MegaUpload.com bylo zrušeno, ovšem v nesprávnou chvíli

Včera večer se rozhodla americká vláda doslova odstřelit jeden z největších serverů na sdílení souborů MegaUpload. Celá operace byla velice rozsáhlá a příprava na ní musela trvat velice dlouho. Jinak si nedokážu vysvětlit proč si úřady vybraly dobu, kdy je nejžhavějším tématem internetu boj proti SOPA a PIPA. Navíc to nejsou ani dva dny, co proběhl 24 hodinový protest na Wikipedia.org

Co se stalo?
19.1.2012 proběhl, jeden z nejrozsáhlejších zásahů v historii, proti internetovému projektu. Americký vláda zabavila domény, které souvisejí s Megaupload. Tzn. Megavideo.com, Megapix.com, Megalive.com, Megabox.com a další.

Zároveň byl zabaven majetek v odhadované výši 50 milionů USD. Jen pro zajímavost v USA měli 525 serverů a dalších 630 v Nizozemí. New Zelandská policie zadržela 4 klíčové zaměstnance, včetně zakladatele Kima Dotcoma. Média mluví o „rozdrcení gangu“, který si na nelegální činnosti od roku 2005 přišel na 175 milionů dolarů. Slovenský designer, který měl údajně pro „gang“ pracovat si prý jen za rok 2010 vydělal 1 milión dolarů. Do celé akce se zapojily policejní složky z USA, Hong Kongu, Nizozemí, Anglie, Německa a Kanady. Spolupracovaly i další země, kde bylo prý zadrženo kolem 20 lidí.

Jenomže v rámci „úspěchu“ se začínají skloňovat právě slova SOPA a PIPA, která by do budoucnu umožňovala tvrdší postih a rychlejší zásahy proti podobným projektům. Jenomže naštvaný svět internetu zrovna tohle slyšet nechtěl…


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů

 1. Na jednu stranu by se měl weby, přes které se dají stahovat nelegální data zrušit všechny, na druhou stranu by měl filmy, muzika a další podstatně zlevnit, aby se nevyplatilo stahovat je nelegálně.

  1. Ono se stále mluví o nelegálních souborech, ale nějak se pozapomělo, že spousta lidí (i kdyby to bylo jen 1%) tam má uložené svoje soubory.

 2. Je ten dátum v článku správny?
  19.2.2011 proběhl, jeden z…

  A moja otázka: Prečo práve megaupload? Prečo nie aj rapidshare, hotfile a pod.?

 3. Nechcem rýpať, ale ten dátum ešte stále nie je v poriadku :). Opravil si iba rok a mesiac stále ostal 2.

 4. @Rawat: preco nie RapidShare? pretoze nan nema Americka vlada dosah. S USA nema nic spolocne, kedze je serverovna v Europe. Neviem presne v ktorych krajinach, tak nechcem tarat.

  Inak HOTfile? si robis srandu? srackovejsi upload server nepoznam. Ak by zrusili hotfile, nikto by si to ani nevsimol 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.