Co se událo na hostingovém trhu za červen

Minulý měsíc se událo hned několik zajímavých věcí na našem malém hostingovém trhu. Některé jsou vcelku zajímavé a stojí rozhodně za povšimnutí.

Český Hosting

Český Hosting zveřejnil povedenou infografiku o vytížení zákaznické podpory přes chat. Více takových!

eBola

Ebola rebrandovala na eBola a kompletně předělala stránky. Osobně mě to moc nenadchlo, jak si můžete přečíst v článku, ovšem to nic nemění na tom, že z českých low costů vychází v některých parametrech velmi dobře. Recenze se už chystá 😉

Forpsi

Forpsi rozjíždí vlastní CMS, na kterém postavíte za chvilku eshop – FORPSI Market. Na trh doslova vtrhli s 90% slevami, ovšem je nutné míst u nich hosting. Má se konkurence začít bát? Řekl bych že ano, protože právě vlastní CMS jsou řešením jak přežít na webhostingovém trhu, kde se dá za cenu orosené dvanáctky pořídit kvalitní sdílený webhosting pro WordPress na měsíc. Divím se, že do vlastních CMS ještě nešli všechny hostingové firmy s obratem 10M+. Ty lowcosty poradit jinak ani nejde.

Forpsi zavedl instalátor aplikací. Už bylo na čase 🙂

Subreg/Gransy s.r.o.

Subreg je, co do počtu druhů, největším registrátorem v Česku a nové TLD u něj rozhodně nemohou chybět. Tento měsíc proto představil následující domény:
– .xyz
– .condos
– .maison
– .properties
– .futbol
– .reviews
– .social
– .tienda
– .jetzt
– .webcam
– .trade
– .bid
– .dating
– .events
– .partners
– .productions
– .community
– .catering
– .cards
– .cleaning
– .ink
– .nagoya
– .tools
– .industries
– .parts
– .supplies
– .supply
– .wang
– .fish
– .report
– .vision

Mimo nové TLD umožnil Subreg i registraci .uk domén, které by měly nahradit dřívější .co.uk. Pro nové domény je nutné mít kontakt v Anglii, který Subreg může samozřejmě zajistit.

Společnost Gransy s.r.o. se stala přímým partnerem společnosti Symantec, to znamená že odteď si můžete přímo od nich pořídit certifikáty RapidSSL, GeoTrust anebo Thawte. Samozřejmě po zavedení rozjeli pěkné ceny. Třeba RapidSSL od 300 CZK.

VShosting

VShosting vydal celkem hezké reklamní video pro BFU na managed servery.

WEDOS

Začátkem měsíce se WEDOS pochlubil novou UPSkou, která by měla nahradit tu, která to odnesla při rozsáhlém výpadku koncem května. V ten okamžik jsem doufal, že už žádný další velký výpadek nebude.

WEDOS dosáhl v červnu na metu 50.000 aktivních webhostingů. Aby také ne, když se všude válely 50% slevové kódy 🙂

Šéf WEDOS Josef Grill zapomněl prodloužit důležitou doménu wedos.net. Na okamžik se na ní začaly zobrazovat parkovací stránky Subregu. Bylo nutné přehodit zpátky DNS záznamy, což díky laxnímu přístupu některých ISP ke cachování DNS záznamů vedlo ke kurióznímu “výpadku” služeb. Kdo používá Google DNS (8.8.8.8 a 8.8.4.4) si však ničeho nevšiml. V každém případě se tato kuriozita zapíše do dějin českého webhostingu. Pokud si pamatuju tak snad větší faux pas se nikomu jinému nestalo 🙂

Zdroj informací: Twitter


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

  1. Hezký přehled. Stačí mi sledovat tvoje stránky a vím vše důležité. Kdysi jsem u Forpsi hostoval, ale vadila mi někdy jejich nepružnost. Teď se zdá, že naskočili na správnou vlnu. No a s tím Wedosem, to nebyl marketingový trik, to on opravdu zapomněl na tu doménu?

  2. V minulém článku jsem reagoval na eBolu a teď tu čtu, že také nejste z rebrandingu nijak ohromený. Jsem rád, že to není jen můj subjektivní názor 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.