Doména webhosting.co.uk prodána za 500.000 dolarů

Obchod s doménami se velice podobá burze. Vše se odvíjí od dobrého odhadu, načasování a perspektivní vize. Těmito vlastnostmi oplývá i jednatel firmy Sedo Dave Evanson, který dokázal zprostředkovat prodej domény webhosting.co.uk. A za velice impozantní cenu.

Gratuluju! Ale k čemu vlastně?

Anglický broker se svým úspěchem nezapomněl pochlubit na svém osobním Twitteru. „Just sold webhosting.co.uk for $500.000!! Big congrats to buyer and seller,“ neboli „Právě jsem prodal webhosting.co.uk za půl milionu dolarů. Gratuluji kupujícímu i prodávajícímu,“ napsal Evanson.
Dohledat kdekoliv na internetu, kterým dvěma lidem či subjektům Dave tak usilovně gratuluje, už ale není tak snadné. Stránka nyní slouží jako placený rozcestník pro webhostingové firmy a kontaktní osobou je Pawel Marketing z floridského Miami. Toto jméno jen nahrává spekulacím o majiteli a rozhodně nevzbuzuje dojem důvěryhodnosti.

Drahá, ale ne nejdražší

Ačkoliv se nad částkou půl milionu dolarů tají dech, věřte, že se webhosting.co.uk nemůže zařadit po bok nemastnějších domén na světě. Server Complex.com vydal koncem loňského roku výběr právě těch 20 nejdražších všech dob.

Žebříček otvírá adresa candy.com, kterou pořídila společnost G&J Holdings za 3 miliony amerických dolarů. Nejdražší doménou by podle ranku pak měla být stránka insure.com, za kterou musel zájemce (marketingová a mediální agentura Quinn Street) v roce 2009 vysázet 16 milionů dolarů. Obecně se dá říct, že čím obecnější a kratší adresu na internetu si chcete pořídit, tím více peněz si musíte připravit.

Mezi dvacítkou nejdražších podle complex.com nalezneme i tři pornografické domény (sex.com, porn.com, FreePorn.com) a jednu velice roztomilou záležitost pro milovníky zlatavého moku – beer.com.

Článek Vám přináší společnost UPC – největší poskytovatel širokopásmového vysokorychlostního internetového připojení v České republice.

To co jste si přečetli bylo komerční sdělení. Jehož nejsem autorem.