Jak jsou na tom akcie WEDOS

Minulý rok vzbudil prodej akcii společnosti WEDOS celkem slušný ohlas. Akcie v hodnotě 3 milionů korun se vyprodaly za nějakých 42 minut, ačkoliv se počítalo, že to bude trvat v lepším případě několik týdnů. Už další den se s nimi začalo spekulovat, ovšem pokud je mi známo nějak se nepotkala nabídka s poptávkou.

Akcie WEDOS jsou v jmenovité hodnotě 100 CZK a je jich celkem 230 tisíc, tedy v celkové hodnotě 23 milionů. 200 tisíc jich vlastní zakladatel WEDOS Josef Grill, zbytek drobní akcionáři. Akcionáři z vlastnictví akcii vyplývají určité výhody. Asi nejzásadnější je sleva 20% na prodloužení webhostingových služeb až do výše 20% jmenovité hodnoty všech akcií. Tedy máte li akcie za 10K CZK, máte nárok na slevu prodloužení do výše 2K CZK. Další výhody jsou spíše minoritní. Například jde využít fórum akcionářů.

Za kolik se Akcie prodávaly v roce 2013

Zatímco minulý rok se snad nic neprodalo, tak tento rok už to bylo lepší. Prodávalo se od 200 – 300 CZK. Většinou jednotky kusů. S tím jak WEDOS získává na dominanci, tak roste i zájem kupovat. Ovšem představa kupců a prodejců byla celkem rozdílná. Kdo má nabízí většinou nad 350 CZK. Kupci zase chtějí nakupovat za 200 – 220 CZK. To bylo ovšem na oficiálním fóru akcionářů, kde to dosud celkem spalo. Vlastně se to začalo rozjíždět, když WEDOS oznámil, že je webhostingovou jedničkou v České Republice.

A zájem ještě vzrostl, když se akcionářům objevila ve schránce Pozvánka na valnou hromadu.

WEDOS svolává akcionáře na řádnou valnou hromadu

S vlastnictvím akcií souvisí i právo účastnit se valné hromady, která většinou bývá jednou za rok. Ta WEDOS bude mít celkem devět bodů a bude se na ní také projednávat Udělení souhlasu představenstva ke zvýšení základního kapitálu dalším kolem úpisu akcií. Celkem by se základní kapitál mohl zvýšit až o 7 milionů, když bude potřeba. Mělo by být vydáno 70.000 nových akcií a minimální výše emisního kursu je 400 CZK. Ovšem představenstvo by mohlo říct třeba 500 CZK.

Účetní závěrka společnosti za rok 2012

Součástí pozvánky je i Schválení účetní závěrky společnosti za rok 2012.

Dlouhodobá aktiva: 22.464 K (majetek společnosti servery/budova)
Krátkodobá aktiva: 8.415 K (peníze k nákupu, pohledávky)
Aktiva celkem: 30.879K

Výnosy celkem: 21.281 K (kolik WEDOS vydělal)
Náklady celkem: 24.889 K (kolik WEDOS utratil)
Výsledek hospodaření: -3.608 K

Vlastní kapitál: 5.785 K (kolik má WEDOS peněz)
Dlouhodobé cizí zdroje: 6.100 K (například peníze za akcie)
Krátkodobé cizí zdroje: 18.994 K
Pasiva celkem: 30.879 K

WEDOS investuje peníze do rozvoje, což je vidět z čísel a má dost peněz i na další investování do budoucna. Skoro to vypadá, že nestíhá nakupovat nové servery 🙂

Minulý rok stavěl freecooling. Tento rok to zatím na žádné větší investice nevypadá. Zřejmě se jen rozjede nabídka dedikovaných serverů. Za rok 2013 by tak mohl být už v zisku.

Trochu jsem se nechal unést představivostí. Co třeba kdyby byl v plusu 2,3 milionů a rozhodl se je vyplatit akcionářům. Nemyslím si že by to bylo nereálné. Na jednu akcii by to bylo 100 CZK, tedy 100% zisk. Říkal jsem si wow, to by byla síla. Samozřejmě, že v reálu by jsme byl radši pokud by tyto peníze investovali do rozvoje. Prostě neškodná představa 🙂

Závěr

Hmm přemýšlím, že by jsem mohl ještě nějaké akcie přikoupit. Zatím ty čísla vypadají velice lákavě. Mohla by to do budoucna být další hezká investice. Co vy na to?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

41 komentářů

 1. No já si myslím, že to dobrá investice je. Proto mi dost vadí, že jsem ten první úpis nestihl… Tak uvidíme, jak se to vyvine dál a jestli budu rychlejší…

 2. Pořád si myslím, že akcie Wedos jsou nafouknutá bublina a nakupují je zejména ti, kteří akciím vůbec nerozumí. Pak jsou shopni dávat 300 Kč za akcii, která má stěží hodnotu nákupních 100 Kč. Další emise akcií by byla zajímavá, zejména z pohledu, že by Wedos dostal další peníze na rozvoj, přifoukla by se bublina a bylo by…

  To jak se zde píše o rozdělení zisku – účetní zisk nebude mnoho let – budou se uplatňuvat ztráty z loňských let a na dividendách mnoho let neuvidí akcionáři nic. A až to bude na dividendy vypadat, tak se odlejou nějakým elegantním způsobem peníze do jiných “dceřinek” Wedos, jako hlavní firmě, nebo firmě co dodává energie… Je to udělané tak krásně, aby akcionáři ve své podstatě hodně dlouho nic nedostali, aby zafinancovali růst firmy a neplatili se žádné úroky…

  Grill to má krásně vymyšlené, v tom ho obdivuju.

  1. KALI: nevím proč v tom hledáš nějaký podvod. Máš nějaký konkrétní důkaz pro to tvoje tvrzení?

 3. To KALI:
  Vážený pane,
  Vy se musíte pořád ke všemu vyjadřovat a pořád ke všemu negativně… tak už ani Vaše reakce nepřekvapuje.
  Vy jste o nás nenapsal ještě nikdy nic pěkného. Ani čárku.

  Po dlouhé době jste si u nás koupil web. Měl jste s ním někdy problém? Měl někdy problémy s výkonem nebo nějaký výpadek? Neměl.

  Jak můžete hodnotit něco jako bublinu, aniž to znáte? Vysvětlíte mi to?
  Možná umíte plácat, možná “umíte” kritizovat, ale u kritiky také musíte přidat fakta.

  Naše firma je založena na mnohem reálnějších základech, než například vaše aktivity, ale nebudeme to raději rozebírat… Nebo ano? Váš obrat v 2011 byl 2,15M, ztráta 1,2M, úvěry a výpomoci 1,3M. K tomu žádný vlastní majetek a nic, co byste vybudoval… vzhledem k tomu, že jde o eshop, tak je to zcela jiná situace, než naše (máte marži několik málo % a každý prodej musíte znovu a znovu zrealizovat)…

  Pokud jde o naše plány, tak jsme avizovali, že o nějakých dividendách se můžeme bavit až za rok 2015. Naše plány jdou přesně tak, jak jsme slibovali.
  Za rok 2012 jsme měli obrat něco málo přes 20M, což není moc. Parametr EBITDA (což lze použít jako hodnocení nějaké výkonnosti) přes 2M korun a stejnou sumu už překonanou máme za 3 měsíce letošního roku. Z toho je jasně vidět naše progrese růstu a smysluplnost našeho počínání.
  To ostatně vidíte na všech grafech našeho růstu.

  Nikdo nic neodlévá a to, že si to dovolíte takhle (bez váhání a důkazů) napsat je jen ukázka Vašeho (poměrně chybného) myšlení a Vaší sebestřednosti, kdy nedokážete nejen přiznat svoji chybu, ale neslyšíte ani názory druhých… (viz. třeba opakovaná pozvání k nám, abyste to viděl z druhé strany). Absolutně nemáte žádné zábrany… Akorát zapomínáte, že Vaše negativistické výroky mohou být často za hranou zákona. Vaše poslední obvinění je zásadní. Možná jste tak chytrý nebo možná naopak… Možná jste vševědoucí nebo možná naopak… Možná máte takové zkušenosti nebo možná ne… Nevím. Nevím, co Vás opravňuji k tak zásadním obviněním, ale zacházíte už daleko. V každém případě prvně musíte znát fakta a teprve potom kritizovat.

  Možná moji osobu (a firmu) soudíte podle hesla: “podle sebe soudím tebe”. To však neznamená, že já se chovám nebo bych se choval tak, jak popisujete Vy (zřejmě tak popisujete svoje myšlenkové pochody a svoje postupy chování). Vynechte příště podobné komentáře.

  Měl byste raději napsat co jste Vy sám dokázal. Zkuste napsat Vaše výsledky a hlavně napište co jste vybudoval Vy… Radit a kritizovat všechny okolo umíte nádherně. Zatím však nevidím nic, co by Vás k tomu nějak zásadně opravňovalo…
  Já jsem vybudoval již například forpsi, což (byl a) je největší registrátor domén v ČR. Nyní buduji WEDOS, což je největší hosting v ČR a to za poměrně krátkou dobu působení na trhu. Obě firmy mají veškeré vybavení vlastní, bez úvěrů a leasingů. Stejně tak jsem na tom i já sám osobně. Předpokládám, že jsem dokázal osobně hodně. Zkuste napsat něco o sobě Vy…

  V letošním roce rosteme jednoznačně nejrychleji na trhu a počítáme s tím, že vymažeme významnou část ztrát z minulých let. V roce příštím počítáme s nárůstem obratu a s výrazným zvýšením zisku. Jdeme prostě podle plánu…

  Další emise má smysl jen pro případ, že bychom chtěli rozšiřovat naše aktivity (druhé datacentrum nebo nové služby a trhy). Jinak není potřeba a nedává smysl. Je pravda, že zájem je veliký a téměř každý den se setkáváme s dotazem na to, zda bude druhé kolo úpisu.

 4. KALI: I kdyby to byla jen nafouknutá bublina, tak teď akcie prodáte minimálně za 2x tolik co jste je koupili, tzn. jejich nakoupení bylo výhodné. Ostatně v dlouhodobém horizontu jsme všichni mrtví, kdo ví jestli tu Wedos za 30 let bude, ale dnes tu je a roste!

  A jinak, co není nafouknutá bublina, byty a baráky za miliony??? Akcie klasických společností jako Google a Apple, které už skoro nemají kam růst apod.? Wedos tu má k dispozici na hosting ještě spoustu místa, může expandovat po střední evropě atd…

 5. No ona to třeba bublina svým způsobem je, ale o to více mě mrzí, že jsem první kolo nestihl. Pokud přijde druhá vlna, už to imho nebude tak zajímavé, jako ty spekulace nyní. Děkuji za podrobný report, zajímavé čtení.

 6. Dobrý den,

  to Jirka:
  další kolo úpisu – záleží na potřebách investic a růstu. Uvidíme.

  to counter strike online:
  Pokud jde o náš hospodářský výsledek, tak je jasné, že jsme v mínusu a měli jsme to tak i naplánované. Slibovali jsme to tak i při úpisu. Neustále budujeme a investujeme (celkově jde o desítky milionů). Máme vlastní budovu, máme kompletně veškeré vybavení jako vlastní, nemáme úvěry a leasingy a celkově máme budovu a vybavení za desítky milionů korun. Takže jsme měli hodně velké výdaje během krátké doby (od spuštění do dneška). Naopak příjmy rostou tak, jak roste počet klientů. Postupně. Z malého počtu klientů jsou malé příjmy, ale výdaje stále stejné (a téměř srovnatelné jako při velkém počtu klientů).

  Stačí si vzít matematiku. Máte cca 15 zaměstnanců (polovinu na vývoj, polovinu na podporu). Platíte okruhy 3 x 10 Gbps a platíte nějakou elektřinu a další výdaje (jen za to, že existujete).
  Pokud máte 1000 klientů, tak jste hluboko v mínusu. Pokud jich však máte 10.000, tak Vám narostou náklady o elektřinu (řádově procenta díky našim úsporným řešením) a už se blížíte k tomu, že se vám náklady a příjmy vyrovnají. Pokud máte 20.000 klientů, tak už něco malinko vyděláte. Při 30.000 už vyděláte mnohem víc, protože zaplatíte jen za elektřinu navíc. Při 40.000 musíte nejen zaplatit za elektřinu víc, ale také musíte přijmout další 2 lidi na podporu…
  A tak je to pořád dokola…

  Reálně nyní můžeme bez větší investice (kromě nákupu serverů) vyrůst minimálně 4x a potom nás čekají další investice (další UPS apod.). V tom je naše výhoda. V kombinaci s absolutní automatizací a ekologickým (ekonomickým) řešením…

  Jak jsem již uvedl:
  Za rok 2012 jsme měli obrat něco málo přes 20M, což není moc, ale sbírejte to po desetikorunkách… Parametr EBITDA (což lze použít jako hodnocení nějaké výkonnosti) byl u nás zisk přes 2M korun a stejnou sumu už překonanou máme za 3 měsíce letošního roku. Z toho je jasně vidět naše progrese růstu a smysluplnost našeho počínání.

 7. Drago, nevim jakou ma Kali motivaci, ale je evidentni, ze to kupovali hlavne lidi, kteri akciim nerozumi. To si muzes udelat pruzkum. A je mi jasne, proc si to ty neuvedomujes.

 8. To Johnson:
  Je pravda, že motivací ke koupi bylo v mnoha případech něco jiného, než mají jako motivaci třeba investoři na pražské burze. Nutno však poznamenat, že kdo se v oboru pohybuje, tak moc dobře ví, že koupil dobře. Nedošlo k vyplacení podílu, ale k investici do firmy, která roste jednoznačně nejrychleji na trhu.

 9. To pan Grill: Na komentář jsem narazil až dnes a poměrně mě šokuje, kolik mi věnujete času a kolik informací si dovolujete zvěřejnit. Pojďme se podívat blíže:

  1) Negativně jsem se vždy vyjadřoval POUZE k Vašemu chvástání, jak jste nejlepší a nepřiznání žádného slabého místa. To mi vadí. Více mi na Wedosu nevadí – ani vy osobně, ani společnost jako taková… Nemám Vám co závidět a je mi to jedno, pokud mě neotravuje všude přítomné chvástání… To je vše, co mi na Vás vadí.

  2) Do serverovny nechci – proč taky. Nezajímá mě pohled na několik strojů, co huší a blikají… Pro mě to je asi jako vidět panelák – nic to semnou nedělá. Chápu, že to někoho fascinuje, ale mě ne. Nemám tedy důvod jezdit do serverovny. Důvod je jediný – vy se díky mé návštěvě v serverovně CHVÁSTAV VŠUDE nepřestanete. Nebo ano? Pokud ano, tak veřejně slibuji, že do konce roku sjednám schůzku a přijedu na prohlídku, která může být klidně na celý den, jen když přestanete… Ale to se nestane 😀

  3) BUBLINA – pozoruji akcie dlouho, znám akciové trhy (narozdíl od většiny kupujících, ale to nechme) a můj názor, že se jedná o nafouknoutou bublinu je zatím neměnný. Myslel jsem, že žijeme ve svobodném státě, kde je svoboda slova a když vyslovím svůj názor, který nikoho nepoškozuje (a je to prezentováno pouze jako můj osobní názor a ne fakt), není trestné… Vyslovuji tedy znovu svůj názor, že to podle mě je nafouknutá bublina a pokud je tento názor trestný, žalujte mě prosím – máte s tím očividně zkušenosti z časů Forpsi

  4) Když chcete rozebírat moji firmu, tak si záměrně jako podrazák vyberete rok 2011, kdy jsem měl státnice a firma byla uspaná, že? Co třeba rok 2010, kdy byl obrat v rádu desítek mil. Kč? To se bohužel do hanění mě jako osoby nehodí co…
  Ať moje firma má výsledky jakékoliv – nemá s akciemi Wedos cokoliv společného a nesnažte se zde dávat podpásovky. Je vidět, že se nechováte tak čestně, jak se všude prezentujete. Kdyby ano, nesažíte se hledat špínu na mě a moji firmu, která s tímto zcela nesouvisí… PS: Co další firmy, kde jsem společníkem? Ty se do komentáře nehodí, co?

  5) Jak si vůbec dovolujete porušovat mlčenlivost? Není to náhodou trestný čin??? Co třeba, když si přeji, aby bylo TAJNÉ, že u vás něco hostuji???

  A když už jste to otevřel, tak pojďme na fakta – ano administrace je tak složitá a bez vysvětlivek, že se v ní amatér jako já ztratí! Při registraci hostingu jen nazaškrtnul (nebo odškrtnul, teď nevím) NĚCO (ani nevím co) a hosting pak jednoduše nešel. Když jsem psal na podporu, tak mi pán nejen že neporadil, ale nabídl mi, abych si hosting převedl jinam. ZAchránil to až druhý pán později, kdy řešim moji žádost o vrácení peněz – ten se na problém alespoň podíval a nabídl řešení, že to opraví. Udělal jsem asi chybu při registraci /bylo mi to řešeno a nevylučuji to/, ale jen proto, že nikde žádné vysvětlivky a nepřehlednost systému… A místo nápravy mě technik poslal pryč… Pokud je toto podle Vás správné jednání, tak si nejsem jistý, zda si myslíte správně. K mému tvrzení máte v systému kompetní komunikaci (online chat s operátorem + maily) a můžete si to dohledat. Nikdy jsem ti nikde nechtěl vytahovat, protože jsem wedos pouze zkusil jako zkušební projekt – agregátor obsahu – a zjistil jsem, že nastavení hostingu pro wordpress není ok – načítá se dlouho. Na jiných hostinzích je čas na polovině. Proto rok co je zaplacen a rychle pryč. Nemám o vaše služby zájem a pokud zde vytahujete, že jsem Váš zákazník (ač byste měl dret mlčenlivost, kterou tímto porušujete!!!) tak ano jsem, jsem kvůli testování a jsem nespokojen. Nespokojen ne proto, že to “je wedos”, ale proto, že jinde dostanu pro svůj web něco lepšího… Neříkám tím, že hosting máte špatný (to by tu zase byl román, jak jste nejlepší), ale pro můj projekt je nevyhovující!

  6) Pokud jsem dobře studoval, tak dceřinka dodává Wedos inzernet energie, nebo ne? Skutečně chcete tvrdit, že hypotéza (nikoliv fakt, ale opět jen teoretický názor, co by se mohlo stát = to není trestné) nenápadnho zdražení energií a tím umělé “odlití” peněz z wedos internet do dceřinky a tím snížení zisku Wedos intenert NENÍ MOŽNÝ??? Neřekl jsem nikde, že to uděláte, ale pouze, že je zde takové riziko. Pokud “nakupujete” služby od jiných firem, je ve většině případů outsourcing správně, ale ve chvíli, kdy nakupujete od společností, které sám vlastníte (nebo vaše další firmy), tak je zde hypotetická možnost vytahovat tímto legálním způsobem peníze z Wedos internet, kam akcionáři nalili peníze… O zisk se pak teoreticky nemusíte dělit s akcionáři, ale máte ho v druhé společnosti sám pro sebe.

  Neříkám, že to uděláte, ale pouze to, že je zde tato možnost a stát se to může. Je to jedno z rizik, se kterým by měl investor počítat.

  7) A forpsi je (byl) největší registrátor, to žádná, sám tam registruji, ale je to a vždy byl zastaralý moloch se špatně nastavenými procesy. Ať už to jsou papírové žádosti na každou kravinu, které se musí úředně ověřovat a posílat apod. Co se týče hostingu, tak ten na Forpsi byl vždy takový “bez podpory” bych to nazval… Z osobní zkušenosti (a zkušenosti, kdy jsem jednal za klienta) vím, jak se tam komunikovalo – jeden příkald za všechy – pán z technické podpory mi sám řekl, že hosting na windows serveru jde pomalu, ale sám neví proč… To je fajn informace od podpory datacentra 🙂 Ale to už Vás nezajímá, máte Wedos a budujete si místo na trhu. Sice takovým specifickým způsobem, ale ano… Je to dobrá strategie a z pohledu vývoje společnosti ji krátkodobě chápu. To ovšem nemění nic na tom, že mi se mi tato strategie “chvástání” hnusí. Je jedno, jestli se chvástáte právem, nebo jak je občas známo, neprávem. Kdyby tohle dělala většina firem, bylo by to fakt na blití… Vám to nyní vychází, ale pokud toto chcete držet dlouhodobě, tak se máme na co těšit. Je to váš boj, nicméně toho, že mi Váše chvástání vadí, se asi nezbavíte. To je vše….

 10. Vážený KALI,

  jen na upřesnění. S tím časem je to naopak. Vy nám ho věnujete víc, než si od vás zasloužíme. Já jen vysvětluji situaci a vyvracím vaše domněnky a často zcestné myšlenky.

  1. Vyzdvihnutí úspěchů a přiznání chyb
  To co označujete za chvástání není chvástání. To je konstatování úspěchů, kterých jsme dosáhli. Na rozdíl od jiných se umíme postavit i k chybám čelem a tak je přiznáme. Proto se chlubíme úspěchy, ale netajíme ani neúspěchy nebo chyby.
  Nikdy jsme nic netajili a nehodláme na tom nic měnit!

  2. Trapná to kritika bez argumentů… Nabídl jsem vám prohlídku, abyste viděl co jsme vybudovali. Je od vás sprosté jen kritizovat a to aniž byste znal co vlastně kritizuje. Pokud nechcete znát skutečnost a tak jak to vypadá, tak vynechte zbytečnou kritiku. Nebo se přijeďte podívat a potom kritizujte to, co jste viděl…

  3. Urážíte bez argumentů Pomlouvat a kritizovat umíte. To už jste dokázal, ale fakta jste žádná nepředložil. Označujete celou naši akci hanlivým označením bublina, ale nemáte jedinou věci, kterou byste své tvrzení podložil.
  Nesmíte zapomínat, že svoboda slova končí tam, kde začínají práva jiných…
  Nikdo vás žalovat nechce. Věřte mi, že mi za to nestojíte. Plácáte nesmysly a to i to těch žalobách z dob forpsi. Nevíte o nich nic a nevíte o tom nic. Jen plácáte. Je to váš trapný styl, ale já se nad to povznesu.
  Jen bych vás chtěl požádat, abyste příště jakoukoliv kritiku podložil fakty. Jinak jsou to pomluvy a urážky…

  4. Důvody srovnání a vaše pohádky Vaše firma nás nezajímá, jen jsem to bral pro srovnání. Mimochodem lžete. V roce 2010 jste měli ve firmě (kde vlastníte polovinu) obrat 7,2 milionu korun a zisk 63 tisíc korun. Nic o desítkách milionech tam není a nikdy nebylo…
  Další pohádkou jsou “vaše další” firmy. V žádných dalších firmách oficiálně nefigurujete. To říkají oficiální záznamy.

  Víte, já jsem jen vaši firmu zmínil proto, že nás kritizuje a označujete hanlivě za bublinu a psal jsem, abyste nám ukázal co jste dokázal vy. Napište tedy co jste dokázal vy. Zkuste to. Tomu věnujte prostor a tímto směrem se ubírejme. Já jsem prošel několika firmami. 3 z nich jsou největší ve svém oboru v ČR. Já nějaké výsledky mám, já se za ně stydět nemusím a přesto nikoho neurážím a nikoho nekritizuji. V tom jsou možná zásadní rozdíly mezi námi dvěma, které nějak nevnímáte a nechcete pochopit.

  5. Uvedl jsem, že u nás hostujete a to není nic špatného Co jsem podle vás porušil za zákon a jaký trestný čin jsem způsobil tím, že jsem napsal, že u nás máte nějakou službu?
  Můžete mi to, prosím, upřesnit. Vzděláním jsem právník a shodou náhod mám státní závěrečnou zkoušku z trestního práva. Možná jsem někde něco přehlédl… 🙂
  Začíná mě ta debata s vámi vážně bavit… 🙂

  Pokud jde o administraci služeb. Někomu vyhovuje, jinému ne. Je složitá, protože tam je naprosto vše. Od domén, přes hostingy až po dedikované servery. Vše je plně automatické a online. Ke všemu máme návody. Máme stovky návodů, všechny detailní.

  Máme k dispozici nonstop podporu. Mimochodem jsem si přečetl i komunikaci s podporou a normálně se vám snažili poradit a pomoci. Vás naštval, když vám napsali odkaz na návod (proto ty návody máme) a nakonec vám to nastavili. Něco jste řešil přes chat, jiné věci přes e-maily s velmi rychlou reakcí…

  Pokud by byla naše administrace tak strašná, tak bychom asi nedosáhli takového úspěchu, kterého jsme dosáhli…
  Administraci neustále vylepšujeme a upravujeme a přidáváme nové věci.

  Píšete tady zase nějaké nepodložené věci o tom, že u nás nefunguje wordpress nebo špatně. Hostuje u nás několik desítek tisíc webů s wordpressem a problémy nemáme.
  Je trapné, když to tady píšete a váš web u nás má načtení po Evropě za 2,1 sekundy (a z toho to 1,3 sekundy čeká na něco z technet.idnes.cz) a znovunačtení za méně než sekundu… Mám sem dát výsledky nezávislých testů? Pokud vám to přijde špatné, tak to samozřejmě přijměte naši omluvu a zkuste nám napsat, kde to máte lepší a za jakých cenových podmínek.

  6. “Podle sebe soudím tebe…” To co jste naspal o WEDOS Energy je pro mou osobu jen urážka od člověka, který podle hesla “podle sebe soudím tebe”…, dokáže mít nápady, že by okrádal své partnery v podnikání. Nikdy mě tohle nenapadlo. Ta firma má jiný význam a aktuálně to nesouvisí s hostingovou firmou.

  7. Nehodlám nás porovnávat s forpsi. Každé je jiná firma. Já už v té druhé několik let nefiguruji. Jen jsem napsal, že obě firmy mají nejen zajímavé výsledky, ale také dosáhly velkých úspěchů.
  Máte nějaké podobné úspěchy za sebou vy?

  Na nás vám vadí to, že se chlubíme úspěchy. Co děláte vy? Třeba vaše self promo s vaším webem ohledně článků… všichni okolo jsou pitomci a jen vy jste (podle vás) dokázal nemožné….

  Uzavřeme to následující výzvou (použiji kopii z minulého komentáře):
  Měl byste raději napsat co jste Vy sám dokázal. Zkuste napsat Vaše výsledky a hlavně napište co jste vybudoval Vy… Radit a kritizovat všechny okolo umíte nádherně. Zatím však nevidím nic, co by Vás k tomu nějak zásadně opravňovalo… Já jsem vybudoval již například forpsi, což (byl a) je největší registrátor domén v ČR. Nyní buduji WEDOS, což je největší hosting v ČR a to za poměrně krátkou dobu působení na trhu. Obě firmy mají veškeré vybavení vlastní, bez úvěrů a leasingů. Stejně tak jsem na tom i já sám osobně. Předpokládám, že jsem dokázal osobně hodně. Zkuste napsat něco o sobě Vy…

  Příště tedy budeme předkládat tato a podobná fakta… Porovnáme výsledky naší práce. Děkuji.

 11. S panem Grilem nemá cenu cokoliv řešit. Vše označí za pomluvu, nepravdu a ke všemnu napíše, jak sám něco dokázal a leští si dál svoje EGO. Jen tak dál.

  Nemá cenu se s vámi dohadovat o čemkoliv. Uvedu jen 3 věci:

  1) Tahejte si čísla odkud chcete.
  2) Kdo mluvil o českých firmách? Vy sám figurujete v minimálně jedné zahraničcí v daňovém ráji. To by jako vysvětlené moho stačit.
  3) Co třeba porušení mlčenlivosti? Já osobně si něpřiji být spojován s vaší společností jako zákazník. Je mi jedno, jestli jste právník, možné je to legální, ale minimálně je neetické se takto chovat.

  Závěrem. Jsem cca o 14 let mladší. Na to, že jsem ještě student jsou dokázal hodně. Nemusím si s nikým poměřovat pidníka, kdo je lepší… To dělají jen lidé, co si musí leštit EGO. Až mi bude 40, jako Vám, tak si můžeme říci, co jsem za těch 14 let, co mi do Vás chybí, udělal a vybudoval.

  Naposledy to zopakuji, protože jste jak zaseklá deska – nevadíte mi vy (ač mě poslední dobou občas uřážíte), nevadí mi wedos jako takový. Vadí mi vaše veřejné chvástání, jak jste nejlepší… Podle vás je to to co jste dokázali, podle mě je to chvástání… Třeba diskuze, kdy někdo nejmenovaný změři odezvy čerstvé instalace wordpressu a publikoval. Měli jste o asi 7 milisekund horší čas něž někdo jiný a lítali obhajoby na několik stránek textu… To je podle mě chvástání. Pokud publikujete, co jste dokázali, tak ok, ale pokud se obhajujete, že to je dáno tím a ono je to zkreslené a vy jste nejlepší i tak… To není správná cesta a to mi vadí… Překrucujte to dále jak chcete, takhle to prostě je! Nejvíc mi vadí, jak když si někdo dovolí cokoliv proti vám napsat, tak hned ho skoro až terorizujete zprávama. Pokud na člověka máte telefon, tak mu dokonce voláte. Slyšel jsem i nahrávky telefonátu Vás jednomu člověkovi, který je dokonce vás akcionář… Tohle není slušné chování. Lidi, se bojí napsat do diskuzních fór slovo Wedos – musí napsat “nejmenovaný největší hosting”, abyste je podle slova Wedos nenašli a nezačali jim psát, jak jste nejlepší… Takhle to děláte a lidi nemají chuť se s vámi dohadovat. Já jsem možná kokot, ale držím, protože mi tohle fakt vadí… Je to boj s větrnými mlýny a vaše podpásovky tomu celému jen dodávají hnusou pachuť. POřád nechápete, že návštěva datacentra, které mi nic neřekne, nenapraví nic v tom, že se budete dále všude chvástat a říkat, jak jste nejlepší a nikdy nikdo není lepší vůbec v ničem.
  Myslím, že to děláte dobře technicky, podpora z mé zkušenosti nic moc (jako na forpsi), ale chování je špatné. A až zase budete psát, že jsem o vás nikdy nenapsal nic hezkého, tak si přečtěte, co jsem kdy psal. Několikrát jsem vás za něco pochválil, párkrát jsem zmínil, že to máte technicky dobré a máte výborné pokusy (třeba server v oleji), ale to je zcela jedno. Člověk jako vy nikdy tohle neuvidí a bude pořád psát, jak ho někdo haní a pořád jen píše hnusy… Fakt je debata s vámi zcela na bodu mrazu – jak zaseklá deska!

  Uznávám a rezignuji – s vámi se nedá slušně a rozumně bavit. Nikdy se s vámi nebude dát rozumně diskutovat na téma věřejná komunikace Wedos apod. Proto je moje každá další reakce zbytečná a pište si co chcete. Budete mít vždy pravdu a nikdy nepřiznáte žádnou ani malou chybu… Wedos je prostě to nej nej nej co svět zná a nikdy nemá žádnou chybu… Bohužel to tak celý svět musí brát, když to člověk jako vy říká. Jiná možnost se totiž nepřipouští bohužel a já se s tím budu muset naučit žít.

 12. Jen pár poznámek.

  Já jsem také během práce vystudoval VŠ nebo naopak během studií vybudoval firmu. Mám Vám napsat, co jsem vybudoval před 14 lety?

  O to tady však nejde…

  Nikdy jsem vás (a ani nikoho jiného jinde) neurážel a nikdy jsem nepoužil v komunikaci žádné podpásovky. To není můj styl. To, že jsem zveřejnil, že máte u nás web není nic špatného. Není to nic neetického. Mimochodem jsem nenapsal ani název webu… Je škoda, že tady poučuje o etice člověk, který si (s prominutím) nevidí na špičku nosu a nás tady obviní z mnoha věcí a mou osobu pomalu označí za podvodníka, který poškozuje (například) jiné akcionáře. Nezdá se vám tohle trochu trapné? Nezdá se vám tohle mnohem větší etický prohřešek než jakékoliv zveřejnění toho, že jste náš zákazník (a to jen obecně a v kontextu k naší diskuzi)? Nezlobte se, ale dokud tohle nepochopíte, tak se skutečně nedobereme nějakého závěru.

  Neleštím si ani své ego a nemám potřebu nikoho urážet. Používám jen logické myšlení a argumentuji. Díky tomu, že nelžu, tak se nezamotám do lží (jako někteří jiní lidé v diskuzích).

  Čísla jsem vzal z českého prostředí a ze Slovenska. Nevím kde figurujete jinde. Nehodlám to ani zjišťovat, ale určitě se nechlubím něčím, co jsem nedokázal nebo neohromuji obraty, které nemám. To nemám zapotřebí.

  Nikdy jsem nenapsal, že WEDOS je nej. To dělají lidé jako vy. Překrucují naše tvrzení, překrucují naši reklamu. Já píšu jen to, v čem jsem dobří. Chápete ten rozdíl? To, že máme hodně předností a jsme dobří v mnoha vlastnostech (ve kterých na rozdíl od jiných firem nelžeme), neznamená, že se chvástáme nebo, že tvrdíme, že není nikdo lepší…
  Umíme vyzdvednout naše přednosti a stejně tak umíme i přiznat naše chyby. Nic netajíme. Proto každému vysvětluji a to i v podobných případech, kde to sklouzne zcela jinam…

  Necháme toho, protože se nikam nedostaneme. Je to stále stejné a oba tím ztrácíme čas. Já vám mohu jen slušně zopakovat to, že stále platí nabídka na to, abyste si osobně zkontroloval to, jak a co máme udělané a zároveň, abyste mě poznal osobně. Tohle dopisování nikam nevede.

 13. SOuhlasím s tím, že to nikam nevede a nepovede. Nepříznáte vy ani Wedos nikdy žádnou chybu (narozdíl ode mě) a pak to co napíšete je dogma. Nikdo jiný nemůže mít pravdu. Dokonce nemůže mít ani svůj názor, abyste ho nebombardovali odpovědmi a “vysvětleními”.

  To že je wedos nej nej nej píšete na každém rohu. Takže prosím nepište, že to tak není.

  Pokud někdo překrucuje pravdu, je to jedna věc, ale pokud někdo porovná 3 hostingy (ne za záměrem o wedosu napsat že je horší, ale porovnat, že mají obdobné parametry) a vy do toho vlítnete a začnete tak psát, jak je vlastně lhář, že kdyby se to měřilo jinak, tak jste lepší a já něvím co… A to šlo o 5 nebo 9 milisekund, které byly každému ukradené… A takových případů je více. Mě prostě tohle vadit nepřestane. Je pak špatné, když tu chcete dávat rozumy a mluvit o etice ve chvili, kdy neumíte přiznat ani vlastní chybu…

  Co se týče teorie vyvádění peněz – jasně jsem napsal, že je to možné, ne že to děláte nebo uděláte. To jsou zcela rozdílné 2 věci. Na tvrzení, že je toto beztrestně možné, není nic neetického. To je jako kdybych řekl, že když do někoho píchnu nožem, tak ho mohu zavraždit. Je to stejný případ – může se to stát, ale neřekl jste to udělal nebo uděláte. V obchodním světě se děje ladacos a investiři amatéři by měli i takováto rizika vědět, ač se vám to nelíbí… Až bude mít vše ve valstníctví jedna společnost a nebude nakupovat služby od společnosti, kterou vlastníte vy, tak tuto teorii ani nikdy nikdo nebude moci rozvíjet… Není to neetické, to mi přijde více neetické mluvit veřejně o tom, kdo je můj zákazník, když si to protistrana nepřeje!

  PS: Jestli si honíte ego musíte vědět sám. Že nikoho neurážíte a o 3 řádky níže mě pak urazíte, to taky mluví za vše… Nebudu to fakt řešit – vždy si překroutíte pravdu podle sebe a budete ji prrezentovat jako skutečnost… Už jsem si zvykl.

 14. Dobrý den,

  tak snad už naposledy :-).

  Já neříkám, že někdo neumí něco lépe nebo, že nemá pravdu. V tom si nějak nerozumíme. Stejně tak jsem nikdy netvrdil, že WEDOS je nejlepší. Tvrdím, že to co děláme se snažíme dělat nejlépe a nic netajíme. A když uděláme chybu, tak ji přiznáme. Je to můj styl a je to tak i v celé firmě.
  Pokud byste sledoval naše vyjadřování na webu nebo na sociálních sítích, tak byste viděl, že se primárně staráme o nás, naši kvalitu a když šlápneme vedle, tak hned následuje omluva a vysvětlení.

  Mluvit o tom, kdo je náš zákazník, zejména v podobné diskuzi není nic špatného. Vážně. Jen jsem chtěl dát najevo, že tady házíte na mou osobu a na firmu “špínu” a děláte z mé osoby podvodníka (i když jste vlastně svatoušek, protože to netvrdíte… je tam to “možná”)… a přitom u nás hostujete.

  Pravdu nepřekrucuji. Pokud někde něco vysvětluji, tak to vysvětluji a i s argumenty a vše mám podložené. Stejně jako vaše pohádky o obratech a jiné věci. Nedovolil bych si někoho jen tak osočit nebo jen tak urážet.

  Ono v naší diskuzi nejde o to, zda napíšete, že “někdo je podvodník” nebo, že “možná někdo je podvodník, protože si to myslím”. Ono v souvislostech (v takových diskuzích) nikdo nemá čas číst celé naše romány a potom si z toho odnese pár útržků a přesně mu utkví v hlavě jen ta část “někdo je podvodník”. To “možná” předtím nebo to “protože…” už mu v hlavě neutkví. A tím je to škodlivé. Ono není fér ani tohle (podle vás neškodné) naznačení. I tohle může škodit. Podobné spekulace nikam nepatří. Bavme se ohledně faktů a tím se zabývejme. U vás i to slůvko “možná” chybí…

  Mimochodem bych vás upozornil na to, že opět netvrdíte pravdu. Napsal jste: “A až to bude na dividendy vypadat, tak se odlejou nějakým elegantním způsobem peníze do jiných „dceřinek“ Wedos, jako hlavní firmě, nebo firmě co dodává energie… Je to udělané tak krásně, aby akcionáři ve své podstatě hodně dlouho nic nedostali, aby zafinancovali růst firmy a neplatili se žádné úroky… – See more at: http://cn130.com/2013/04/jak-jsou-na-tom-akcie-wedos/comment-page-1/#comment-19308
  Takže do detailu vzato tam není ani to slůvko “možná”. Ano, přesně takhle jednáte. A ani si nepamatujete co jste napsal a ani si to nepřečtete o pár řádků výše…

  Mám pocit, že když vám došli argumenty, tak jste sklouzl od urážek (na počátku kdy jsem já podvodníkem a tvrdím, že wedos je nejlepší) ke lžím (o desítkách milionech obratu, o “možná”…).
  Ne tudy cesta nevede. Tady oba ztrácíme čas.

  Diskutujme, ale používejme k tomu fakta a vše podložte. Jinak to nemá smysl. Děkuji.

 15. Aaaa už vím, kde vzal pan Grill čísla naší společnosti – účetní uzávěrka online… Je fajn, že jste se kouknul na CZ firmu a co uzávěrka Slovenské části InAu.cz? Ta vám unikla co? Celkově bezmála 12 mil. Kč obratu a to nejsou řády desítek mil. Kč?

  Nehodlám zde rozebírat MOJE finance, do toho Vám, ani nikomu jinému nic není! Nikdo nevidí za co peníze jsou a že vy chcete veřejně vykřikovat, kolik tržíte, tak já ne! Není to moje strategie a myslím si, že tohle je dost soukromá věc na to, aby se to rozebíralo v konetářích někde pod článkem! Respektujte prosím mé přání, abyste nerozebíral čí jsem zákazník a jaké mají formy ve kterých figuruji obraty nebo zisky. Je to mé výslovné přání.

  Vysvětlení zde píši proto, abyste mě nemohl označovat za podvodníka! Nejsem podovník a na dohledávání neúplných faktů jste očividně odborník vy. Nebo jste SK obraty dohledal a zíměrně je nezveřejnil? Přiznám se, že jsme sám zaváhal, zda jsou obraty jak říkám – skutečně si nepamatuji kolik v jakém roce bylo, ale nyní jsem si vše sám našel (zbytečná práce).

  Závěrem – nebudu zveřejňovat žádné své další podnikatelské aktivity – a to ať se zde bavíme o firmách v daňových rájích, o akciích na doručitele apod. Není do toho nic vám, ani nikomu jinému.

  Mimochodem hypoteticky – kdybych měl akcie ČEZu nebo jiné společnosti, mohl bych tvrdit, že moje společnosti mají obraty v řádech miliard Korun a nelhal bych… Nutno říci, že aktuálně žádné akcie obdobné společnosti s takovými obraty nevlastním, nicméně když chcete zpochybňovat, že někdo nemá nebo má aktivity ve firmách s jistými obraty, tak se do toho nepouštějte.

  Přestaňte mě označovat za lháře a rozebírat mě. Rozebíráme zde Wedos, jak je super a nej… A ne, co moje finance a aktivity ve firmách! Buďte slušný a chovejte se jako inteligentní člověk!

 16. To KALI:
  Já nevím, kdy naši výměnu názorů ukončíme :-).

  Čísla jsou z oficiálních zdrojů a kde jste vzal 12 milionů obratu nevím. Veřejně (a tudíž ověřitelně) to nikde nevidím. V žádné slovenské firmě podle všeho nefigurujte. Obrat 12 milionů i tak není v řádech desítek, ale v řádu deseti… 🙂 Ta čeština je pestrá.
  Tohle však není podstatné.

  Vaše finance nemusíme rozebírat. To není smyslem. Šlo jen o souvislosti, které jsou zřejmé v celé naší diskuzi. Přečtěte si, prosím, kde jsem to prvně zmínil.

  Pokud byste měl jiné akcie, tak samozřejmě je to vaše věc. V tom problém není, ale přečtěte si souvislosti jak jsme se k této debatě dostali. Mimochodem, pokud byste měl několik akcií třeba toho ČEZu, tak byste se nemohl chlubit tím, že jste jej vybudoval a že jejich obrat jste dosáhl vy. Tady se bavíme o osobních výsledcích nás dvou nebo námi založených a řízených firem. Jde jen o to, zda jste si mohl začít s urážkami a pomluvami (ano bez toho možná), aniž byste měl podklady a aniž byste sám něco podobného (a stejně úspěšného) někdy dokázal vybudovat. Ale to si přečtěte opět celou naši diskuzi od počátku….

  Je zvláštní, jak máte na všechno 2 různá měřítka. Nás můžete kritizovat, nás můžete (doslova) pomlouvat a urážet a my nesmíme zveřejnit ani to, že jste náš zákazník a nesmíme ani napsat nic o vašich obchodních úspěších. My to klidně budeme respektovat, ale potom vy respektujte to, že nás neurážejte, nesnažte se nás očernit nebo z mé osoby nedělejte podvodníka (a to i beze slova “možná”). Zkuste tedy respektovat druhou stranu (a začněte od sebe)…

  Pokud chcete kritizovat, urážet a pomlouvat (zatím jste to vůči nám a vůči mé osobě dělal), tak klidně, ale s argumenty a zároveň mi ukažte vaše úspěchy a ukažte co jste dokázal vy. Potom budeme hodnotit, zda je to kritika od správného člověka nebo od negativní osoby, která nenechá na nikom “nit suchou”.

  Je sranda, že ten dvojí metr máte i na své chlubení. Váš web o článcích popisujete v superlativech, je nejlepší, nejúspěšnější a (jeden asi jediný konkurent) je hrozný, neúspěšný…
  Naopak my nesmíme napsat v čem jsme dobří? Opakuji, že já nepíšu (na rozdíl třeba od vás), že jsme nejlepší, ale v čem jsme dobří nebo lepší, než je běžné u mnoha dalších (to však neznamená, že tvrdím, že jsme nejlepší).
  To, že WEDOS nic nešidí a děláme vše poctivě (na rozdíl od mnoha firem) je realita. A když se pochlubíme tím, co jsme dosáhli nebo jak máme co kvalitně, tak to není nic špatného. Jen lidé jako vy nebo někteří anonymové se chovají tak, že to podávají tím stylem, že tvrdíme, že WEDOS je nejlepší a nikdo jiný není. Takhle to není. Tvrdíme v čem jsme dobří a v čem jsme lepší. Když máme nějakou chybu, kterou samozřejmě máme, tak ji přiznáme, omluvíme se a hledáme cestu jak to napravit, aby se neopakovalo.

  Věřím, že se chovám slušně. Napsal jsem jasně (a doložil), kde jste neuvedl pravdu = lhal jste. Naopak vy jste z mé osoby opakovaně udělal podvodníka (i bez toho možná) a nic jste nedoložil. Jen jste si kopl… Bez jediného argument. Kdo z nás dvou se tedy nechová slušně? Nějak tomu stále nerozumím…

  Nevadí. Rád vám to vysvětlím. Lidé tuto diskuzi čtou a už mám od nich ohlasy. Jsou rádi, že se nenechám (a ani firmu) urážet. Ve výsledku nám to dělá reklamu…

 17. Jsem rád, že vám to dělá reklamu a jste spokojený.

  Znovu opakuji, že zde odmítám veřejne probírat své majetkové poměry, ať už jsou to nemovitosti, které jsem poctivě nabyl, nebo firmy ve kterých jsem vždy poctivě figuroval nebo figuruji. V žádné slovenské firmě aktuálně nefiguruji, to máte správně, ovšem v roce 2010 jsem figuroval. Obrat obou firem dohromady (obě se týkaly jednoho souboru projektů, které jsem vybudoval od nuly až ke zmíněným obratům) byl bezmála 12 mil. Kč a klidně přijeďte do Vodňan, dáme si spolu oběd a ukáži vám daňová přiznání obou dvou. Já zde nelžu a to, že vy nemůžete danou věc najít ještě neznamená, že lžu.

  Co se týče slova “možná” – Ano, uznávám chybu a upřímně se omlouvám. Z mé strny to byla hypotéza a i bez slova možná mi dávala smysl (pravděpodobně mi vypadlo, což není obhajoba, ale konstatování mé blbosti). Nyní když to rozebíráte a dívám se na věc i z druhé strany musím uznat, že to nebylo šťastně napsané, v čemž máte pravdu. Na druhou stranu si myslím, že slovo možná by nic nezměnilo a začal byste útočit zcela stejně zákeřně a rozebírat věci, které do diskuze o Weodsu nepatří.

  Jedna věc k anonymům – ano, já jsem možná rejpal, co se nebojí jít do diskuze 1 na 1 (což se většina lidí bojí a tím pádem je odrovnáte a už nedržkují), ale narozdíl od těch anonymů se za své názory nestydím a píši je veřejně pod svéjí jasně identifikovatelnou identitou. Ať se to někomu líbí nebo ne. Pokud pominu obsah textů, tak je to takto správně, nicméně jsem se tím, že veřejně umím říci svůj názor na plnou hubu a nenechám se zastrašit, dostal do situace, kdy na mě házíte špínu, neoprávněně mě označujete za lháře a začíná to jít od faktů k osobním útokům.

  Ano, máte za sebou zástup lidí, co si zakoupením pár akcií myslí, že budují velkou serverovnu a jak jsou dobří… Tímto vyjádřením se jich asi dostknu, ale je to tak… Jejich reakce mě nechávají chladným a důvod? Nestojí nohama na zemi. Oni o serverovně ani firmě prakticky nerozhodují, jen mají ten pocit, že jsou velcí. Není to nic proti ničemu, dáváte lidem radost a pocit naplnění, to je morálně dobře, ale pokud se tu pak oháníte jejich reakcemi, tak to asi nebude zcela relevantní vzorek lidí, nebo ano?

  Ať napíšou – Kali si kretém a Grill je bůh tady. Proč se sami bojí tu něco napsat a píší to e-mailama. To se mě tak bojí? Proboha, já jsem ale zlej 😀

  Diskuze fakt nikam nevede, protože už se jen snažíte na mě tahat špínu, kde to jde… Teď čekám kdy projdou zmínky o mých aktivitách z dob, kdy jsem ještě neobchodoval na internetu apod… Proč ne, sem s nimi, ať se ostatní pobaví…

  Je jen smutné, že mi neodpovíte ja jednu zásadní otázku – kde jste vzal peníze na vybudování celého forpsi??? Žádám vás, odpovězte mi prosím, kde se peníze na forpsi před mnoha lety vzali… KDE? KDE? KDE?

 18. To KALI:

  Sranda, sranda a znovu sranda je to s vámi. Alespoň se člověk trochu zabaví.

  Vaše majetkové poměry jsou mi skutečně ukradené. Uvedl jsem to jen v souvislostech a vy jste se v tom jen zamotal (stejně jako v dalších věcech)… Jednou chybí možná, jindy jsou tam řády desítek milionů navíc a co bude příště? 🙂
  Dovolím si otázku. V jaké slovenské firmě jste figuroval? To se dá najít v orsr.sk. Podle záznamů (hledání v historických záznamech) jste nefiguroval nikde. Že by další lež?

  Rozebírám jen věci v souvislostech. Přečtěte si sám, co jste napsal a co vám píšu já celou dobu. Přečtěte si to, prosím, alespoň jednou…

  Ve WEDOS budujeme to, co budujeme a rozhodnutí jiných lidí do firmy investovat je jejich rozhodnutí. Jsou to lidé, kteří se tak rozhodli a nemají zájem si s vámi tady dopisovat, protože čtou vaše (nejprve) urážlivé a nyní i uraženecké reakce.
  Já vám to jen vysvětluji, protože se nechci nechat urážet. Vy jste si začal. Stačí si to tady přečíst od počátku. Označit někoho za podvodníka nebo něco kritizovat bez argumentů… umí každý. To jste ukázal dokonale.

  Snad na závěr. Doposud jste nepoložil (tu podle vás zásadní otázku) a tak jsem vám na ni nemohl odpovědět. Snažíte se z mé osoby udělat nějakou obludu a tak i tímhle tvrzením, že jsem vám na něco neodpověděl, v tom pokračujete…

  Nevím skutečně co vám je do toho, kde jsem vzal peníze na vybudování forpsi, ale dobrá… Vy jste tady uražený jen za to, když napíšu, že jste náš zákazník… a já vám mám sdělit všechno a vy nic? Zvláštní. Přesně váš dvojí metr. Tak jak jsem psal předtím. Vy se můžete chlubit neuvěřitelnými úspěchy a my nesmíme ani napsat v čem jsme dobří? Vy můžete z jiného dělat podvodníka a já nesmím ani napsat to, že jste lhal ve svých číslech? To je tedy zvláštní přístup.

  Dobrá zeptal jste se na forpsi. Začnu tím, že jste mi nedal na vybudování forpsi ani korunu a tak vám do toho skutečně nic není… Uzavřu to však tím, že nemám co tajit a netajím ani tohle a ani další věci. Tak nebudu ani tajit tohle. Forpsi jsem vybudoval z pár stokorun, postupně, krok za krokem. Vybudoval jsem firmu ze svých vlastních zdrojů a svoji vlastní prací a bez jediné koruny úvěru…

 19. Jen se smějte, je vidět, že pomlouvání jiných vás baví.

  1) Do ničeho jsem se nezamotal. Moje majetkové poměry, které zde pořád rozmazáváte, nebudu zveřejňovat! Vy to nechcete chápat, tak nechápejte.
  2) Ani do obratů “v řádech desitek milionů” – pokud umíte česky, tak řády desítek milionů začínají číslicí 10 000 000 a končí číslicí 99 999 999. 100 000 000 – tak na téhle číslici začínají stovky a mohli bychom pokračovat. Nevím co se zde snažíte zpochybňovat. Mohl byste se raději naučit česky.

  3) Možná mám dvojí metr, ale jasně jsem již několikrát deklaroval, že nehodlám veřejně propírat moje majetkové, ani jiné poměry. To vy veřejně deklarujete, že jste otevřený. Vy chcete toto veřejně propírat, tak to propíráme.. Já to propírat nechci a prompírat to nebudu.

  4)Nikoho jsem zde nehanil, že investoval do Wedosu, to mi do úst prosím nevkládejte.

  5) Kritizujete mě tu za to, co píši na svém blogu… To je můj blog a mohu si tam v podstatě psát co chci… I oslavné věci, jak jsem nejlepší, ač toto doslova nepíšu a vy to tu jen opět překrucujete. Je ovšem nutné říci, že vy píšete “na každém rohu na internetu”, jak jste dobří… V mnoha diskuzích se objevuje i slovo NEJLEPŠÍ a to přímo od vás, ne od lidí kolem… To jsem si dovolil říci, že mi vadí… A od té doby teror, kdy mi zde propíráte moje majetkové poměry a další… To vám přijde správné?

  6) Důvod, proč se ptám na to, jak jste vybudoval forpsi (z čeho) je ten, že mi není jasné, kde jste vzal tolik peněz na začátek bez úvěru. Přijde mi to až nemožné a to doslova. Mluvíme-li o vlastní páteřní lince do Ktiše, koupě budov a další – to jste skutečně financoval z vlastních zdrojů při studiu? Tomu se až nechce věřit a jste asi superman (a to zcela bez urážky).
  Chtěl jsem najít výkazy P.E.S consulting, ale ty už jsou enávratně pryč, takže jestli tam byl nebo nebyl na úvod úvěr nikdo neví… Rozhodně pokud to bylo bez úveru, tak nechápu a jen se divím…
  Mimochodem peníze od investora nepovažuji za “vlastní zdroje”, vy ano? To tam nebyl ani investor?

 20. Tak znovu a znovu 🙂

  1) Majetkové poměry jsou mi ukradené. Vše začalo vaší kritikou a pokračovalo mojí reakcí: “Naše firma je založena na mnohem reálnějších základech, než například vaše aktivity, ale nebudeme to raději rozebírat… Nebo ano? Váš obrat v 2011 byl 2,15M, ztráta 1,2M, úvěry a výpomoci 1,3M. K tomu žádný vlastní majetek a nic, co byste vybudoval… vzhledem k tomu, že jde o eshop, tak je to zcela jiná situace, než naše (máte marži několik málo % a každý prodej musíte znovu a znovu zrealizovat)… – See more at: http://cn130.com/2013/04/jak-jsou-na-tom-akcie-wedos/#comments
  Nic víc a nic méně.”

  Můžete, prosím, odpovědět v jaké slovenské firmě jste působil? Slovenský obchodní rejstřík vás nezná a neznal. Byla to jasně položená otázka a tak prosím o odpověď.

  Mou osobu se tady snažíte zdiskreditovat a vymýšlíte stále nějaké nové spekulace. Já odpovídám fakty a když se zeptám já, tak se odpovědi nedočkám…

  2) Děkuji za poučku a za doporučení, abych se naučil česky. Česky mluvím téměř 40 let a nikdy jsem s tím neměl problém. Stejně tak s logickým myšlením. Pokud umím česky a použiji k tomu logiku, tak “v řádech desítek milionů” je něco, co je X krát deset milionů. 10 milionů, což je cca to jste dosáhl vy (přesněji 12), není z hlediska logiky a českého jazyka v “řádech desítek milionů”, ale “v řádu deseti milionů”, respektive “cca 10 milionů”.

  3) Dobře, nechcete nic propírat. To je fajn, ale tak neurážejte a nekritizujte jiné a to ještě pomocí různých teorií, které nejsou podložené na reálném základě. A pokud se dostaneme k tomu, že někde neříkáte pravdu, tak neutíkejte od tématu.
  Celé toto propírání vzniklo jen z toho, že jsem vám jasně napsal, že pokud chcete urážet, pomlouvat a kritizovat, tak napište co jste sám dokázal a co sám umíte.

  4) Nehanil? A co je: “Pořád si myslím, že akcie Wedos jsou nafouknutá bublina a nakupují je zejména ti, kteří akciím vůbec nerozumí. – See more at: http://cn130.com/2013/04/jak-jsou-na-tom-akcie-wedos/#comments” Napsal jste to. Nevíte, kdo u nás akcie koupil a čemu rozumí, ale opět jste sebestředně a mistrovsky označil kupující za lidi, kteří tomu vůbec nerozumí.
  Stejně tak jste napsal:
  “Ano, máte za sebou zástup lidí, co si zakoupením pár akcií myslí, že budují velkou serverovnu a jak jsou dobří… Tímto vyjádřením se jich asi dostknu, ale je to tak… Jejich reakce mě nechávají chladným a důvod? Nestojí nohama na zemi. – See more at: http://cn130.com/2013/04/jak-jsou-na-tom-akcie-wedos/#comments
  Možná to není hanění, ale co to potom je?

  Já nevím, zda jste si četl někdy to, co jste napsal nebo zda si to vůbec pamatujete, ale skutečně mi to to přijde tak, že většinou šlápnete vedle. Jednou “možná”, jindy “Slovensko”, jindy “desítky” a jindy tohle… Co bude další?

  5) Napište mi nějaká místa (ať zde máme zase fakta), kde jsme psali v diskuzích, že jsme nejlepší. Napište jich sem několik. Dejte sem odkazy. Píšete, že to píšeme v mnoha diskuzích, tak je sem uveďte. Jediný, kdo tady překrucuje fakta jste vy. Váš systém je nejlepší a konkurenti jsou špatní a sám tam o sobě píšete například “…nejlepším Pay-Per-Post tržištěm nejen v Čechách” (citace z vašeho webu).
  Ano, přesně se chováte – podle sebe soudím tebe… Jenže já nejsem jako vy a nechovám se stejně jako vy. Nenapadlo by mě podvádět akcionáře, nenapadlo by mě někoho bez důkazů urážet a kritizovat a nenapadlo by mě ani třeba psát o wedos, že jsme nejlepší, protože to je relativní. Píšeme v čem jsme dobří a všem jsme velmi dobří a lepší, než ostatní, ale vy to překrucujete… (jak ostatně mnoho jiných věcí).

  6) Na WEDOS jste mi nedal ani korunu. Na forpsi také ne. Tak je sranda, jak tomu věnujete tolik času a jak požadujete můj “majetkový striptýz” 🙂 … Rád vám vaše dotazy zodpovím (nebudu snad řešit svoje soukromé majetky – mimochodem nemovitosti opět bez úvěrů a hypoték).

  Opakuji, že forpsi jsem rozjel s pár stokorunami během svých studií právnické fakulty (pro jistotu dodávám, že v Brně 🙂 ) a to zcela bez jakéhokoliv úvěru a bez jakéhokoliv investora. Firma neměla nikdy žádný úvěr (a i nemovitosti nakoupila bez úvěru) a měla jen leasing (z daňových důvodů) na osobní automobil a na motorgenerátor. Vše ostatní patřilo vždy a pouze jen firmě.
  Firma tedy neměla nikdy ani žádného investora (ani skrytého partnera), já jsem byl jediným vlastníkem a jedinou řídící osobou.
  Za supermana se nepovažuji, ale výše uvedené informace jsou fakta a je to pravdivé. Nemám důvod, proč bych tady měl v něčem lhát.

  Závěr:
  Byl bych rád, kdybychom celou debatu (poměrně zbytečnou) ukončili. Já, na rozdíl od vás, přijmu vaše pozvání na oběd. Vodňany mám rád, mám k nim silné osobní pouto a tak se tam rád zastavím a rád vás poznám osobně. Já totiž nehodnotím lidi podle diskuzí nebo podle toho, co se o nich kde napíše. Stejně tak nehodnotím firmy podle toho, co se o nich kde napíše, ale vše si chci ověřit a chci poznat. Věřím, že když se lidé normálně baví, tak se pochopí snáze a lépe, než podobnou debatou.
  Pokud tedy platí “klidně přijeďte do Vodňan, dáme si spolu oběd”, tak já přijedu. Přes e-mail se domluvíme na termínu.

 21. Nikoho se zdiskreditovat nesnažím. Vyslovil jsem pouze své názory a jsem zde za to po zásluze popotahován, označován za podvodníka či lháře a nebo dokonce, že se do něčeho zamotávám. Do ničeho se nezamotávám, pořád tvrdím to samé a je zde spíše vaše snaha, abych já byl zdiskreditován… Jak už jsem napsal, to je za to, že své názory vyslovím pod svou reálnou identitou a za nic se neskrývám. Asi bych měl začít, haha… Ale to není můj styl.

  1) Co je hanění na tom, že “akcie wedos nakupovali zejména ti, kteří akciím vůbec narozumí”? Sám jste někde prohlásil před prodejem (spíše teda napsal), že nechcete investora, ale běžné lidi, co akcie běžně nenakupují. Konstatování, že se podle mě jedná o nafouknutou bublinu je můj osobní názor a jsem za něj opět po zásluze popotahován. Vy to opět překrucujete a říkáte, že jsem lidi označil za něco špatného… Proč?

  2) Je hanění to, že napíši to co je podloženo třeba zde: http://cn130.com/2012/07/proc-budeme-nakupovat-akcie-wedos/ – velká část (odhadoval bych to tak na 90% respondentů) řekla, že si akcie kupují proto, aby vlastnili “něco”. Kontatuji zde, že máte za sebou ohlasy určitě zejména těchto lidí a toto si o člověku, který koupil akcie právě z důvodu, aby měl “něco velkého”, skutečně myslím. Takový člověk asi skutečně nestojí nohama pevně na zemi. Možná to někoho uráží, ale já si to skutečně myslím.

