Wedos a soutěže o auta

Myslím si, že nejsem sám kdo celkem dlouho čekal co nakonec bude u Wedos za akci. Minulý rok 111 notebooků byla zřejmě největších akcí, kterou kdy hostingová společnost v ČR pořádala. Možností bylo více, ale nakonec se vybrala ta „rychlá a zběsilá“.

Původně se plánovala na narozeniny Wedos, ale bylo nutné vybudovat nejdříve ochranu před DDoS útoky a pak teprve přemýšlet nad propagací. Takže jsou některé části udělány trochu ve spěchu. Viz. fotky auta bez polepu 🙂

Soutěž za registrace/prodloužení

Soutěže jsou v podstatě dvě. Jedna je za prodloužení anebo registraci .cz domény. Jakmile si prodloužíte/registrujete .cz doménu dorazí vám email s odkazem na tipnutí si správné odpovědi na otázku. Pokud si vzpomínám správně, tak pokud budete prodlužovat po jednom roce, za každý bude jeden tip. Což je fajn.

Soutěžní otázkou je: „Celkový počet .CZ domén k 19. 12. 2014 ve 13:00?“

Uzávěrka je 17.12, takže správnou odpověď v podstatě nikdo nezná. Ačkoliv se bude dát odvodit z aktuálních grafů na CZ NIC, tak čím déle budete čekat, tak máte menší šanci na správné tipnutí. Podle zkušeností ze soutěže o 111 notebooků je čas tipování důležitý. Tady navíc nebude zrovna velký prostor. Zkoušel jsem si dělat nějaké nástřel podle vlastního grafů a bez soutěže se dá podle trendů celkem dobře určit rozsah. Problém je v tom, že tato soutěž podobně jako ta minulá grafem určitě zatřese.

Soutěží se o nový vůz Škoda Rapid. Celkem velké auto.

Ověřování kontaktů

Druhá soutěž je o menší autíčko Hyundai i10, tedy alespoň v porovnání s tím rapidem. Pokud se chcete účastnit, tak je třeba si ověřit kontakt u CZ NIC. Pokud máte doménu anebo kontakt nějak propojenou s Wedos a ještě není ověřený, tak vám přišel email. Mě přišli hned tři, ale ověřit šel jen jeden. CZ NIC vám za ověření pošle 8 GB flash disk a máte šanci vyhrát iPad 2 pokud budete zrovna tisící. Flash disk už doma jeden mám, teď jsem si nechal ověřit ještě jeden. Používám jich víc kvůli jednomu projektu.

Prvním krokem ověřování projdete vždy, ale pro druhý je potřeba mít unikátní email (zřejmě i telefon, ale to jsem netestoval). Takže si stačí udělat nový (jiný email a telefon, pokud chcete mít čisté svědomí tak třeba na rodinného příslušníka), převést na něj alespoň jednu doménu a počkat na další várku výzev o ověření, které Wedos rozešle.

Při ověřování můžete odpovídat na otázku: „Kolik aktivních domén .CZ bude mít webhosting WEDOS NoLimit dne 19. 12. 2014 ve 13:00?“

Přemýšlím, co bych vám tady mohl poradit. Teoreticky by se dalo vycházet z počtu NoLimit celkem. Občas jsou někde zveřejněná čísla. Problém je, že některé jsou na nečeské domény. Například u Wedos jsou hodně oblíbené .eu domény, které v podstatě dotuje kvůli nepříznivému kurzu. Dokonce vychází levněji než .cz domény. Pak je třeba připočítat ještě aliasy. Ty se také započítávají. Fakt nevím ani já bych si nedokázal tipnout či odhadnout kolik jich je.

Přiznám se, že jedinou výhodu za ověření kontaktu, kterou jsem zjistil, je možnost schovat si osobní údaje u domény. Ačkoliv si myslím, že by bylo fér dát nějaký ten plusový bodík v SEO, tak se to z velkou pravděpodobností neděje. Jestli si vás víc váží CZ NIC tak to nevím 🙂

Jinak akce s ověřováním kontaktu je iniciativou CZ NIC, kteří chtějí mít v kontaktech pořádek. Jak se lze dočíst v zákoutích internetu, čím více registrátor ověří kontaktů tím více dostane od CZ NIC na reklamu a marketing. Takže někteří nakoupí reklamu, jiní reklamní předměty a Wedos si vybral auta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.