Minisites, které nejsou tak mini

moneyKdyž jsem studoval jak na MFA a minisites dostal jsem se i k otázce dělání minisites přes blogovací systémy. Tehdy mě to moc nenadchlo, protože jsem programátor a udělat MFA je pro mě otázkou jedné stránky PHP, kde prostě nahážu naprosot všechno a přes .htaccess se vše bude chovat jako větší počet stránek. Jelikož ale stojí za to prostudovat úplně každé dostupné zakoůtí know how, které se k tomuto oboru dá najít tak jsem si vše přečetl až do konce a teprve dneska mi dochází, že autor celého tutorialu, který už teď na internetu nenajdete, myslel překvapivě do budoucna.

Takže o co vlastně jde. Základní myšlenka je udělat pomocí blogovacího systému wordpress jednuduché minisites o rozsahu 5 – 10 stránek. Pro ilustraci si vezmeme, že budeme dělat minisites pro fotbalové kluby. Nejdříve tedy uděláme minisite pro Spartu. Uděláme historii, tituly, stadion, aktuální informace atd. Nesmíme zapomenout na štítky, kde budou hlavně jména ať získáme nějakou tu SEO šťávu, když se rozhostí mánie kolem přestupů. Stejným způsbem uděláme stránky i dalším nejlepším klubům v lize. Dejme tomu že máme celkem 7 minisites. Vše připraveno na další krok.

Jednou za týden si na své projekty musíme udělat čas. Stačí na každý 20 minut. Skoukneme aktuality, kdo s kým hrál, jestli se stal nějaký skandál a je k němu nějaké video. Pokud něco najdeme o čem se mluví napíšeme o tom článek. Opět pro ilustraci si vezmeme že Sparta hrála třeba se Slavii a nějaký hráč byl zraněn. Důležité je, aby v článku na minisite Sparty byl pod slovem Slavia vždy odkaz na minisite Slavia. Na začátku jsem zapomněl zmínit linkování. To se totiž nekoná. Místo toho budeme linkovat přímo v článku. Kluby toho mají totiž hodně společného (přestupující hráče, vzájemné hráče, aféry atd.), takže v podstatě píšete PR články na své ostatní minisites. Tedy alespoň co se odkazové politiky týče. Základní myšlenka této úvahy je v tom, že se linkuje jen v kontextu, nikoliv patičkově ani po stranách. Vzhledem k zaměření stránek (fotbal) by sice stačily i odkazy po stranách, ale tento článek předpokládá, že se chceme zachovat jako “nezávislý bloger”, který jen linkuje ostatní zajímavé blogy.

Tato metoda je zaměřená hlavně na google. Sice jsem se seznamem v poslední době moc neexperimentoval, ale myslím že stále zde vedou klasické odkazy ať jsou kdekoliv nad tématickými. I tak si ale myslím, že by se daly dosáhnout slušné výsledky. Síla je i v tom, že pokud dokážete psát bulvárně tak není problém získat nemalou návštěvnost i přes linkovací služby. Možná dokonce vaše minisites získají i stálé návštěvníky. Přeci jen pokud se každý týden přidá něco nového, třeba tip pro sázkaře už to minisites nabírá nový rozměr. Pak si stačí vychovat pravidelné návštěvníky, aby hlasovali u linkovacích služeb a najednou už vyhledávače nemusí být hlavním zdrojem návštěvnosti. Objeví se i přirozený linkbuilding. Po půl roce se tak můžete kouknout na své projekty a zjistit, že vlastně už nejsou úplně tak mini, oni jsou to už vlastně celkem velké a oblíbené blogy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů

  1. chápu, ale kde by podle tebe měl brát samotný blog svou sílu, kromě linkovacích služeb?

  2. Ještě jeden efekt wordpressu a spol. bych připomněl: wordpress “vyrobí” více stránek, než napíšete (archivy podle měsíců, témat nebo tagů). I když jde obsahově o II. jakost (duplicitní), něajaký efekt by se z toho vytěžit mohl.

  3. Do mikrostránek moc nedělám, ale dělal jsem jednou několik minisites na téma telefonů Sony Ericsson a udělal jsem to přesně takto. Pro každý model zvláští site, přičemž tu byly tématické odkazy typu “ale pokud chcete telefon s tím a tím je lepší ten a ten”

  4. Anakin:
    Také mám zkušenosti, že WordPress vyrábí duplicitní stránky, archiv a tagy. S tím jsou spojene i další duplicity jako title……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.