UptimeRobot narazil na novou IPS/IDS ochranu u WEDOS (aktualizováno)

Sdílení informací je základ internetu 🙂 Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Pokud používáte službu na monitorování dostupnosti stránek UptimeRobot ke kontrole webu na Wedos, tak vás včera 18:13 zřejmě vyděsil email o nedostupnosti stránek. Naštěstí se o výpadek nejedná, pouze aktivita robota zřejmě zaujala novou IPS/IDS ochranu ℹ️.

UptimeRobot je oblíbená služba na monitorování webů. V základním tarifu, který je zdarma můžete sledovat dostupnost až 50 internetových stránek anebo IP adres. Frekvence testování je 5 minut. U placených tarifů se test provádí každou minutu. K dispozici je navíc velice jednoduché API, takže není problém si vytvořit vlastní přehledný panel anebo robota, který provede nějaký úkon v případě nedostupnosti.

Bohužel jeho oblíbenost jej zřejmě dostala do hledáčků nové IPS/IDS ochrany, kterou Wedos používá ℹ️. Ta má za úkol nejen chránit před možnými útoky, zneužití známých bezpečnostních děr redakčních systému, ale také postarat se o roboty, kteří přetěžují web. No a tady bude zřejmě kámen úrazu. Pokud je UptimeRobot tak oblíbený a používá jej spousta lidí, tak jej zřejmě algoritmus ochrany vyhodnotil jako hrozbu a zablokoval. Vsázím na IPS/IDS ochranu také z důvodu, že test dostupnosti přes ping z UptimeRobot normálně projde.

Wedos byl o problému s UptimeRobot informován, takže teď je to na nich. Pokud potřebujete nutně měřit dostupnost webu můžete využít službu pingdom.com. Tarif zdarma obsahuje sledování 1 webu na dostupnost každou minutu. Na rozdíl od UptimeRobot má Pingdom trochu více nástrojů, takže v případě výpadku si můžete projít například tracert a zjistit, kde skutečně došlo k problémům.

ℹ️ EDIT 20.5.2016 – Tak se údajně nejedná o problém s IPS/IDS ochranou, ale Uptimerobot si nerozumí s novým Apache 2.4 respektive s HTTP/2, který u Wedos spustili. Teď pro změnu to ví Uptimerobot a snaží se sjednat nápravu 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílení informací je základ internetu 🙂 Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

4 komentáře: „UptimeRobot narazil na novou IPS/IDS ochranu u WEDOS (aktualizováno)

 • 18.05.2016 (21:16)
  Permalink

  No vždy se vyplatí monitorovat z více služeb.
  Jen nevím, kde jsi přišel na to, že monitorování 1 stránky na pingdom.com je zdarma. Je tam jen 14 denní zkušební verze.

  Reagovat
 • 02.06.2016 (10:26)
  Permalink

  No Uptimerobot to stále nevyřešil a weby se tváří nedostupně. Bohužel takovéto měření je měření na nic.
  Jak je na tom měření od pingdom.com? To umí HTTP/2 a Apache 2.4?

  Reagovat
  • 02.06.2016 (11:39)
   Permalink

   Stačí napsat na Uptimerobot ať tě přesunou na novější server a bude ti to fungovat. Pingdom funguje dobře.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *