Co se událo na českém hostingovém trhu v listopadu 2017

Tento měsíc jsem se těšil, jak se kdo popere s Black Friday akcemi. Resp. kdo tento konzumní umělý svátek využije. Nebyl jsme zklamán 🙂

Czechia (Zoner)

Czechia se pustila do odvážné kampaně, podle ní mají „nejvýkonnější virtuální servery na trhu“. A to díky investici ve výši 5 milionů CZK do serverů od společnosti DELL. Nové servery jsou osazeny 2x Xeon E5-2667 V4 3,2 Ghz. Na nich jede virtualizace Hyper-V.  Chtělo by to víc informací a hlavně multimédia, ale třeba si je šetří pro další část kampaně. Jedná se o součást propagace ZonerCloud. Až do konce roku se slevou 50%.

Michal Špaček‏ objevil starší únik hesel Zoner. Mělo se jednat o 6500 zákaznických účtů. K úniku došlo v roce 2013. K data získal přes managed dedikovaný server. Více informací vyšlo na Lupě.

Forpsi

Forpsi propagovali většinu měsíce nTLD. Ovšem objevila se i reklama na jejich Cloud, respektive nejnižší varianty za 25 CZK, což je nejlevnější VPS na trhu. Moc jsem to sdělení ale nepobral: „Cena služby Cloud VPS „S“ na platformě FORPSI Cloud ve vybraných datacentrech byla trvale snížena.“ Myslel jsem si že je za 25 CZK.

Gigaserver

Gigaserver se také připojil k Black Friday, připravil slevové kupóny na 60% slevu pro domény a webhosting.

Ignum

Celkem se zajímavých nápadem přišel Ignum, udělali seznam a hodnocení šablon pro WordPress. Jedná se však jen o 7 šablon a formou článku. Myslím si že by bylo hodně zajímavé pokud by nějaký hosting udělal skutečný seznam doporučených šablon a pluginů. Dala by se do toho zapojit i komunita. Věřím že by hosting dokázal vymyslet i nějakou motivaci například za překlady do češtiny. Potenciál tam je 🙂

ONEbit

ONEbit nasadil novou platební bránu. Údajně kvůli zvýšení bezpečnosti a přidání platebních možností.

Savana

Savana mě minulý měsíc moc nepotěšila. 7.11 přišel 13h 29m dlouhý výpadek. Podpora mi sdělila „Důvodem výpadku byla porucha na serveru. Nejvíce času výpadku zabralo kopírování dat na nový server.“ No co už jednou za čas se stát může. I když obnovovat data 13 a půl hodiny je dlouho, to už bych to ze zálohy rozjel rychleji sám jinde :/

29.11 přišel další výpadek. Tentokrát to spadlo každému kdo využíval DNS Savany. Trvalo to 10h 32m. Celkem mě zaskočil, protože server vracel ping. Pak jsem zjistil že je něco s DNS. Znervózněl jsem. Chtěl jsem napsat na podporu, ale když jsem viděl tu čekačku, tak mi bylo jasné že problém není u mě. Otravovat v takových případech nemá cenu, prostě to musí opravit. I když mohli už na začátku napsat, že pokud použijete cizí DNS a nasměřujete to na server, že to pojede pravděpodobně rychleji 🙂

Takže Savana trhal absolutní rekord v nedostupnosti během jednoho měsíce (24h 1m). Snad si to vybrali tak na 10 let dopředu 🙂

Oficiální vyjádření:

https://www.facebook.com/savanacz/posts/10159674720385607

Stable/Endora

Na Endora můžete od listopadu používat PHP 7.1. Pokud používáte WordPress, tak ten už je s novou verzí kompatibilní, ovšem pluginy a šablona nemusí, tak pozor.

Stable rozjel zajímavou promo akci zaměřenou na eshopy Zvládne váš e-shop letošní Vánoce? Nabízí konzultace pro majitele eshopů a své managed servery. Nápad i provedené velmi hezké, ale obávám se že už je pozdě. V listopadu už se moc lidem stěhovat e-shop nebude, to už začala vánoční sezóna.

