Pěkná ukázka obsahového marketingu od Forpsi

Společnost Forpsi je největším registrátorem .cz domén Česku (momentálně je u ní registrováno 20 % všech našich národních domén) a podle statistik CZ NIC provozuje také nejvíce webhostingů (91.907). Ovšem co se týká internetového marketingu, tak je to pořádná slabota. Ale to je dnes problém většiny provozovatelů webhostingů u nás. Ti větší občas nacpou peníze do billboardů a na internetu vsází na služby třetích stran (sklik, adwords či drahé agentury). Pokud něco nezačnou dělat, tak je brzo konkurence, která pochopila jak to v 21. století chodí postupně převálcuje. Přitom stačí tak málo.

Tento týden představila společnost Forpsi prezentaci jejich datanceter na stránkách dc.forpsi.com. Forpsi patří do skupiny hostingů spadající pod společnost Aruba. Ta momentálně vlastní šest datacenter v Evropě. Jedno v Česku, Francii, Německu, Anglii a dvě v Itálii. Takže opravdu mají co světu ukázat. Na nových stránkách se prostřednictvím fotek můžete podívat prozatím do pěti z nich. Dozvíte se technické informace, uvidíte plány budovy a dokonce si zamluvit čas na prohlídku budovy. Tomu říkám krok ku předu nejen pro stávající klienty, ale i nadšence do technologie. Spousta z nich má vlastní stránky, kde se jistě o pocity z prohlídky podělí. A popravdě takováto reportáž často vydá za jednorázovou reklamu na předražených „odborných“ magazínech.

Na stránkách se také můžete dozvědět další informace o technologiích napájení, chlazení, redudanci, konektivitě, zabezpečení a samozřejmě toliko omílané úspoře energií (dříve to bylo cool být zelený, dnes už se to i datacentrům vyplatí).

Co mi ještě chybí jsou informace o zaměstnancích. Nemyslím teď počet 🙂 Ale spíše kdo za celým projektem stojí, kdo dohlíží na provoz a co je jeho úkolem. Určitě se shodneme na tom, že by bylo zajímavé přečíst si průměrný den technika, programátora či pracovníka zákaznické podpory. Jak probíhá řešení krizových situací anebo co nejtěžšího museli řešit. Ono se daleko lépe fandí a bojuje za značku, kterou používáme, když víme co se tam vlastně děje. Videoposty a rozhovory už jsou na Česko asi moc scifi 🙂

V každém případě společnost Aruba udělala krok kupředu k obsahovému marketingu. Mají velmi dobrý základ s kterým se dá pracovat. Jenomže to je jen začátek. Teď je třeba s tím něco udělat. Pro srovnání vezměte třeba společnost WEDOS. Ti vezmou 6 nových pracovníků na svou zákaznickou podporu 24/7/365 a už o tom ví půlka internetu. Prostě to umí prodat. Na stránkách Forpsi se nachází super prezentace z které se můžete dozvědět zajímavé informace a nic. Ticho po pěšině.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Kdysi jsem měl u nich stránky. Hodné prostoru za dobrý peníz, ale co mi vadili, byly ty šílené subdomény. Dnes jsem jinde, stačí mi méně prostoru, ale je fakt, že se o nich na internetu moc nedozvídám. Vlastně to ani nepotřebuji. O jiných firmách se možná mluví, ale jako uživatele mě zajímá něco jiného.
    Donedávna jsem dělal vedoucího IT úseku velké firmy a mým krédem bylo, aby se o nás nemluvilo. A nemluvilo se o nás, když vše fungovalo 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.