Má mě jako zájemce o hosting ohromit značka serveru?

Na webdeal a webtrhu se dnes objevila nabídka nového hráče na trhu s webhostingem OrelSoft.cz. Přemýšlel jsem jestli jim založit tady na cn130 profil jako mají ostatní společnosti, ale popravdě mám pocit, že se jedná spíše o nějakou garážovou firmu. Tedy alespoň podle internetové prezentace a jejich vlastní deklarované dostupnosti 99,644% (v průměru 2 a půl hodiny výpadku za měsíc). Ale uvidím, třeba překvapí.

Tento blogpost ale bude spíše o jejich nabídce na otestování VPS zdarma. Už jsem viděl ledacos. Ale tohle je celkem unikátní. Nabízí totiž:

550 MB DDR 3 ECC
16 GB HDD SAS 10k/min.
2 vCPU Intel Quad, Six, Eight Core Xeon

To jsou jediné parametry v nabídce. Nevím kolik z vás je schopno říct, jak dobrá je tato nabídka v porovnání s konkurencí. Já osobně z toho dokážu vyčíst 16 GB prostoru a 550 MB paměti (vím to podle toho, že mám v počítači DDR paměti). Ovšem jaký je výkon procesoru anebo kolik má vlastně jader z toho nevyčtu.

Takže suma sumárum, budu na VPS, kde mám přiděleno 550 MB paměti, 16 GB místa a zřejmě 2 jádra z procesoru.

Mno osobně se považuju za člověka, který už o hostingu něco málo ví také něco už zažil a tahle nabídka je pro mě naprosto nic nevypovídající. Navíc, jako někdo kdo sleduje propagační akce nejen hostingových firem můžu s klidem říct, že je to totální propadák a ukázka toho jak se to dělat nemá. Nebýt to zdarma, tak už jej na webtrhu dávno rozcupují na kusy.

Špatně je všechno, jak to ale udělat dobře?

Aby jsem nebyl jen za hnidopicha zkusíme si předvést jak by to mělo vypadat správně. Největší problém jsou nic neříkající technická data. Místo nich potřebuju znát čistá fakta. Takže správně by to mělo být:
– 550 MB paměti
– 16 GB prostoru pro vaši prezentaci
– 2x CPU XXXX Mhz

No a vzhledem k tomu, že většina lidí dodnes neví jaký je rozdíl mezi VPS a VPS chtělo by to jasně napsat
– Na VPS je předinstalovaný OS XY (PHP5.3 + MySQL) s ovládacím panelem XY, který umožňuje spravovat celý server
… následuje výčet co to umí, kde se musí zmínit klíčová slova jako MySQL, FTP, multihosting, .htaccess, CRON, Webmail, SMTP, POP3, automatické zálohování, vedení DNS. Prostě to co musíme vědět, že to umí.

anebo
– Na VPS je předinstalovaný Linux

Tohle je dneska základ. Bez toho nemá cenu nikoho oslňovat. To mají všichni a kdo to nemá má smůlu.

Zkušenější uživatelé se budou pídit po informacích jako je garantovaná paměť, konektivita serveru ven, vlastní IP atd. To už by mělo být spíše na stránce provozovatele. V diskuzi ale rozhodně zazní otázka zdali to utáhne WordPress s X pluginy a Y tisíc lidí. Je dobré se na tuto alternativu připravit.

Tak tohle vše je základ. Jak už bylo zmíněno to mají všichni. Aby jste mohli vybočit z řady a něco ukázat bude to chtít mít něco extra, čím se můžete prezentovat. Schválně se koukneme na jednotlivé hostingy.

Wedos – 13 let zkušeností, máme vlastní serverovou, konektivita 10 GB/s nezničí nás ani DDoS útoky
Tele3 – SEO hosting, utáhneme Webtrh
Český Hosting – spolupráce s open source aplikacemi (počítadlo, kolik jich mají nainstalované), 2006 jsme vyhráli anketu Křišťálová lupa o nejlepší hosting
Active24 – 15 let zkušeností, projekt hosting.cz
Gransy s.r.o. (subreg, g-hosting, station, klenot) – Jediný český akreditovaný registrátor ICANN

Pokud chce nová služba něčím ohromit, tak musí prostě přijít s něčím co ostatní nemají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.