Black Friday byl i na Stable. 50% sleva na první rok pro VMS a 50 – 90% pro sdílené webhostingy.

Subreg

Twitter účet @subreg i tento měsíc informoval o novinkách ve světě domén. Například že domény .cam zlevňují registrační poplatek o 55 %.

TELE3

Tele3 do svého unikátního projektu SEO hosting přidal 2 nové servery a to v Madridu a Los Angeles. Tak schválně, kde se asi hostují ty největší české PBN  😉

Váš Hosting

Váš Hosting varoval před celkem povedeným phishingem. Jejich zákazníci sice nejsou typická cílovka, kterou je třeba školit, na druhou stranu je dobré připomínat, že tu phishing je a konkrétní ukázka funguje nejlépe. Nezapomínejme také, že phishing se už několikrát maskoval jako oficiální zpráva od webhostingu.

V polovině listopadu rozjel Váš Hosting 50% slevu na webhostingové balíčky. Sleva ještě stále platí.

Do Black Friday šel i Váš Hosting. Představil Black Friday Server za 99 CZK. Dobrý nápad pojmenovat službu po aktuální akci.

Wedos

Koncem října a v listopadu začal Wedos instalovat dlouho slibované dedikované servery HPE ProLiant DL320e (3,4 Ghz, 32 GB RAM, 2x 1 TB HDD), kterých si pořídil někdy kolem prázdnin 254. Cena je 1K CZK bez DPH/měsíc + jednorázový instalační poplatek 1K CZK je více než zajímavá. Celou akci doprovázely posty na sociálních sítích s fotkami prací. Ačkoliv už jsem zahlédl nové dedikované servery v nabídce, prozatím je nijak zvláště nepropagují.

Wedos se také připravuje na konektivitu 3x 100 Gbps. Na Twitter se objevili fotky z měření, zdali to vůbec půjde. Ještě aby ne když se před nějakou dobou objevila fotka podepsaných smluv 🙂

Wedos nezapomněl při propagaci ani na své oblíbené HPE Moonshot. Ukázali nám instalaci 128 kg RAM 🙂

K novým VPS ON byla zřízena příplatková služba vyhrazený vCPU. Jinými slovy zakoupený výkon bude jen váš a klidně si na VPS pak můžete těžit třeba BitCoin. Cena je 125 CZK za vCPU. Běžně je vCPU sdílený 1:3.

Na Twitter Wedos shrnul stavbu svého druhého datacentra od října 2015 až po konec roku 2016. Kdy že to mělo být původně hotové? 🙂

Tento rok Wedos opravdu nezklamal a pojal black friday ve velkém. Místo jedno dne udělal „černý týden“. Připravil velké množství limitovaných slev. V pondělí byla sleva až 25 % na prodloužení NoLimit a VPS, v úterý 70 – 99 % na nové NoLimit, ve středu 400 – 5000 CZK na VPS ON, v pátek obrovská na všechno a víkend patřil pohodovým slevám bez limitu na jednotlivé služby (NoLimit 60 %, VPS ON 30% a WEDOS disk 30 %). Navíc jela po celý týden 10% sleva na prodloužení NoLimit a VPS.  Myslím že zákazníci jak nový, tak i stávající mohli být spokojeni.

Wedos stihl ještě jednu zajímavou promo akci a to k 17. listopadu 1989.

Tweet měsíce

Celkem vtipně informoval Gigaserver o odstávce emailového serveru, to se musí nechat. Palec nahoru!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Musím říci, že Zoner a jeho rychlosti je nutné brát s rezervou. Já před pár lety od nich VPS jednu dobu měl, bez mučení řeknu že mě nalákalo toto PR https://cdr.cz/clanek/test-vps-stejne-parametry-podobna-cena-vyrazne-rozdilny-vykon. V reálu zdaleka tak skvěle jako v těch testech to tak nevypadalo. Při provozování běžných věcí (opencart, wordpress aj…) byla rychlost srovnatelna s např. wedosem nebo coolhousingem kde jsem měl též zároveň VPS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.