Active 24 se přidává do 1 click klubu

Webhostingová společnost Active 24 se přidala do 1 click klubu. Tedy mezi hostingy, které umí na jedno kliknutí nainstalovat open source řešení. Konkrétně zvládají WordPress, Joomla, Drupal, osCommerce a phpBB.

A proč kvůli tomuto píšu článek? Protože jsme v druhé dekádě 21. století a rozjet si vlastní blog na webhostingu by měl zvládnout každý stejně jednoduše jako instalaci počítačové hry anebo třeba balíčku Open office. Jsem rád, že se Active 24 přidal k Českému Hostingu, který dlouhodobě veřejně podporuje open source řešení a instalaci na jedno kliknutí zavedl jako první v České Republice. O dalších hostingových společnostech, co podobnou službu nabízejí nevím. Vynecháme li technickou podporu, co to nainstaluje za vás.

Poprvé jsem se s instalací na jedno kliknutí setkal u GoDaddy, kde mě toto řešení mile překvapilo. Tuším se tam hosting staral i o automatickou aktualizace.

Ono se to zdá jen jako prkotina, ale ve skutečnosti to může hostingu přinést nové zákazníky, kteří by jinak do toho nešli. Schválně zkuste někomu vysvětlit jak nainstalovat WordPress krok za krokem. Myslím, že by to spousta BFU zabalila u pojmů jak se připojit k serveru přes FTP.

Nezanedbatelnou výhodou je i zabezpečení. Většina WP je „hacknuta“ přes virus v počítači, který se dostane k heslům na FTP a dále je to neaktualizace CMS. Pokud se o tohle všechno webhosting postará riziko napadení CMS se znatelně sníží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.