Wedos a jeho akcie

Pár lidí mě požádalo, jestli by jsem nenapsal něco k Wedosu a jeho akciím. Po jejich rozprodání se o celé záležitosti už moc nemluví. Přitom zvláště neakcionáři jsou zvědavý jak vše dopadlo.

Tuším někdy začátkem prosince bylo pro akcionáře založeno diskuzní fórum přímo na stránkách Wedos. Je zde možné podávat návrhy, mít připomínky a samozřejmě i volně diskutovat. Nevystupuje se zde pod žádnou přezdívkou ale pod vlastním jménem. Za Wedos odpovídá přímo Josef Grill. Moc se tu ale nedebatuje, což mi přijde jako škoda. Možná pomůže prolomit ledy setkání v Hluboké 18. ledna 🙂

Další otázka padla kolem 20% slevy pro akcionáře na prodloužení služeb. Ta od roku 2013 platí. Zatím nefunguje automaticky a musí se vše domlouvat s technickou podporou individuálně. Respektive by to mělo fungovat následovně: Něco si objednáte, přijde vám výzva k úhradě, napíšete na podporu a dorazí vám upravená výzva. Zatím jsem to nezkoušel. Automatická verze by měla fungovat někdy na konci ledna či začátkem února (bez záruky). Ovšem sleva je a to je hlavní 🙂

Automatické převody akcií jsou zatím v nedohlednu. Opět se vše musí řešit přes podporu, která by to měla umět nějak zařídit.

Garance výkupu akcií Wedosem údajně stále platí. Za 100 CZK/kus. Počítám, že když něco koupí, tak osloví ty na které se nedostalo s prodejem. O další emisi akcii jsem nic nezaslechl.

Zahlédl jsem několik poptávek lidí, kteří jsou ochotni zaplatit 120 – 130 CZK kus. Nabídku myšlenou vážně zatím žádnou. Ovšem pokud si počkáte do 15.2.2013 počítám, že se nějaké začnou objevovat. Uplyne totiž 6 měsíců a to už by se na jejich prodej neměla vztahovat žádná daň ani byrokratická zátěž.

Akcie v listinné podobě pro zájemce jsou zatím ve stádiu jednání. Co jsem vypozoroval má o ně zájem jen pár lidí a je s tím poměrně hodně práce. Musí se navrhnout design, ochranné prvky atd.

Někdo se mě zeptal jestli je pravda, že akcionáři dostali pohled a brožurku s tím co se chystá. Nevím o tom, ale možná na mě zapoměli 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů

 1. Dobrý den,

  debata se třeba časem rozjede. Zatím trochu chybí i iniciativa z naší strany. Nejsou tam žádné informace, které by nyní potřebovali interakci. Jakmile bude více zajímavých témat, tak se to rozjede.
  Určitě během ledna představíme několik myšlenek a věcí na kterých pracujeme. Některé budou skutečně revoluční a tak to bude zajímavé prodebatovat s ostatními.

  Setkání 18. ledna bude spíše pivní setkání. Nic oficiálního 🙂 . Oficiality na jaře – v květnu. Dny otevřených dveří a valná hromada. Tam se teoreticky můžeme bavit o dalším kole úpisu.

  Nákup a prodej – není problém. Poptávek na odkup chodí hodně. Prakticky každý týden napíše několik lidí, kteří mají zájem o nákup (několik jednotek až několik tisíc kusů) nebo o další kolo úpisu. Garance odkupu platí stále. Otázkou je, zda prodávat. Já tvrdím (což lze i ekonomicky doložit :-)) byl první pokus s úpisem skutečně pokusem. Čekali jsme na reakci a tak cena byla hodně, ale hodně nízká. Nešlo o rozdíl několik procent, ale o násobky. Vezměte k tomu, že od té doby firma ještě vyrostla o nějakých 30-40% (podle toho jaký parametr posuzujete).

  Akcie v listinné podobě už budou. Je to nyní jediný rest. Už jen půjde o tu ekonomickou stránku té papírové podoby (náklady na výrobu a distribuci).

  Brožurku a ani pohled nikdo nedostal. Posílali jsme pohledy po celé ČR na podzim. Možná to dostal nějaký akcionář a spojil si to, že to souvisí s akciemi.

  1. Alex: dividenda se vyplácejí až když firma nemá do čeho pořádně investovat. Wedos je na začátku, myslím že je akcionáři neuvidí ještě hodně dlouho. Na druhou stranu máš 20% slevu prodloužení služeb.

 2. Dobrý den,

  dividendu za rok 2012 a ani za rok 2013 neplánujeme. Uvidíme až v dalších letech. Neustále rosteme a tak neustále investujeme. Neustále nakupujeme nové servery, nové technologie, pracujeme na dalších věcech a teprve časem se situace obrátí. Jedeme bez úvěrů, leasingu, nájmů. Z toho pohledu jsme mimořádně zdravá firma. Jen s růstem potřebujeme nové (a drahé) servery a zákazníci nám to splácejí. Chvilku to trvá.
  Obrat roste (opět rekordních 30 dní), firma roste a do budoucna se to změní a potřeba investic bude jiná a začneme ekonomicky prosperovat. Už nyní je to znát třeba na tom, jak vychází DPH.

  Nyní jsme akcionářům nabídli slevu 20% na prodloužení služeb = pokud jsou naši zákazníci, tak mají v podstatě 20% dividendu. Hlavní věc je však ta, že jak rosteme, tak se zhodnocují i akcie. Rosteme jak počtem domén a služeb, tak podílem na trhu, tak i obratem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.