Rozcestník

cn130 byl dříve blog o malém podnikání na internetu. Stále zde zůstalo poměrně velké množství zajímavých informací. Ačkoliv dnes už vypráví o něčem jiném, rozhodl jsem se zde nechat původní rozcestník, který odkazuje na jednotlivé pojmy. Většina stále ještě platí a metody zde uvedené fungují. I když se asi používají na podporu projektů trochu jinak.

Vytváříme obsah
Pokud chcete vydělávat na internetu, anebo posílit svoje už hotové obchodní aktivity, například eshop, budete k tomu potřebovat nějaký obsah. Existuje mnoho způsobů jak obsah prezentovat.

MFA (Made for Adsense/Ads) – Existuje mnoho pohledů na MFA, které se za poslední roky mění podle aktuální situace.
Články o MFA

Minisite – Tento druh prezentace obsahu je často zaměňován za MFA. Důvodem je také to, že mnoho lidé, kteří dělali MFA se postupně přeorientovalo na minisite.
Články o minisite

SAS (Smart Affiliate Site) – Tyto stránky jsou spíše rozšířené v zahraničí. Jejich nevýhoda je mít k dispozici velké množství podobných affiliate systémů, což je prozatím u nás problém.
Články o SAS

BLOG – Forma blogu často vyhovuje a je dostačující i pro lidi, kteří nemají tolik času nebo dostatek znalostí pro dobré umístění ve vyhledávačích. Blogování má navíc více možností monetizace.
Články věnované blogům
Články o wordpress

Jak vydělat?
Než začnete vytvářet obsah měli by jste se zamyslet nad monetizací, tedy způsobu jak na projektu vyděláte. Krom úprav designu to také pomůže při vytváření business plánu a určitých met, kterých chcete dosáhnout.

PPC (pay per click) – rozšířený způsob vydělávání. Inzerent platí za platný proklik na jeho reklamní plochu. V dnešní době velice oblíbená forma vydělávání peněz.
Články o PPC

PPI (pay per impression) – existují inzerenti, kteří preferují platbu za zobrazení reklamy. Jestli se vyplatí i vám o tom musíte jako internetový podnikatel si umět rozhodnout sám.
Články o PPI

PPP (pay per post) – za napsanou recenzi na nový produkt se celkem slušně platí, zvláště pokud máte návštěvnost, kterou by nový produkt mohl zaujmout.
Články o PPP

Affiliate – prodej za provizi je celkem rozšířený nejen ve světe ale i u nás. Někdy se jedná o pár procent jindy to jsou i desítky.
Články věnované affiliate

Návštěvnost
Bez návštěvnosti si toho moc nevyděláte. Jsou to právě návštěvníci, kteří rozhodují o tom jestli se vám budou připisovat měsíčně stovky nebo tisíce. Vydělávání částek v řádech desítek tisíc už je bez pořádné návštěvnosti prakticky nemožné zvláště u nás.

SEO (search engine optimization) – tento obor často připomíná spíše magii či šarlatánství, než něco užitečného. Existuje však několik praktických rad, které by určitě stálo za to znát, alespoň proto aby jste si neznehodnocovali pozice ve vyhledávačích (SERP – Search engine results page)
Články o SEO
Články o SERP

Linkbuilding – zdroj lepších pozic ve vyhledávačích a návštěvnosti.
Články o linkbuildingu