Dají se prodat i nevýdělečné MFA?

Máte několik MFA, vše funguje jak má, dokonce jste se dostali i do vyhledávačů a pravidelně vaše stránky navštěvují lidé, ale zisk je pořád mizerný. Něco asi děláte špatně. Ale co to jen může být?

V podstatě jste narazili na Paradox Spoďárovích skřítků.

Spoďároví skřítci jsou megakorporace ze seriálu southpark. Mají zajímavý bussines plán. Ve fázi jedna musí nahromadit velké množství spoďárů, pak je fáze dvě a nakonec fáze tři a to je zisk. V podstatě demonstrují klasické podnikání v MFA. Všude najdete spousta informací jak MFA vytvořit, spropagovat, kde hledat šablony, jakou reklamu zvolit, jak udělat správně SEO včetně linkování. Většina článků na téma MFA končí popisem úžasné fáze tři na, které všichni zbohatneme. Samozřejmě pokud by to bylo tak jednoduché tak jsou všichni boháči.

Tento článek však není o Paradoxu Spoďárovích skřítků. Slibuji, že o tom napíšu více někdy v budoucnosti. Teď se ale podívejme na to co s tím dělat. Máme tedy naprosto funkční MFA s doménou, které má mizerný zisk. Něco prostě nefunguje jak má. Nabízí se zde možnost prodeje napříkald přes webtrh.cz. Poslední dobou se tam celkem slušně dá prodat čerstvé MFA bez výdělků. Převod domény není problém, většina MFA nejede na žádném redakčním systému takže stačí zazipovat a poslat emailem. Tak proč prostě neprodat? Peníze budou okamžitě na ruce a není třeba s tím ztrácet čas. Přeci jen zas tolik času to nezabralo. Možná napsání těch textů, možná registrace do vyhledávačů… No když si to shrnete tak to stálo dost času. Ale proč to za 1 až 2 tisíce neprodat.

Spousta neúspěšných tvůrců MFA takto reaguje. Prodá své dílo. Někteří se prostě jen chtějí zbavit tématu co jim nesedí (na funkční MFA farmu je potřeba větší počet MFA podobně zaměřených) a tak prodávají, těch pár co si chtěli osahat. Existují ale i tvůrci MFA, kteří ani nezkouší MFA monetizovat, prostě jej rovnou prodají. Za pár hodin práce mají vyděláno.

Pokud s MFA začínáte neměli by jste se vzdávat. Nevím jak je tomu u jiných českých MFA, ale moje začínají přinášet výdělky až po několika týdnech. Většinou je to spojené s upevněním pozice ve vyhledávačích. Stálejší příjmy se objevují zhruba po 2 – 3 měsících. Sledujte důkladně své projekty a analyzujte. Hledejte výchylky ve statistikách. Hledejte slova, přes které se dostává na vaše MFA nejvíce lidí. Sbírejte cenné know how.  Pokud monetizujete přec PPC systémy tak určité odvětví mívají silné a slabé chvíle. Prostě se na určité téma může pohybovat klik z Adsense během několika měsíců kolem 0,08 centu a během tří týdnů může vyskočit i na čtyřnásobek. Kvůli tomuto se vyplatí mít více druhů MFA a samozřejmě více druhů monetizace, aby případné ztráty jednoho mohli vykrýt zisky druhého.

Jestliže uvažujete o prodeji MFA, zvažte spíše hromadný prodej. Zvláště pokud jsou prolinkované mezi sebou. Pěkná farma se dá prodat daleko lépe než jednotlivé kousky. Dokonce i lidé, kteří normálně nekupují jednotlivé MFA může oslovit hromadný prodej. Pokud si chtete porovnat ceny jednoho MFA vs portfolia projděte si aukce na webtrhu. Moc jich tam zatím není, ale pro udělání si obrázku to bude stačit. Nezapomínjte, že MFA neznamená Made For Adsense ale Made For Ads.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.