Sociální sítě v číslech

Sociální sítě stále rostou a dosahují doslova až obludných rozměru. Jaká jsou alespoň přibližná čísla co nás čeká?

Sociální sítě využívá 70% internetové populace, což odpovídá 1 miliardě lidí. Dominantní Facebook má ale do budoucna velký problém. Lidé se stále více učí používat nástroje pomocí, kterých mohou být na více sociální sítích naráz. Průměrný Evropan se připojuje na 1,9 sociálních sítí, Američan 2,1, Brazilec 3,1 a Ind 3,9. Budoucnost tak možná nepatří konkrétní sociální síti.

Nedávno se Twitter pochlubil, že ze 100 milionů uživatelů se jich 55% připojuje denně. Facebook má přes 750 milionů uživatelů a 400 milionů (53%) z nich denně v průměru stráví na Facebooku 37 minut.

Twitter na kterém uživatelé stráví denně v průměru 23 minut, má jednu zvláštnost. 80% jeho uživatelů jej sleduje, ale jen 16% z nich jej aktivně využívá. Twitter tak zastupuje jakousi RSS čtečku.

Konkurence to bude mít těžké. 60% všech uživatelů sociálních sítí si žádnou další konkurenci rozhodně nepřeje. 93% uživatelů je se současným stavem sociálních sítí spokojeno.

Ačkoliv jsou sociální sítě o komunikaci. Zákazníci mají rádi soukromí a preferují řešení problémů přes email, kterému daleko více věří.

38% všech uživatelů internetu má smartphone a všeobecně využívají sociální sítě daleko intenzivněji. Tito lidé, kteří svůj smartphone aktivně využívají si v průměru nainstalují 25 aplikací, ale nakonec používají jen 12.

Data poskytla společnost InSite Consulting.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.