Ideální rozložení reklam na blogu

Tak nastal čas popřemýšlet o monetizaci toho blogu. Za poslední rok jsem si udělal určitou představu o rozložení reklamy na blogu. Občas to chce zaexperimentovat, ale hlavně si nechávat nějaké to místo v záloze. Při návrhu tohoto blogu jsem tak s reklamou už dopředu počítal a vybral si šablonu, která mi to ulehčí. Výběr free šablon je teď poměrně velký, takže nebyl problém si vybrat i hezky vypadající.

Po zkušenostech s 404m.com, jsem vsadil jako hlavní reklamu na directoglobal. Mám naprostou kontrolu co se zobrazuje (schvaluji vše ručně) a hlavně zajištěný stálý příjem (PPC nebo Affiliate sice může přinést více, ale já mám rád stálejší řešení). Reklama od directoglobal, ale musí být umístněna na dobrém místě. Pokud někdo bude investovat do reklamy na mé stránce musí si být jistý, že se mu to vyplatí. Proto se snažím reklamu dávat tam, kde na první pohled bude nejvíce vidět. Jedině tak si zaručím, že si člověk koupí další měsíc.

Kromě directoglobal je tu ještě google adsense. Tu jsem spíše ze zvědavosti začal na 404m.com dávat vždy nad post. Zajímalo mě jaké reklamy se vážou k jakému textu. Hlavně v poslední době se objevují celkem hezké kliky 0,1 až 0,2 USD, což mi přijde na český psaný blog celkem slušné. Na zahraniční kliky to samozřejmě nemá, ale je zajímavé jako vedlejší efekt sledovat, které firmy si platí reklamu u spekulace s doménami apod.  Na cn130.com zkusím přidat ještě pod článek nad diskuzi ještě velký Adsense čtverec. Na rozdíl od 404m.com je zde v průměrném postu více textu.

U 404m.com se mi vyplatilo mít v záloze reklamní prostor navíc. V současné době je zde reklamní banner od parkovací společnosti namedrive.com. Jednak na něm testuju kolik je prokliků na ideální reklamě a také je to počítadlo impresí. Například za minulý měsíc (celkem byl aktivní 29 dní) měl 18,598 impresí, 41 prokliků a získal jsem 3 nerekrutované webmástry. Takže ideálně cílená reklama má u mě CR 0,22%. V únoru jsem místo něj měl reklamu na hostgator hosting. Byla tam celkem 24 dní a počet kliků byl celkem 100. Podle GA jsem měl za tu dobu 17,123 impresí.  Tedy CR 0,58% což už je daleko lepší, ale zase žádné sales. Ale vraťme se k původní myšlence. Tato reklamní plocha může být kdykoliv nahrazena například reklamou na vlastní projekt, anebo nějakou horkou věcí (určitě si pamatujete na příchod aukra – 10Kč/klik, 250Kč za ověřeného uživatele). Vím, že u 404m.com by se dalo na monetizaci ještě hodně zapracovat, ale už jsem to psal vícekrát jedná se o stránku, kterou jsem netvořil za účelem zisku (na rozdíl od té spousty MFA a minisites, které nestíhám dělat).

U nás blogování není zorvna supervýdělečná činnost, což je škoda. Věřím že nejeden talentovaný student by si mohl místo doplňování zboží v supermarketu vydělávat blogováním o programování, developování, tvorbě designu a spousta dalších tématech. Aby se tento sen stal skutečností udělalo první krok directo a jeho nástupce directoglobal. Další co potřebujeme na poli československého internetu je kvalitní systém na distribuci PR článků. Společně s directoglobal by mohl specializovaný web třeba na programování s návštěvnosti 30K/měsíc vydělat studentovi (pokud by jeho blog stál za to) 4 – 5K/měsíčně. To už je skoro jak ta brigáda v supermarketu. Na dotažení k dokonalosti to bude chtít kvalitní affiliate síť. Co jsem koukal tak je to celkem krize. Například hostmonster dává za zákazníka 65USD (1300 CZK). Neznám hosting v ČR, který by dával tolik peněz za zákazníka. Když jsem dělal adult, tak bylo běžné za signup co stál třeba 10USD dostat 49USD odměnu. Prostě ta firma věděla, že ze zákaznika vydojí daleko více. Nevím jestli je reálné aby se affil u nás dostal na tuto úroveň. Věřím, že to jednou někdo zkusí a právě pro něj je dobré nechat si volné to jedno místečko s reklamou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

  1. Na jeden web, kde nemůžu mít Adsense, jsem nasadil Etarget. Sice mám až 150 zobrazení denně, ale proklik žádný. Asi to dělám úplně špatně, nevhodný obsah, špatné umístění a nerelevantní reklamy.

  2. S etarget mám podobnou zkušenost. Na druhou stranu umožňuje hodně úprav (například velikost písma), takže by se z toho dalo něco vykouzlit.

  3. No ja nemuzu mit adsense nikde, porad to zkousim u ruznych webu, ale nic, vzdy mi odpovi jen, ze jsem nevyhovel jakymsi neznamym programovym kriteriim.. achjo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.