WEDOS získal ICANN akreditaci

Nejoblíbenější český webhosting (alespoň co do počtu hostovaných .cz domén) se minulý týden na sociálních sítích pochlubil, že získal ICANN akreditaci. Nic jim tak už nestojí v cestě, aby oslovili registry gTLD a nTLD a mohli začít nabízet nové domény jako akreditovaný registrátor. Vzhledem k obchodnímu modelu Wedos se tak můžeme těšit hlavně na lepší ceny.

Když se na českém trhu objevil Wedos moc lidí nevěřilo, že by se jednou mohl stát jedničkou na trhu. Agresivní marketing, velkorysé parametry služeb, nízké ceny, snaha o maximální automatizaci však zafungovala. Postupně si razil cestu až na vrchol. Tedy alespoň co do počtu hostovaných .cz domén. Jako registrátor .cz domén byl na vrcholu jen pár měsíců, než číslo dva (Internet CZ) koupilo číslo sedm (General Registry) a spojili se v jedno. Teď si bude muset Wedos chvilku počkat, než smaže náskok 59 tisíc domén, o které je Internet CZ + GR předběhl. Vlastně už to je jen 52 tisíc.

Proč to zmiňuji. Wedos zásadně změnil trh s doménami. Přišel totiž s myšlenkou, že doména je jen nezbytným doplňkem pro hosting, proto je bude prodávat bez marže. Tento trend mu vydržel dodnes. Zároveň jak jeho dosah rostl, tak donutil konkurenci vzdát se tučných marží za registraci a prodlužování domén. Cena .cz domén, tak u většiny registrátorů kopíruje nákupní cenu 145 CZK. Někteří je dokonce prodávají i pod cenou. Naopak domény, které Wedos v nabídce nemá, tak se prodávají se slušnou marží. Možná i proto, teď hostingy tak tlačí nTLD.

Tomu by však mohl být konec. Wedos s ICANN akreditací poměrně snadno dosáhne na nTLD, které se stávají v ČR stále oblíbenějšími. Navíc společnosti stojící za nTLD jak ukázala historie jsou ochotné jít do šílených akcí, viz. třeba .xyz a jejich rozdávání domén zdarma. Wedos přesně tohle bude umět využít a popravdě se hodně těším co vymyslí. Třeba si konečně už nějakou nTLD koupím 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.