Mezinárodní webhosting anbo zůstat doma?

Dneska mi přišel na email zajímavý dotaz, na který jsem tak trochu nevěděl jak odpovědět. Celkem by mě zajímal váš názor. Jeden člověk se rozhodl, že posune svůj ne úplně eshop na světovou úroveň. Takže potřebuje poradit mezinárodní webhosting.

Chtěl po mě doporučení jestli vybrat GoDaddy, Hostmonster, Dreamhost anebo úplně něco jiného. Vzhledem k tomu, že jeho web není „nic náročného“ na provoz, tak mu údajně postačí webhosting. Server nepotřebuje. Samozřejmě odpálit to takhle z fleku nejde.

Podle popisu mi bylo jasné, že vlastně je jedno kterou službu zvolí a snad jediné, co by mohlo mít vliv je konektivita. Zeptal jsem se ho tedy na konkrétní službu, kterou hodlá poskytovat, jestli budou nějaké větší přenosy. Prozradit doménu nechtěl, aby jeho nový projekt, označovaný jako startup, někdo neokopíroval. Nakonec mi poslal odkaz a přiložil krátký popis služby.

Chvilku jsem nad tím nevěřícně dumal. Součástí projektu jsou totiž videoprezentace, které mají být uložené na jeho webu. Přiznám se že s tím nemám zkušenosti. Nikdy jsem nezkoušel vytvořit vlastní flash přehrávač, či streamovat video. Tady mi bylo jasné, že ta konektivita bude hrát velmi velkou roli a s „neomezeným“ hostingem nemá cenu ztrácet čas. Ještě z něj vypadlo, že budoucí celosvětová služba, ze začátku bude pokrývat EU.

No a tady mě napadl námět na tento článek. Pokud cílíte na EU, je vůbec potřeba shánět server v zahraničí? Nestačilo by vybrat některou z firem tady u nás? Jednak bude daleko lehčí domluva, placení a administrace v čeština a také ČR snad už technologicky není takový zapadákov, aby neutáhl evropský projekt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů

  1. Jasně, že stačí český hosting.
    Když bude hosting v Itálii, tak tam budou chodit Češi (Němci), tak proč by Italové (či Němci) nemohli chodit na český hosting.

  2. Já bych to dal na český hosting, o tom asi není třeba diskutovat. Akorát ty videa jsou trochu zrádnost. Sám zkušenost nemám, záleží samozřejmě na jejich kvalitě, ale osobně bych asi spoléhal na nějakou službu určenou na streamování videa (YouTube, Vimeo nebo placené).

  3. Já bych šel do českého hostingu. Se zahraničním mám špatné zkušenosti – horší ping a rychlost do ČR.
    Podpora sice byla v EN lepší, ale ne každý umí EN.

    Ad videa: Na začátku určitě nebude mít mega přenosy (třeba nebude mít vůbec, neuspěje se startupem), takže na začátek webhosting, později VPS, na konec dedik server = podle roustoucí návštěvnosti.

  4. Urcite by som siel radsej do eu hostingu, teda moze byt aj cr. Zradou vsak mozu byt tie videa, na to mu hosting stacit nebude ak budu prenosy vyssie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.