentem Wedos a občas si dělají naschvály, kdy jeden zlevní o pár korun domény, jen aby je měl levnější než ten druhý. U .cz domén to však neplatí, ty mají oba za 125 CZK.

Mě více vyhovuje Wedos, ale Forpsi má jednu věc, co Wedos ne a to je telefonická podpora. Osobně po telefonu nerad řeším technické věci, protože je to na dlouho a vyžaduje další autorizaci, ale pokud jí potřebujete k doménám, tak bych volil Forpsi.

Ostatní levní registrátoři

Ostatní levné registrátory v seznamu nemám vyzkoušené.

Závěr

Tento článek bude průběžně aktualizován.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílení informací je základ internetu 🙂 Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

3 komentáře: „Kde registrovat nejlevnější .cz domény

 • 29.04.2018 (13:23)
  Permalink

  K cemu je takovej bazmekt?

  Nulova informace, nulova aktualizace a jeste pulka nejsou ani registrstori, takze zavadejici nadpis 🙂

  Sem se tesil na nejaky souhrny nabidky, a mesic a pul po tom nestekl pes 🙁

  Reagovat
  • 01.05.2018 (16:04)
   Permalink

   Článek vznikl na základě poptávky – kde registrovat nejlevnější .cz doménu. Tyto dotazy mi chodí pravidelně. Aktualizovat jej mám v plánu 1x za měsíc.
   Udělat nějaký kompletní výpis asi nemá moc cenu. Každého zajímá kde to mají nejlevnější. Na druhou stranu srovnání kde co umí a jsou ochotní udělat asi ano. Jakmile bude čas tak něco zkusím vymyslet.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *