Zajímavosti z české webhostingové scény IV.

Sdílení informací je základ internetu 🙂 Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Poslední update co se děje na české webhostingové scéně je starý měsíc, takže nastal čas si připomenout co pro nás v tomto vysoce konkurenčním prostředí jednotlivé firmy připravily.

Active 24

22. února – Active 24 oznamuje, že se u nich registrovali domény v rekordním počtu. Ovšem žádné bližší informace.

4. března – Active 24 na půl hodiny potrápily DoS útoky, které jim údajně přetížily firewall. Útok odrovnal část služeb a zákaznickou podporu. O pár desítek minut později už všechno v pohodě fungovalo.

Český Hosting

25. února – speciální 10% sleva na webhosting pro fanoušky Českého Hostingu na Twitter – TW10PROCENT. Tato akce mě zaujala, protože většina firem přistupuje k sociálním sítím naprosto stejně, popřípadě všude rozesílá stejnou zprávu. Good job!

28. února – Český Hosting se pochlubil, že hostuje 6000 webů na open source. Vede WordPress 2500 a Joomla! 1700. Moje 404m.com je také na ČH a zatím spokojenost 🙂

1. března – Pod názvem akce Jaro si u Českého Hostingu můžete koupit .com a .net za 90 CZK/rok. .info mají za 50 CZK/rok. Akce platí do 31. března.

1. března – Český Hosting získal 1000 fanoušků na Facebooku. Ten jubilejní dostal .cz doménu.

4. března – Český Hosting se pochlubil tisícovkou vyřízených chatů. Padlo 4223 dotazů a 5083 odpovědí. Celkem prochatovali 10 dní a 13 hodin. Nejdelší trval 70 minut.

7. března – Celkem 27.000 hostovaných domén u ČH.

Gransy / Subreg

21. února – Subreg se stal akreditovaným registrátorem .je (Jersey) a .gg (Guernsey). Sice to vypadá, že je Subreg spíše sběratelem akreditací, ale osobně jsem velmi rád, že tu máme registrátora, který jen „nepřeprodává“ služby.

5. března – Subreg spustil vlastní nameservery v Kazachstránu, protože to je podmínka pro provoz .kz domén. Rozhodně zajímavé 🙂

7. března – Do nabídky Subregu přibyly exotické domény .DM, .COM.DM, .NET.DM, ORG.DM a .CO.DM (ostrov Dominika).

13. března – Subreg překonal hranici 90.000 .cz domén.

HexaGeek

19. února – HexaGeek znamuje, že dokončil papírování a od 1. března se stane akreditovaným registrátorem CZ NIC. Rozhodně gratuluji.

27. února – Akce na doménu .de 180 CZK/rok.

7. března – Akce na .com/.net 90 CZK/rok.

Ignum

26. února – Ignum oznamuje reorganizaci struktury. Připravuje nové služby a produkty. Více info zde. Tak uvidíme.

TELE3

21. února – Tele3 oznamuje, že pro svůj tarif SEO hosting mají další geo lokaci. SEO hosting jsou v podstatě servery u různých hostingů, jak fyzické tak i virtuální, které TELE3 využívá pro zájemce, kteří chtějí mít své weby v různých lokalitách a naprosto odlišných IP adresách. Jedná se o velice specifickou službu, která u nás nemá konkurenci.

VSHosting

26. února – VSHostingu se daří. Oznamuje instalaci 45 nových serverů, které navýšili spotřebu o 6kW. Navíc ohlásili spolupráci s vydavatelstvem Mladá fronta.

28. února – Chcete vidět jak vypadá zázemí webu AAA Auto na servrech VSHostingu? Tak článek s obrázky najdete zde.

12. března – VSHosting na Facebooku přidával nové fotky svého vybavení. Tahle na mě udělala opravdu dojem.

Wedos

14. února – Wedos rozjel opravdu velkou Valentýnskou mega akci. Hromadně se kupovali webhostingy z velmi velkou slevou. Co jsem sledoval facebook tak nebyl problém uchvátit slevy za 50%. Škoda, že akce neplatila na VPS. S takovýmto rozdáváním, není divu, že se únor stal pro Wedos zatím nejlepším měsícem co do počtu prodaných webhostingů.

22. února – Wedos se pochlubil, že překonal hranici 10 tisíc fanoušků na Facebooku. Přišlo mi několik připomínek, že se jedná o podvod. Prošel jsem si různé nástroje a vypadá to fakt čistě (v době Valentýnské akce je vidět z grafu investice do FB reklam), fanouškovský profil i aktivita opravdu odpovídá, ovšem bez screenshotu like z období 6.11.2011 to na 100% nikdo říct nemůže. V každém případě od té doby za 3 týdny nabrali přes dalších 400 fanoušků.

27. února – Vypadá to, že Wedos rozjíždí pravidelné kvízy pro fanoušky. Alespoň má člověk pocit, že si ty slevy zaslouží 🙂

9. března – Wedos oznamuje pokoření hranice 80.000 .cz domén.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílení informací je základ internetu 🙂 Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

One thought on “Zajímavosti z české webhostingové scény IV.

  • 14.03.2013 (21:43)
    Trvalý odkaz

    Pekné zhrnutie, mohlo by ich byť aj viacej a častejšie (rôzne oblasti). Za zmienku určite stojí aj neustály konkurenčný boj savana / wedos.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *