Dvojnásobek RAM u WEDOS i Savana

Zvyšování parametrů svých služeb je ideální způsob jak si udržet stávající zákazníky. Zvláště těch, kteří po očku sledují konkurenční nabídky, které na ně doslova útočí formou reklamy z každého rohu. A některé jsou opravdu lákavé. Prostě to chce nezůstat za ostatními.

Minulý rok jsme měl trochu pocit, že to u nás tak trochu zamrzlo oproti zahraničí. Naštěstí tento rok se ledy hnuly a zatím to jde opravdu dobře.

Savana

Společnost Savana před pár dny oznámila navýšení RAM u všech svých VMS. To by mělo proběhnout k 31.3.2014. Zajímavé to bude u varianty S1000, kdy za 120 CZK za měsíc získáte 2 GB RAM pro vaše skripty. Pokud si vystačíte s 300 MB databází a prozatímním PHP 5.3 je zde poměrně hodně zajímavých možností využití. O provoz se stará 1,6 GHz procesor a 10 vláken (konexí na webserver). Stačí už jen dodat 15 minutový CRON a max_execution_time 1800 vteřin.

WEDOS

WEDOS slíbil navýšení RAM u všech svých VPS koncem roku 2013. Což se povedlo splnit koncem února. Nutno podotknout, že RAM je vyhrazená, takže i když všechny VPS v jeden okamžik zaplní svou RAM, tak to nepovede k problémům. WEDOS tento „dárek“ stávajícím klientům stál (podle prohlášení na facebooku) „hodně moc přes milion korun“. Jak víme WEDOS je jedničkou v počtu VPS v Česku, ovšem konkurence už mu začínala šlapat na paty, takže bylo třeba udělat velký krok, pokud si chce svou pozici jedničky udržet. Myslím si, že nikdo z nás není proti takovéto konkurenční válce 🙂

Závěr

Pokud některý další webhosting zdvojnásoboval v tomto roce parametry, tak mi prosím dejte vědět do komentářů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

  1. Zvyšování parametrů je osvědčená strategie, zažil jsem to kdysi u forpsi hostingu. Platil jsme pořád stejně, získával jsme víc prostoru a výkonu. Dnes už využívám jiné hostingy, na VPS si sám netroufám, nejsem znalý správy serveru.

  2. Zvyšování RAM – OK. Ale PHP 5.3 je asi tak prozatímní, jako dočasný pobyt sovětských vojsk v ČSSR, nyní ruských na Krymu. Přísliby nasazení aspoň 5.4 nikdy neplatily: „Plánujeme nová PHP. Odhad je počátek jara 2013. Důvodem jsou poměrně složité postupy při ladění, poté zajištění pravidelné a automatické aktualizace.“ Tolik zpráva Savany na FB z 26. listopadu 2012, dosud nesplněno. Navíc v poslední době zlobí linky (odezva 4000 ms), a to může být RAM jaká chce.

  3. Navýšení RAM je na jednu stranu fajn pro uživatele, ale ono na druhou stranu nic jiného také nezbývá. Nabídka služeb jednotlivých poskytovatelů se postupně vyrovnává, takže to je jediná možnost, jak na sebe upozornit (webhosting a další produkty za pár kaček dnes nabízí už opravdu kde kdo).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.