  3) Nejlepší: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151712386337780.1073741838.259342012779&type=3
  https://webtrh.cz/224061-mega-akce-wedos-jen-2013 – tady to zpochybníte, že to je jen otázka, ale je to návod, aby lidi napsali, že jste nejlepší. To uznám i já, že není napsáno “jsme nejlepší”.
  Ale ne nedohadujme se – vy nikdy nenapíšete formulaci “jsme nejlepší”, ale ve skutečnosti reagujete na všechno, co se vám hodí, abyste ukázali, že jste v tom nejlepší.. Je to šíření kultu “the best”, které se vám daří.
  A tak dále….

  Čeština podle mě nezná pojem “v řádu deseti milionů. “v rádu desítek milionů” je podle mě správně.

  A pokud jste na forpsi sehnal tolik peněz (řádově stovky tisíc až miliony) ve svých 27 letech, tak jste u mě superman. Já to ve svých letech bez úvěrů neumím a nezním nikoho, kdo by to uměl (nepočítám-li zazobané rodiče) 🙂

  PS: Wedos nikdo neřeší – po prodeji Forpsi je jasné, kde se peníze vzali…

  PS2: Už mě ta debata, která míří pořád stejně do nikam, dost nebaví… Ale když vy mě rád zase označíte za podvodníka a kdo ví co,že… Tak si budeme psát pořád dál a dál… Já o sobě nenechám říkat, že jsem podvodník. Stejně jako vy, že je někdo někde lepší… I když ot neříká, tak to honem k tomu musíte napsat 🙂

  PS3: Oběd klidně platí. Je proto, že bych na vás byl zvědavý, ale abych vám dokázal své tvrzení.

 22. A ještě se musím vyjádřit k vaší citaci “nejlepší pay-per-post v čechách” – zde je jasná demonstrace toho, jak si upravujete fakta podle toho jak se vám hodí:
  – ZDE JE ODKAZ NA ORIGINÁL: http://www.kalianko.eu/kupclanek-cz-novy-proud-v-klidnych-vodach-pay-per-post/

  Celý odstavec, ze kterého jste ÚČELOVĚ vykopíroval část textu, přikládám zde:
  Věřím, že KUPčlánek.cz řeší většinu problémů, které se uživatelům PlaCla a PostsGenius nelíbí a že bude tento systém schopen během pár měsíců odstavit jmenované a být nejlepším Pay-Per-Post tržištěm nejen v Čechách, ale i na Slovensku, kde PPP systém zatím zcela chybí. KUPčlánek se totiž nezaměřuje jen na ČR, ale i na SR… Nabízí tak všem mnoho dalším možností…

  Nepíše se zde, že JE NEJLEPŠÍ, ale že věřím, že může být během pár měsíců nejplepší!!! Pokud tohle je, že jsme nejlepší, tak pak to dokazuje všem, jak krásně překrucujete fakta asi běžně!

 23. To KALI:

  Názory jste vyslovil. V tom problém není. Já jsem jen napsal svoji verzi a pár věcí jsem se snažil upravit na správnou míru. Problém je v tom, jak jste názory psal. Jakým tónem a jak jste zašel někdy daleko… Hodně jste zašel daleko v tom, že jste tam vynechal ta slovíčka typu možná… Problém je v tom, že lidé to “možná” často ani nevnímají.

  1) Máte přesně napsáno to, co jsem někde prohlásil? My jsme nechtěli investora, ale chtěli jsme jednotlivé akcionáře z řad našich klientů. Zájemců o (celý nebo větší část) WEDOS již bylo několik před úpisem, během úpisu a stejně tak i v poslední době. Z toho pohledu úpis splnil očekávání.
  O nafouknuté bublině jste psal, ale já jsem chtěl vědět proč a kde spatřujete rizika. Sám jste napsal jen spojitosti v tom, jak budu okrádat akcionáře přes jiné firmy.
  Ono plácání názorů je jedna věc. To umíte. Přidat k tomu argumenty druhá. To už často chybí.

  2) Možná každý vidíme tu hranici hanění někde jinde. Možná, kdybyste tolik nevystupoval proti nám a proti mé osobě, tak by to nebylo až tak hrozné, ale v souvislostech to zní zcela jinak…

  3) Vidíte, kdybyste četl vše v souvislostech, tak byste si všiml, že jsme zrovna psali o těchto serverech, že vyhráli podruhé za sebou test, že jsou to nejlepší servery na světě na virtualizace. Nezávislý, celosvětově uznávaný test a účastní se všechny značky. Přesně tyto servery my používáme a zrovna k nám přijela další várka.
  To nebylo nic o WEDOS. To je překrucuje zase fakta.
  Ten kult “the best” děláte vy s vašimi články také. Nebo snad ne? Tak proč vám to vadí u nás?

  “Řády desítek milionů” skutečně není 12 milionů… To jste se skutečně spletl a tak to čeština nevnímá. Desítky jsou desítky a musí jich být více…

  Forpsi – vidíte, jak reagujete? Opět se snažíte mé tvrzení zlehčovat. Já jsem napsal pravdu.
  Zase jste to převrátil. Na forpsi nebylo potřeba Forpsi bylo vybudované z pár stokorun (ano, to byla prvotní investice a tak jsem to i napsal), bez úvěrů a krok za krokem. Navíc já jsem podnikal už několik let předtím… Ale s forpsi to bylo tak, jak jsem napsal a nechápu, co na tom nechápete. forpsi nemělo nikdy úvěr a já také ne. Nebyl tam ani žádný skrytý investor a na vše si forpsi postupně vydělalo. Nakoupili jsme budovy z toho, co jsme vyprodukovali.
  Nemusíte to celé zpochybňovat…

  Pokud jde o oběd, tak to já si chci věci vysvětlit. Lidé se mají poznat. Tvrzení – tam stačí jasně odpovědět na jasně položenou otázku. Zeptám se potřetí. V jaké slovenské společnosti (jež měla 12 milionů obrat) jste byl společníkem?

  S tím výtažkem z článku je to skutečně tak, jak píšete. Já jsem hledal přes google spojení nejlepší a ten váš systém a názvy vašich konkurentů. Tohle na mě vyskočilo po zadání dotazu, kde byl název vašeho systému a dalších konkurentů. Vzal jsem to z výsledků google a článek jsem nečetl. Pokud je to takhle, tak se omlouvám. Zároveň to však potvrzuje to, že sám děláte to, za co nás tak hrozně a opakovaně kritizujete. Nazval jste to kultem “the best” a vidíte… Vy můžete a my ne???

  Ukončeme tuto zbytečnou debatu. Nikam to nevede… Domluvíme se na tom obědu.

 24. 2 argumenty, když si stále přejete argumenty:

  1) Psal jsem dnes na Ústav pro jazyk český a bylo mi odpovězeno, že “v řádu deseti milionů” není česky správně – čeština tento výraz nezná, alespoň ne ta spisovná. Pokud nevěříte, napište jim sám a ověřte si.

  2) Já vyslovil přání, aby projekt by nejlepší, neřekl jsem, že JE nejlepší. Já vyslovil pouze přání, vy vyslovujete fakta a technické parametry, které jsou (nězkoumal jsem) nejlepší. Mezitím co vy mluvíte že jste, já pouze že bych si přál
  To je fakt a NENÍ to z pohledu kultu “the best”, jak to nazýváte, vůbec to samé, jak uvádíte.

  Tolik dva fakty, abyste viděl, že se do toho také umíte zamotat a ne málo. Prostě přestaňte na mě útočit, rozebírat moje poměry a snažit se mě zněmožnit. Když ak jdeme do detailů, začíná se to mírně obracet.

  PS: Nafouknutá bublina to podle mě je a moje označení bubliny nemá s hypotézou vyvádění peněz nic společného. To jste zase záměrně spojil dvě věci dohromady, aby se překroutila fakta a vypadalo to lépe… Nemá cenu se bavit, protože to co mi tu vytýkáte, že mám dva metry na věc, děláte sám a ne výjimečně… Toť vše a konec už doufám.

 25. To Kali:
  1) řády neřády… Klidně sem dejte i text z toho ústavu (včetně hlaviček e-mailu). Alespoň se poučím. O tom, že “v řádu deseti milionů” je používaná fráze (nejen mou osobou), vás přesvědčí i google. O tom, že 12 milionů se nerovná “v řádech desítek milionů” vás přesvědčí každý, kdo používá logiku. Pokud tedy neuznáváte “”v řádu deseti milionů”, tak jste měl napsat “cca deset milionů” a ne z 12 milionů dělat něco 20-99 milionů (což je v řádu desítek milionů)…

  2) Jak jsem přišel na to vaše tvrzení jsem vysvětlil. Je to vzaté z výsledků google…
  Pokud jde o nás, tak my jsme fakta o serverech dodali. Bylo to i na webu. Byl tam i odkaz na výsledek testů. Šlo o nezávislý výsledek testů serverů všech možných značek a nezpochybňují jej ani jiné značky.
  Bohužel vám vadí vše… A tak to je se vším. Vy to (podle vás) děláte jinak, než my. My jsme ti špatní…

  Víte, první kdo začal útočit jste byl vy. Bez jakýchkoliv důkazů jste začal kritizovat stylem, že já jsem podvodník atd.
  Já jen říkám svůj názor a když jsme u těch majetkových poměrů, tak do toho jste se zamotal vy a na 3 x položenou otázku jste neodpověděl. Žádné jiné důkazy jste také nedodal. Ani o mém chování, ani o tom, jak tvrdíme, že jsme nejlepší a přitom to stále opakujete (nejen v této diskuzi). Přesně takhle jste si to sám “vsugeroval” a přesně takhle to neustále tvrdíte, aniž byste našel jediný důkaz.

  Ono se nic neobrací, protože vy jen kopete a kopete, ale nic nevysvětlujete. Ať napíšu cokoliv, tak to kritizujete zpochybňujete. Nakonec si stejně neodpustíte tu trapnou poznámku v “PS”. Opět jen zdůraznit vaše hypotézy a názory, které jste ničím nepodložil. Já jen doufám, že lidé, kteří si přečtou tuto naši přestřelku, budou mít jasno. Já jsem netajil nic. Naopak vy jste na nic neodpověděl a prakticky žádné své tvrzení jste nedoložil.

  Bude lepší, když si nebudeme jeden druhé všímat a bude nám lépe. Ušetříme si hodně času. Život je krátký na to, abychom tady trávili tolik času tímto způsobem.

