Chameleoní design

V současné době je pro MFA nejlepším zdrojem návštěv seznam.cz. Spousta lidí se při rozhodování zda na stránce už jednou byli nebo ne koukne na mi miniobrázek. Klasické MFA jsou dělané za účelem klikni a jdi. Nijak se nepředpokládá, že by se někdy uživatel vrátil (nebereme teď v úvahu stránky, kde se obsah generuje anebo automaticky aktualizuje). Jak tedy zmást návštěvníka? Jelikož vybírá očima můžeme upravit některé prvky designu. Můžeme změnit obrázky a barvu pozadí. Asi nejjednodušší to bude na WordPressu. Stačí prostě nahrát novou šablonu a změnit jí. Pokud ale máte rádi jako já naprostou automatiku můžete při generování souboru index.php změnit cílový CSS soubor. Pokud je postaven váš design čistě na CSS nebude problém jej změnou souboru překopat. Jak ale tuto změnu zautomatizovat. Určitě vás napadne využít CRON, který by změnil obsah souboru nebo někde přehodil proměnou. Není třeba to komplikovat. Bohatě nám postačí například PHP funkce date(). Pro náš příklad jí použijeme s parametrem, tedy date(“n”). Funkce nám vrátí číslo aktuálního měsíce. Pokud se s tím nechceme moc otravovat prostě to naférovku nacpeme do index.php ve formátu:

<link rel=”stylesheet” href=”styles<?php echo date(n”); ?>.css” />

Touto jednoduchou i když ne zrovna vzhldově příjemnou metodou se například v lednu použije soubor styles1.css v prosinci zase styles12.css.

Samozřejmě by bylo vše daleko efektivnější dělat přes konfigurační soubor MFAčka, který se postará o kompletní chod. Ale pokud neděláme MFAčka seriově bude tahle varianta stačit.

Základní myšlenka měnit design každý měsíc je zmást návštěvníka, který už na stránce byl. Nemusí však posloužit pouze k neetickému záměru (když už teda ty MFA nemá nikdo rád tak proč si brát servítky), toto řešení můžete použít i pro Vánosční/Velikonoční/Helloweenskou nebo jakoukoliv jinou výzdobu. Prostě automatika. Možností najdete spousta. Vsadím se že pomocí pár úprav pujdou měnit s využítím funkce date i šablony na různých systémech (PHPBB, WP). Mě se na tom všem líbí, že není potřeba používat žádný CRON ani nic složitého prostě jen IF (date(“n”) == 12){ $sablona = “velikonoce”;}.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.