 26. Ach jo, je to tu zase. Jste jak zaseklá deska a narcisek, co neumí uznat chybu. Tahle debata je fkat od cesty a otravuje už nejen mě, ale určitě i další. Ale vás to baví, já vím…

  Add 2 – Jasně jste zde argumetoval, že jste nikdy neřekli, že jste nejlepší. Na facebooku jste to řekli o vašich serverech, tedy o sobě. Je jedno, zda mají nejlepší hodnocení z nějakého testu – proběhne jich dalších 5, které řeknou něco jiného… Většina testů je zaplacena ale to je jedno… Vy jste jasně řekl, že jste nikdy slovo nejlepší ve spojení s vámi neuvedli… Tady je příklad, kdy ano… To je fakt, ale podle vás to fakt zase není.. Chcete fakta, fakta a fakta, ale neumíte přiznat chybu..

  Snažíte se jen s druhých dělat blbce a sám se zamotáváte do dalších nesmyslů.

  Již s vámi nebudu diskutovat, protože jste fakt sebestředný člověk, co neuzná skoro nikdy chybu. Používáte dvoupravdy, což kritizujete na mě…

  Při započetí této diskuze jsem si najivně myslel, že někam povede. Byla to chyba. Jak bylo mnohokrát napsáno, s vámi se nedá diskutovat, protože máte svoji pravdu a jako by to byl jiný svět. Nikdo jiný pravdu nikdy nemá a mít nebude. Je to bezpředmětná ztráta času, fakt že jo. To co sám kritizujete děláte, to je pak těžké… A k tomu se snažíte člověka zdoskreditovat a poškodit ho. Už se nedivím, že vás všichni, co vás nemají rádi, ignorují a konkurence na vás posílá kontroly 🙂

  Žijte i nadále ve svém jiném světě, kde jste Vy, Wedos a příznivci. Jo a zapomněl byl na FAKTA, ty jsou přece důležitá, ale jen když se hodí… A mě už laskavě nechte na pokoji. Více na nesmysly a překrouceniny od Vás reagovat nebudu. SBOHEM!

 27. Já chybu uznat umím. Umím se i omluvit. A nemám potřebu lhát a tak se nezamotám ve smyšlených argumentech jako vy.

  Na cokoliv konkrétního se zeptám, tak neodpovíte. Jen kritizujete, urážíte, pomlouváte a vše bez argumentů a faktů.

  Na jasně položené otázky neodpovíte. A to jsem se na jednu ptal 4x. Nedodal jste ani to vyjádření ohledně té češtiny. Protože žádné nemáte. Nenapsal jste ani jeden jediný příklad, kde bychom tvrdili, že WEDOS je nejlepší. Nenapsal jste ani příklad toho, že bych okrádal a podváděl ostatní. Nenapsal jste ani jeden jediný fakt, že jsou akcie WEDOS nafouknutá bublina, přičemž jsem vám napsal, že stojí na mnohonásobně pevnějších základech, než vaše podnikání… Urážel jste mě s nějakými žalobami (aniž byste o tom věděl). Psal jste o tom, že jsem spáchal trestný čin tím, že jsem zveřejnil, že jste náš zákazník. Zesměšňoval jste moje argumenty ohledně financování forpsi.
  Má smysl pokračovat? Nezlobte se, ale urážíte jiné bez jakýchkoliv argumentů a přitom sám prokazatelně lžete a vymýšlíte si. Pokud mi doložíte opak, tak se omluvím.

  Na Facebooku jsme psali o serverech, které nevyrábíme my. Je to jeden ze světových výrobců, který s tímto modelem uspěl dvakrát za sebou v hodnocení. Nic víc a nic méně.
  Nepsali jsme o nás, že jsme nejlepší, ale že používáme nejlepší (podle nezávislého testu) servery na světě pro virtualizaci… To je zásadní rozdíl. Možná nemáte logické myšlení, možná máte problémy s vnímáním jednotlivých rozdílů českého jazyka… vážně nevím.
  Překrucujte fakta vy.

  Ptal jsem se na fakta. Nenapsal jste žádné. Co na to více dodat?

 28. K vaší komunikaci a komunikaci forpsi (za které jste jedna přímo vy) – dva příklady za vše:

  http://www.lupa.cz/clanky/p-e-s-consulting-neopravnene-zpristupnil-domenu-sveho-klienta/
  – Pan Grill slíbil odpověď a nebylo možné se mu dovolat. Do uzávěrky neodpověděl…
  http://www.blisty.cz/files/2001/09/06/snm6.htm
  – Dejte nám tam ikonu, nebo přetěžujete nás a proděláváme na vás…

  To je VAše kominikace z minulosti a do dnes jste udělal velký krok. Působíte mnohem důvěryhodněji, ale člověk jste zůstal stejný.

  Dále mě zde osočujte a obviňujte, jde vám to dobře!!!

 29. Aby bylo jasno – neřeším zde co dělalo Forpsi, ale řeším zde Váš styl komunikace! Takže se k forpsi prosím nevyjadřujte, všichni co pamatují jeho doby ví dobře, co bylo…

 30. To KALI:
  Teď jste mě vážně dostal, zničil, zdiskreditoval… Fantastické. Musím nyní chodit kanálem, abych jako “póvl” společnosti nezamořil zbytek světa.
  Jsem zdrcen a omlouvám se všem, že jsem se kdykoliv a kdekoliv někdy vyjádřil. Přijměte všichni moji omluvu.

  Ano, a nyní vážně…
  Jak můžete probírat moji komunikaci, když v uvedeném článku není mého ani písmenko? To k prvnímu článku. K druhému – byla to jen z mé strany jasně a slušně napsaná věc (ať už se to někomu líbí nebo nelíbí).

  O uvedených věcech, které jsou 11 let staré nic nevíte a také třeba nevíte, že jsem telefon nebral (v tom článku prvním), protože jsem prostě a jednoduše nebyl k dispozici. Stejně tak vám třeba nepřijde zvláštní, že v mnoha podobných článcích vždy bylo něco proti naší firmě a hned vedle oslava jiné konkrétní firmy, která si tam platila za desítky tisíc reklamu.
  Nevíte o tom nic. Nevíte ani o druhém problému, ale to je jedno.

  Konečně jste si našel “argumenty”. Na jasně položené otázky ohledně vašich lží, urážek a pomluv jste nikdy neodpověděl a tak budete hledat podobné věci. Nevadí mi to. Najdete jistě i další.

  Při zakládání WEDOS jsem prohlásil to, že největším probléme forpsi bylo to, že ta firma byla tajemná a pro všechny tajemnější ještě tím, že fungovala ze Ktiše.

  V každém případě jsem se ze všech věcí poučil a rozhodl jsem se, že nic tajit nebudeme vše bude otevřené od počátku. Tím odpadají i podobné debaty, které byly při provozování forpsi. Nic netajím. Netají nic ani WEDOS.

  Začali jsme tady (podle vás neškodnými názory) na WEDOS, přešli jsme na podvodníka, přeskočili jsme vaše lži (proč bychom je měli vlastně řešit, protože argumenty na vlastní obhajobu nemáte, protože jste prostě lhal) a nakonec skončíme u forpsi a toho co bylo před 10 lety. Nevadí.
  Co bude dalšího? Začíná to být nesmírně zábavné. Věřte mi, že každý rozumný člověk z naší vzájemné komunikace (jež už je na knihu) pozná, kdo z nás dvou lže. Každý pozná i to, kdo má a kdo nemá argumenty. Věřte mi, že lidi nejsou tupci a hlupáci a moc dobře poznají, kdo tady uráží a očerňuje… Ne, tohle WEDOS neuškodí. Neuškodí to ani mé osobě. Já se za své činy nestydím. Nemám za co. Dokázal jsem toho hodně. Pokud chcete dále pokračovat v kritice a urážkách, tak předkládejte argumenty a ukažte také, co jste dokázal vy. Ukažte co jste vybudoval, co umíte (tedy kromě podobných debat) a potom můžeme porovnat naše úspěchy navzájem.

  Já jen opakuji, že ze všech věcí se člověk musí poučit a poučím se i z této naší diskuze. Neudělal jsem nic špatného, neudělal jsem nic špatného ani vám a ani zákazníkům. Neudělal nic špatného ani wedos.

  Na rozdíl od vás jsem už něco vybudoval. Vybudoval jsem jednu firmu, která je jedničkou na trhu v registrací domén s obrovským náskokem. Vybudoval jsem druhou firmu, která v oblasti hostingu utíká mílovými kroky a je také jednička na trhu a to je přitom stále na začátku. Byl jsem aktivní i v jiné firmě, která je jedničkou na trhu v ČR a SR a kterou jsem pomáhal budovat.

  Co vy? Pochlubte se svými úspěchy… Naše debata nemusí být negativistická a nenávistná. Můžeme to pojmout konstruktivně a pozitivně.

 31. Děkuji za podnětnou debatu. Hodinové čtení ve mě vyvolalo pocit, že si pan Grill zaslouží můj obdiv a to i za trpělivost a argumentaci. Bohužel jsem se v této “knize” nedozvěděl, jak to je tedy s tou slovenskou firmou.

 32. Diskusi se mi číst nechce, jelikož je dlouhá a vesměs jsou to dohady spíše v osobní rovině.. Tak nevím jestli se to tu řešilo, ale za sebe mohu říct, že akciové trhy jsou mi celkem ukradené. Pan Grill to má krásně vymyšlené a nic proti tomu nemám. Akcie jsem si koupil, ale ne proto abych z nich dostával dividendy – koupil jsem je proto, abych podpořil WEDOS. Bylo to spíše vyjádření sympatií, než nějaká spekulace nad tím, kolik mi to za x let vynese. Samozřejmě pokud by dividendy byly, zlobit se nebudu, ale osobně se mi více líbí myšlenka, že se bude investovat, namísto vyplácení dividend. Ruku pro to určitě nezvednu i když vím, že můj hlas je na valné hromadě bezvýznamný.. 😀 Každopádně se těším a doufám, že zasedání bude opět spojeno se dnem otevřených dveří a přednáškami.

  1. Tomáš Frantík: Pokud nebude WEDOS vydávat nové akcie, tak až začne vyplácet dividendy, bude to stát za to. Pokud by se v roce 2014 neinvestovalo, tak by mohli být dividendy vyplacené v roce 2015 v desítkách korun na akcii. Jenomže investovat se bude do růstu. Přijdou nové služby a anglická verze. Takže místo desítek korun se třeba dočkáme i stokoruny, ale budeme si muset počkat 🙂 Popravdě mě zatím stačí ta 20% sleva na prodloužení služeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.